Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Senin Rengin SİYAH ? / Blueden

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bazen; aydede ile oturup, kendi gezegenimden yıldızları izliyorum.
Ne kadar parlak meğer, o kadar çok ki aslında...ama bana en yakın yıldızlar daha fazla ışık saçıyor.Her nevi parıltıları gözlerimi kamaştırıp, acıtsada bazen; seçiyorum içlerinden yüreğime en çabuk ulaşan ışıkları...ve diyorum güneşim yok ama, yüreğimi ışıldatıcak ışıklarım var.Ay dede yolculuga çıkarıyor beni; kapkaranlık gittiğim yerler, ama ben korkmuyorum.Çünkü yüreğimde taşıdıgım ışıklar var.Bazen söndügünü hissetsemde, gündüz gölgem olarak çıkıyorlar karşıma.Koşuyorum, uzaklaşıyorum oradan...gölgelerim beni bırakmıyor ve o bana ağırlık yapmak yerine, fazla yükümü taşıyor...Ağlarsam kim silecek gözyaşımı, kim yazmış alınyazımı; yüreğime yazıyorum, her yaşanılan anı...başka söz gelmiyor artık dilime, benimle büyüyor yazdıgım her kelime...

• Sen hiç elinde kalem tutamayacak kadar güçsüz oldun mu, hiç tuşlara basamayacak kadar güçsüz…? Yüreğinde volkanlar patlarken bilmemek duygusunu yaşadın mı…hayat ile bağın koptudugunu bu kadar yakın hissetindin mi…? Hissedemiyorsun artık, düşünemiyorsun…mantıgın duruyor...Gerçeklerden uzaklaşıyorsun… Sahte, dünya da sahte mutluluklar, maskeli yüzler var…AŞK acı çektirirmiş…ne kadar da yalan…insan sevgiliye aşık olmaz ki…onu hayata baglayan şeydir sevgi…
En büyük sevgide dostluktur, kardeşliktir…insan kardeşini sevemez bazen…seçemez çünkü…Kardeş zorunlu arkadaş, arkadaş seçilmiş kardeştir...Ben kardeşimi seçmişim, onu kendimden daha çok sevmişim…çünkü sevebilmek kelimesini heceleyip özümleyebilmişim…ve kaybettiğimi silmek kelimesini duydugumda anladım.
Dedim silmek o kadar kolay mı… yaşanmışlıkları bu kadar kolay silebilir misin…evet silersin, ya onunla geçirdiğin zaman aklından çıkabilir mi…yaşadıgın olaylar, aynı şeyleri yaşadıgında hiç mi aklına gelmicek…hiç mi yaşadıgın her nesne de hatırlayamıcaksın…silmek kolaydır…ama YANLIŞLAR silinir, DOĞRULAR değil…o madem doğru neden diliyorsun, demek ki kendi yerine koyuyorsun, o zaman o senin YANLIŞ’ ın değil mi…yerine yenilerini yazabilirmisin, yazarsın...ama unutma ki ilk tadı alamazsın...İlk kadar gerçek olamazsın...

• Acı insanı olgunlaştırırır, çok doğru bir söz…Ama olgun olmak da zor.Kaldırdıgın yük daha fazla oluyor, yaşadıklarında ona göre…Her insan hata yapar, hata yapmakta erdemdir…hataları kabullenmekte..çünkü hatalar yine benim dedigimiz hatalar…önünde kocaman yıllar var…belki de hiç bilemeyecegimiz saniyeler…zaman çok çabuk geçiyor…inatçı benliğim, senin yerine koyuyor kendini, unutuyor çoğu zaman bendini...Güçsüzken güçlü görünmek güçlü olmaktan daha zor...

Dost' um seni kaybetmedim, kaybetmicem de...sen üzülme diye farkında olmadan üzmüşüm, ama sen olmadan daha çok üzülürüm...bilirim ki ben üzülürsem sen de üzülürsün.

Blueden defterinden / dostluga ayırdıgı EN GÜZEL sayfa...

Benzer konular

filizdmr

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
filizcinardemirtas.blogspot.com
Sen hiç elinde kalem tutamayacak kadar güçsüz oldun mu, hiç tuşlara basamayacak kadar güçsüz…? Yüreğinde volkanlar patlarken bilmemek duygusunu yaşadın mı…hayat ile bağın koptudugunu bu kadar yakın hissetindin mi…? Hissedemiyorsun artık, düşünemiyorsun…mantıgın duruyor...Gerçeklerden uzaklaşıyorsun… Sahte, dünya da sahte mutluluklar, maskeli yüzler var…AŞK acı çektirirmiş…ne kadar da yalan…insan sevgiliye aşık olmaz ki…onu hayata baglayan şeydir sevgi…

Kimi zaman güçsüz olur insan kalem bile ağır gelir hele kaleme döküp içindeki gerçeklerle yüzleşmek daha acı verir kendinden bile kaçırmaya çalıştığın gerçekler,hayat telaşı içinde koşuşturup duruyoruz maddi manevi neyimiz var neyimiz yok kavgasında bilmiyoruzki en önemlisi tek bir şey o olmadığı zaman ne sevgi ne maddi manevi hiçbişey kalmıyor kaldırıp atılıyor rafa ne elindeki para pul nede yüreğindeki sevgi yetmiyor bazen istediklerimizi gerçekleştirmeye,yanındakinin ve zamanın değerini bil, çıkılmaz sandığın yollar bazen ummadığın bir şekilde ışığa kavuşur bunu dile güzel bak herşeye gerekirse gölgesi ol, yüzü asık güçsüz gölgesi değil, neşeli gülümseten güçlü gölgesi ol..

Son düzenleme:

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Sen hiç elinde kalem tutamayacak kadar güçsüz oldun mu, hiç tuşlara basamayacak kadar güçsüz…? Yüreğinde volkanlar patlarken bilmemek duygusunu yaşadın mı…hayat ile bağın koptudugunu bu kadar yakın hissetindin mi…? Hissedemiyorsun artık, düşünemiyorsun…mantıgın duruyor...Gerçeklerden uzaklaşıyorsun… Sahte, dünya da sahte mutluluklar, maskeli yüzler var…AŞK acı çektirirmiş…ne kadar da yalan…insan sevgiliye aşık olmaz ki…onu hayata baglayan şeydir sevgi…

Kimi zaman güçsüz olur insan kalem bile ağır gelir hele kaleme döküp içindeki gerçeklerle yüzleşmek daha acı verir kendinden bile kaçırmaya çalıştığın gerçekler,hayat telaşı içinde koşuşturup duruyoruz maddi manevi neyimiz var neyimiz yok kavgasında bilmiyoruzki en önemlisi tek bir şey o olmadığı zaman ne sevgi ne maddi manevi hiçbişey kalmıyor kaldırıp atılıyor rafa ne elindeki para pul nede yüreğindeki sevgi yetmiyor bazen istediklerimizi gerçekleştirmeye,yanındakinin ve zamanın değerini bil, çıkılmaz sandığın yollar bazen ummadığın bir şekilde ışığa kavuşur bunu dile güzel bak herşeye gerekirse gölgesi ol, yüzü asık güçsüz gölgesi değil, neşeli gülümseten güçlü gölgesi ol..

:)
Bir blueden sözü der ki:..."iyi olmaya çalışma iyi ol...çünkü iyi olmak için çok sebebin var "...;)
Teşekkür ederim canım.

Paylaşımın İçin Çok Tşk. :)

Teşekkürler...

ZUCKER

♾️Grafik Gurusu♾️
canım benim o defterin arasında ne güzel cümleler saklıymış meğer...yüreğini gördüğüm ender insanlardansın...olmayan kızkardeşim gibisin ama zorunlu olanından değil...:) ne zor bulunur bir dost nekadar zordur birine ayna misali bakabilmek...o artık senin en güzel yönlerin en kötü huyların en gerçek gözyaşındır... ağlamak için bir omuza ihtiyaç varmıdır çoğu yok der belki ama vardır canım...kendiyle konuşurya hani insan, yazarya hani saatlerce sonra okur ve kendine ağlarya...bitti sanar oysa kandırır kendini, karşısında bir dost olsa sıkıca sarılır ve yanağından süzülen yaşlar artık tek kişiye ait olmaz...paylaştıkca azaltılır birbirlerini acıları...paylaştıkça çoğalır sevgileri...aşk 3 günlük dostlukalr ömürlüktür...giden aşkın arkasından amannnn unuturum dersin..ama dostun giderse bunu kendine bile itiraf edemezsin...kalbi güzelkardeşim benim... çok sevdim yazını...kaleminden nede güzel geçmiş satırlara...iki damla aktı şimdi gözümden benimde kalbime...biri senin yazına biride yitirdiğim can dostlarıma...

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
canım benim o defterin arasında ne güzel cümleler saklıymış meğer...yüreğini gördüğüm ender insanlardansın...olmayan kızkardeşim gibisin ama zorunlu olanından değil...:) ne zor bulunur bir dost nekadar zordur birine ayna misali bakabilmek...o artık senin en güzel yönlerin en kötü huyların en gerçek gözyaşındır... ağlamak için bir omuza ihtiyaç varmıdır çoğu yok der belki ama vardır canım...kendiyle konuşurya hani insan, yazarya hani saatlerce sonra okur ve kendine ağlarya...bitti sanar oysa kandırır kendini, karşısında bir dost olsa sıkıca sarılır ve yanağından süzülen yaşlar artık tek kişiye ait olmaz...paylaştıkca azaltılır birbirlerini acıları...paylaştıkça çoğalır sevgileri...aşk 3 günlük dostlukalr ömürlüktür...giden aşkın arkasından amannnn unuturum dersin..ama dostun giderse bunu kendine bile itiraf edemezsin...kalbi güzelkardeşim benim... çok sevdim yazını...kaleminden nede güzel geçmiş satırlara...iki damla aktı şimdi gözümden benimde kalbime...biri senin yazına biride yitirdiğim can dostlarıma...

4 damla oldu...
Sen de benim olmayan ablam gibisin :) biliyorsun... canım, arkadaşlık kolay bulunur ama dostluk ve kardeşlik o kadar kolay değil...kaç tane dostum diyebildigimiz dostugumuz var ki...üzülme sen, akmasın yaş...:/ şimdi dost acısını sende benim kadar biliyorsun, beni anlıyorsun...ama BİZ KAYBETMEDİK...aksine tekrar kazandık...en güzelide kelimelere anlatması, çünkü sadece o anlıyor seni...sanki yüreğini boşaltmışcasına rahatlıyorsun...hımm..birde seni anlayanların varsa...:)

Teşekkür ederim ablam...

Son düzenleme:

wwaslıww

👑Efsanevi Grafiker👑
Kardeş zorunlu arkadaş, arkadaş seçilmiş kardeştir...
çok güzel...yüreğine sağlık canım benim
ayrıca bizimle paylaşıtığın için de teşekkürler

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
çok güzel...yüreğine sağlık canım benim
ayrıca bizimle paylaştığın için de teşekkürler

Hayatımda değer verdigim 3 söz vardır...3' ü de imzam da mevcut...ve en değer verdigim SÖZ' üm.
Teşekkürler canım ;)

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Kaleminize, kaleminizi yürüten yüreğinize sağlık...

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
Çok güzeldi canım teşekkürler bizimlede paylaştığın için yüreğine sağlık çok güzel

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑

Braveart

♾️Grafik Gurusu♾️
Gerçekten güzeldi...
Teşekkürler.

damla1

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Çok içten,yürekten canım duygularına sağlık.Teşekkürler...

Yasemin

Belgisiz Sıfat
👑Efsanevi Grafiker👑
senin rengin siyah ?
sen siyah vişne gördünmü hiç.. siyah olursa çürümüş olur :worried:
asillik dışında siyah renkten nefret ederim:wink:
ama bu sözler senden ve senin kaleminden çıktıgı için çümlenin anlamına uymuş...
soruya cevap vermem gerekirse evet senin sorduğun anlamda benim rengim siyah ama sen renkliyken renğimi siyaha hiç çevirmedim çevirmiycemde....:wink:
kaybetmekmi ?
yaşanılmış birşey varsa yok olmuş olsada kaybetmezsin...bunu o kocaman yüreğine koy...:kiss1:
bazen insanlar baştan kazanır sende baştan kazandın bundan sonra ben yaşamasamda senin bir emanet vişnen var...
İlk kadar gerçek olamazsın...unutma sonda bir gerçektir buraya uymadı ama sen anladın beni...:angel:
dostluga ayırdıgıN EN GÜZEL sayfaN...:crying:
yüreğine sağlık canım :smile:
Zamanı çaldırdık 4 mevsimlere, şimdi mevsimler siyah ama, daha yaşanılası...
Sanat için doğdu, HayAT ile sanAT arasında KOŞuşturuyor...İşte bu benim sanırım :D
En güzel dostluklar hep seninle olsun canım benim...:smile:
içinde gökkkuşağı görebilecek kadar umut var:wink::wink:

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
senin rengin siyah ?
sen siyah vişne gördünmü hiç.. siyah olursa çürümüş olur :worried:
asillik dışında siyah renkten nefret ederim:wink:
ama bu sözler senden ve senin kaleminden çıktıgı için çümlenin anlamına uymuş...
soruya cevap vermem gerekirse evet senin sorduğun anlamda benim rengim siyah ama sen renkliyken renğimi siyaha hiç çevirmedim çevirmiycemde....:wink:
kaybetmekmi ?
yaşanılmış birşey varsa yok olmuş olsada kaybetmezsin...bunu o kocaman yüreğine koy...:kiss1:
bazen insanlar baştan kazanır sende baştan kazandın bundan sonra ben yaşamasamda senin bir emanet vişnen var...
İlk kadar gerçek olamazsın...unutma sonda bir gerçektir buraya uymadı ama sen anladın beni...:angel:
dostluga ayırdıgıN EN GÜZEL sayfaN...:crying:
yüreğine sağlık canım :smile:
Zamanı çaldırdık 4 mevsimlere, şimdi mevsimler siyah ama, daha yaşanılası...
Sanat için doğdu, HayAT ile sanAT arasında KOŞuşturuyor...İşte bu benim sanırım :D
En güzel dostluklar hep seninle olsun canım benim...:smile:
içinde gökkkuşağı görebilecek kadar umut var:wink::wink:

:crying:
Üzülmesine kıyamadıgım canım dostum...yüreğin o kadar kocaman ki...(o yürekden gurur duyuyorum ben)o yüreği yıkmaya kimsenin gücü yetmez...ve ne olursa olsun ben hep yanında olucam...sen kırmızı vişnesin, kırmızı umudun, neşenin, mutlulugun rengidir...o yüzündeki tebessüm asla eksilmicek...ve seninle daha da büyüyecek...siyahı seviyorum çünkü bana zarar vermiyor...kendimi aradıgımda o renkte buluyorum...o kadar gerçek ki hiç korkmuyorum...çok teşekkür ederim bana sevmeyi öğrettigin için, hata yapmayı öğrettiğin için...çünkü hatalarda bizim hatalarımız oldugu için...ve binlerce teşekkür ederim İYİKİ VARSIN...ve olucaksın ! :)

Sağol canım benim :kiss1:

a.g.s.l

👑Efsanevi Grafiker👑
Acı insanı olgunlaştırırır, çok doğru bir söz…Ama olgun olmak da zor.Kaldırdıgın yük daha fazla oluyor, yaşadıklarında ona göre…Her insan hata yapar, hata yapmakta erdemdir…hataları kabullenmekte..çünkü hatalar yine benim dedigimiz hatalar…önünde kocaman yıllar var…belki de hiç bilemeyecegimiz saniyeler…zaman çok çabuk geçiyor…inatçı benliğim, senin yerine koyuyor kendini, unutuyor çoğu zaman bendini...Güçsüzken güçlü görünmek güçlü olmaktan daha zor...
ederim sevgiler:)

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Teşekkür ederim arkadaşım.

Hüzün ile gülmecenin bir arada yürümesi, bir sanat yapıtının en başarılı vebir o kadar da acı bir yanıdır diye düşünürüm...Bir Şarlo' yu inceleyelim: Hüzün ile gülmece bir arada değil midir? Hep kötü diye bilinen biri, iyilik yapınca ya da hep iyi diye bilinen biri, kötülük yapınca tipleme daha canlı gerçekleşir.Onu canlı yapan yaşadıgı atmosferin canlılıgıdır...ve işte o zaman kaybetmek den korkmaz insan...

Ressamlardan öğreniriz ki ağlarken de gülerken de yüzümüzdeki çizgiler ve hatlar aynıdır...bitmemiş bir resime baktıgımızda ağlacak mı gülecek mi bilemeyiz ve biliriz ki gülmenin sonuda göz yaşıyla biter...ama göz yaşları rumuzu ıslatıcak kadar güçlüyse dokunmaz...bir fidanı besleyip büyüten damla misali canlandırır...Bugünü yaşamak mı yarını düşünmek mi, hep bu ikilem arasında gelip gidiyoruz..aslında ikiside yanlış değil...ne bugünü yaşayacagız derken yarını unutmak gerek...ne de yarını düşünücez diye bugünü yaşamayı unutmak...

Hayat 3-4 arasında devam ediyor...Bazen 3.5 atıyoruz, attıgımız her bucuk bizden bir parçayı söküp alıyor...Hani sınav sisteminde bucuk yoktur ya...hayatta bir sınav zaten bucuklara yer vermiyor...güçlü ve TAM olan kazanıyor...kaybetmedik kazanacagımız çok şey...;)

Son düzenleme:

Fatos KESKİN

👑Efsanevi Grafiker👑
Canım benim yüreğine sağlık. Hayatta şu gerçeği kaleme dökmüşsün; aşk gelip geçicidir, dostluk baki. En sıkıntılı ve zor anlarımızda yanımızda olan kişiler işte onlar DOSTLARIMIZ....

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Canım benim yüreğine sağlık. Hayatta şu gerçeği kaleme dökmüşsün; aşk gelip geçicidir, dostluk baki. En sıkıntılı ve zor anlarımızda yanımızda olan kişiler işte onlar DOSTLARIMIZ....

Teşekkür ederim ablamm :)
Ben aşk için hiç gözyaşı(timsah göz yaşları) dökmedim, ama dostum için gözyaşı dökerim :) Ama mutlu olmak için çok sebebimiz var değil mi :)
Senin de yüreğine sağlık canım ...