Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Resmin Arka Fonunu NasiL siLebiLirim Yani ŞEFFAFLAŞTIRABILIRIM PHOTOSCAPE 3.5

Mc0smaN

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar yardımcı olacak varsa lütfen
resmin arka fonunu sılmek ıstıyorum yanı şeffaf resme donusturmek ıstıyorum bana yardımcı olacak warmı ?

Photoscape 3.5 de.

Tylcn

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.ademyalcin.net
Açtığınız konunun yeri burası değil .Burası photoshop programını ile ilgili konuların cevaplandığı bir yer...
buraya açarsanız bulabilirsiniz belki yardım...
Photoshopta nasıl şeffaflaştığını niye sormadınız ...?
Photoshopta arka fonu pen tool ile almak istediğiniz yeri kopyalar önceki alanı da layer paletinden çöpe atarsınız...
Eraser tool ile de silebilirsiniz ... ya da Filter>extract plugini kullanarak silebilirsiniz...
Mesela bir küpün arkasını transparan yapmak istiyor iseniz , arka fon beyaz ise magic wand tool ile beyazı seçersiniz daha sonra ctrl + shift + I ile küpü seçersiniz...Küpten bir kopya alarak yeni layer oluşturursunuz(ctrl +j) . Daha sonra beyaz fon ile birlikte olan küp layerını çöpe atarsınız... Sonuç olarak küp kalır ve arka da transparan olmuş olur...!
inşallah doğru cevaplamışımdır...

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑
Açtığınız konunun yeri burası değil .Burası photoshop programını ile ilgili konuların cevaplandığı bir yer...
buraya açarsanız bulabilirsiniz belki yardım...
Photoshopta nasıl şeffaflaştığını niye sormadınız ...?
Photoshopta arka fonu pen tool ile almak istediğiniz yeri kopyalar önceki alanı da layer paletinden çöpe atarsınız...
Eraser tool ile de silebilirsiniz ... ya da Filter>extract plugini kullanarak silebilirsiniz...
Mesela bir küpün arkasını transparan yapmak istiyor iseniz , arka fon beyaz ise magic wand tool ile beyazı seçersiniz daha sonra ctrl + shift + I ile küpü seçersiniz...Küpten bir kopya alarak yeni layer oluşturursunuz(ctrl +j) . Daha sonra beyaz fon ile birlikte olan küp layerını çöpe atarsınız... Sonuç olarak küp kalır ve arka da transparan olmuş olur...!
inşallah doğru cevaplamışımdır...
Konu taşındı.. Forum düzeninin sağlanmasına daha etkili katkı için lütfen ihbar butonunu kullanınız. :)

Arkadaşlar yardımcı olacak varsa lütfen
resmin arka fonunu sılmek ıstıyorum yanı şeffaf resme donusturmek ıstıyorum bana yardımcı olacak warmı ?

Photoscape 3.5 de.

Programın sitesinden anlaşıldığı kadarıyla, dekupe yeteneği yok sanırım.

Şu bağlantılar faydalı olabilir..

Photoscape : Free Photo Editing Software (Photo Editor) Download
Photoscape : Free Photo Editing Software (Photo Editor) Download