Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Roland PNC-1860 & CAMM-1 Pro -Acil Yardım-

Grafix_

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşlar plotterda anlamadığım bir sorun meydana geldi. Makineyi aldığım kişiyle irtibata geçtim ve haberleşme ayarlarının bozulmuş olabileceğini söyledi yada kabloda problem olabilirmiş. Kabloyu çift taraflı kontrol ettim bir sıkıntı yoktu fakat hala kesim yapamıyorum. SignMate IMPACT Win98 kullanıyorduk bu güne kadar bir problem meydana gelmedi. Haberleşme ayarlarını default hale getirdim fakat hala alamıyorum acaba başka bir ayarı mı var bilmediğim? Müşteri talepleri birikti fakat ben hala kesim alamıyorum. Yardımcı olurmusunuz lütfen?

Benzer konular

graficar

🌟Usta Tasarımcı🌟
Haberleşme ayarlarını default hale getirdin.Defaultu nasıl nerden yaptın.Signmate tarih olalı yıllar oldu.ve siz hala win98 kullanıyorsunuz.forumda yazdıklarımı okursan Corelden drekt kesim alablirsin.win7 de bile kesme imkanın var hemde laptoptan.yapamazsan özelden bana ulaş yardımcı olayım.

Grafix_

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Flexi 7.5 var aynı anda ondanda denemiş olmama rağmen bi sonuç alamadım. Kabloyu taksamda takmasamda aynı hatayı alıyorum neden olabilir bu? Sorun kablodan diye düşünüyorum ama emin değilim?

grafist

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.dilemek.net
kafa ile gövde arasında data bandı bulunur. bu bant üzerinde kesimin yapılacağı veriyi taşır. selpak mendil ile tek yöne doğru o bantı silmeyi dene.

Grafix_

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Roland PNC-1860:Com1: Kapı(Port) veya kesici hazır değil, veya halen kullanımda. sürekli bu hatayı veriyor? Söylediğiniz temizleme işlemini yaptım.

grafist

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.dilemek.net
anladığım kadarıyla seri porttan bağlanıyorsun makineye. başka bir seri port kablosu dene derim 5 TL ye bulabileceğin bir kablo. hatayı görünce bir de driver olabilir diye geldi aklıma. sistemden driveri tamamen kaldırıp yeniden kurmayı dene bakalım bide.

Grafix_

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Yarın ilk işim driver denemek olacak çünkü 3 adet kablo getirdim ve denedim malesef aynı hatayı aldım. Sorun bilgisayardan makineye iletişimden kaynaklanıyor. Ya bilgisayar hatalı veri gönderiyor hata makine hatalı cevap veriyor. Ama bilgisayardan hatalı veri gidişi ağır basıyor biraz daha. Bu arada biriken işleri başka birisine vermek zorunda kaldım :/

Grafix_

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Sorunu hallettim plotter ile Pc arasındaki kabloyu paralel LPT'ye çevirince problem kalmadı. Teşekkürler ilginiz için.