Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Resolution sorunu Acil!

HK Graphic

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar ben bir gazete boyutunda çalışma açtım. Baskıya gideceği için resolution değerini 350 olarak ayarladım. Çalışmayı kaydettiğim zaman bilgisayara çok kastı program yavaşladı ve yapamadım. Resim boyutu yaklaşık 500 MB olarak gözüküyordu. Bu durumda çalışmayı bitirmem imkansız. Ne yapmalıyım?

Benzer konular

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Resolution değerini 300 olarak değiştir ...

HK Graphic

🌱Yeni Üye🌱
Hala çok fazla değer. Rahat çalışamam.

9pm13.png

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Resolution değerini düşürmekten veya dosyada kullandığınız resimlerden birini silerek doya boyutunu düşürmekten başka şansınız yok. Matbaada 300 dpi kullanılıyor diye biliyorum ama en düşük kaç kullanılıyor onu bilemiyorum ...

harunirgin

♾️Grafik Gurusu♾️
Çözünürlüğü düşürmen pek birşey değiştirmez. Şöyle ki; Ps de çalıştığın için gazete ebadında bir fotoğraf yapmış oluyorsun. Bu küçük birşey değil. Ben olsam çalışmayı vektörel tabanlı bir programda (Ai-Indesign-Corel vb. işine göre değişir) çalışır görsel çalışmalarını Ps de yapardım. Hem daha sağlıklı hem de daha düşük boyutlu bir dosya ve çalışma şekli olurdu.

HK Graphic

🌱Yeni Üye🌱
Çözünürlüğü düşürmen pek birşey değiştirmez. Şöyle ki; Ps de çalıştığın için gazete ebadında bir fotoğraf yapmış oluyorsun. Bu küçük birşey değil. Ben olsam çalışmayı vektörel tabanlı bir programda (Ai-Indesign-Corel vb. işine göre değişir) çalışır görsel çalışmalarını Ps de yapardım. Hem daha sağlıklı hem de daha düşük boyutlu bir dosya ve çalışma şekli olurdu.

Sadece photoshop bilgim var o yüzden başka çarem yok.

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
Hala çok fazla değer. Rahat çalışamam.

9pm13.png

Rahat çalışamamanız normal çünkü ayarladığınız değer 300 pixel/cm ki bu da inç olarak karşılığı 762 olur ki buda hemen her makineyi kasar. 300 dpi inç için verilmesi gereken değerdir cm için ise bu değer 120 pixel/cm'dir.