Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

RoHaN'ın Objektifine takılanlar

RoHaN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.siirtliler-board.net
Matbaacılık- Grafik derken bu yıl da fotoğrafa merak sardık. Çevremdeki abilerin iştahlı anlatmaları ve benimde gazetecilikten kalma fotoğrafçılığımla birlikte Eylül Aydında Ahlat'ta yapılan Seminerde Milliyet Gazetesi Foto Muhabirinin yaptığı showdan sonra bir sevdadır aldı beni. Çevremde kim varsa mutlaka fotoğraf makinesini alıp kullanmışımdır. Çok yakında çok pahalı ve güzel bir makine alacağım ama bu bir-iki yıl içinde çektiğim fotoları sizlerle paylaşmak istedim. Umarım beğenirsiniz.

f984074840db823f0a81b5ef40683c61.jpg

6a901bb3f3191dfd9d7abebe583b1002.jpg

d9bc972fe7d77f29eb7bee751a73795c.jpg

41414d5f0d85f38a31c21d7a558ebb3c.jpg

454a06965dcbbbbcf4b3d97f1fb3e351.jpg

N/A3

🏆Pro Tasarımcı🏆
en kısa sürede yeni makinene kavuşmanı dilerim.

RoHaN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.siirtliler-board.net
27.01.2008

Siirtliler-Board Yardım ekibi,
Şirvan / Boylu-Kumlu-Yelken Köyü'ne yaptığı yardım sırasında makinelerimize yansıyan görüntüler:

masumiyetdn8.jpg

basbelasifa2.jpg

fkig4.jpg

Köyde Çocuk Olmak
Siirt İli Şirvan İlçesi Boylu Köyü Muhtarının Çocukları...

Çocuk o kadar hüzünlü bakıyordu ki, içim burkuldu. paylaşmak istedim.

Çocuklar üzülmesin.. :(

N/A3

🏆Pro Tasarımcı🏆
yeni fotoğraflarınız güzel, sadece atlı çalışmanızda efekte gerek yokmuş gibi.

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Her firsati degerlendirip, basmisin deklansöre, benim de bir makinam olsa ne varsa çekicem, hala karar veremedim hangi fotocamerayi alacagima... :$

mavitayfa

🏆Pro Tasarımcı🏆
güzel fotoğraflar özellikle son fotoğraf ; pencere önündeki çocuklar:)
tebrikler...

RoHaN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.siirtliler-board.net
yaklaşık 20 gündür Nikon D80 geziyorum. Bir bayram hediye olarak gelen bu makine ile çekmediğimiz fotoğraf kalmadı. Hala istediğim kareleri çekemiyorum ama, şunu belirtmeliyim ki, en son kalite bir fotoğraf makinesi sahibi bile olsak, mutlaka kullanma kılavuzunu okumalıyız. Yarın akşam Siirt'te başlayacak olan 6 haftalık fotoğrafçılık kursundan sonra çekeceğim fotoğrafları sizlerle paylaşmayı umuyorum.

daha iyi bir makineye kavuşmam için dua eden ve duaları kabul olan herkese teşekkürler.

zift

🏅Acemi Tasarımcı🏅
RoHaN 'ın son mesajına itafen;

günümüzde fotoğraf çekmek terimi nekadar eskiye bağlı kalmayada çalışsada artık belli başlı noktalarda "fotoğraf yapmak" olarak anılması uygun gibi geliyor bana. Neden böyle yazdım açıklıyorum hemen:

- Fotoğrafı doğru çekebilmek elbette önemlidir, enstantene, diyafram ayarları, asa, kompozisyon oluşturma vb başlıklar bilinmelidir fakat dijital çağa hızlı bir adım attığımız için bunların yanında en az bu saydıklarım kadar önemli bir başka unsur daha var çokiyi bilinmesi gereken "Dijita İşleme Programları"

Neden bilinmeli derseniz, eskiden çekilen pozlar karanlık odada renklendirilir, üzerinde çeşitli kimyasal ve fiziksel müdahalelerle çekici hale getirilirdi. Bu günümüzde de böyle tabi karanlık odaya girenler için fakat artık fotoğraflar ve fotoğrafçılık dijitale aktarıldığı için bu karanlık oda işlemlerini photoshop ve benzeri programlarda yapmamız gerekiyor. İlla yapılacak diye bir dayatma yok fakat fotoğrafların daha çarpıcı ve istenilen mesajı verebilmeleri için, dahası estetik kaygı uyandırabilmeleri için bu artık şart oldu. Kısacası demek istediğim fotoğraf çekmeyi tabiki öğrenin ama dijital işleme programlarını da es geçmeyin... Saygılarımla

basilic

Memento mori !
👑Efsanevi Grafiker👑
masumiyetdn8.jpg

böyle resimler görünce içim parçalanıyor ve gerçekten çok üzülüyorum.umarım yüzleri bi gün yüzleri güler:(