Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

sublimasyon baskı sorunu

karakule53

🌱Yeni Üye🌱
Katılım
7 Nis 2016
Mesajlar
2
Tepkime puanı
0
metale baskı yapmaya calışıyorum fakat resmi transfer kagıdından metale aktaramıyorum. bunun nedeni ne olabilir. şimdiden teşekkürler
 

Benzer konular

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
Katılım
26 Ağu 2011
Mesajlar
546
Tepkime puanı
8
metale baskı yapmaya calışıyorum fakat resmi transfer kagıdından metale aktaramıyorum. bunun nedeni ne olabilir. şimdiden teşekkürler

transfer yapılacak yüzeyin transfer mürekkebini alacak bir laminasyonla kaplı olması gerek, o yüzden istediğimiz her yüzeye (ister kumaş ister cam ister metal olsun) baskı yapamıyoruz ama son yıllarda bu sorunu transfer baskı kağıdıyla çözdüler. Artık istediğiniz yüzeye herhangi bir laminasyon mecburiyeti olmadan istediğiniz baskıyı daha kalıcı olarak yapabiliyorsunuz ama bu kağıtlar biraz dapa pahalı ve mutlaka renkli lazer yazıcıya ihtiyaç duyuor.

Forever diye bir marka, araştırmanızı öneririm.
 

Printec

🌱Yeni Üye🌱
Katılım
5 Tem 2018
Mesajlar
9
Tepkime puanı
0
Merhaba,

Eski teknoloji süblimasyon transfer mürekkebi ve kağıdı kullanıyorsanız baskı yaptığınız metalin üzerinin polyester bir cilayla kaplı olması gerekir. Yeni teknoloji transfer kağıtlarıyla ne cilalı ürüne, ne de bir süblime yazıcıya ihtiyacınız var. Her hangi bir lazer yazıcı (tonerli yazıcı) ile bahsetmiş olduğum lazer yazıcı sert zemin transfer kağıdına aldığınız çıktıyı metaller de dahil bir çok sert yüzeye transfer presi yardımıyla aktarabilirsiniz. Eğer bir lazerjet yazıcınız yoksa bütün kopyalama merkezlerindeki fotokopi makineleri veya dijital ofset yazıcılar da tonerli yazıcı sınıfındadır ve bu kağıtlara hepsinden çıktı alınabilir. Biz İtalyan Shockline ve Alman Forever Kağıtlarının distribütörlüğünü yapmaktayız. Eğer sert zemin kağıtlarımızla ilgilenirseniz aşağıdaki bağlantıdan bütün sert zemin kağıtlarınımız inceleyebilirsiniz.
https://printec-online.com/urun-kategori/transfer-kagitlari/sert-zemin-transfer-kagitlari/

Alternatif olarka transfer presi kullanmadan sulu çıkartma kağıdı da kullanabilirsiniz vakat ürününüzün dayanıklığı azalır. Bütün sulu transfer kağıtlarımız için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.
https://printec-online.com/urun-kategori/transfer-kagitlari/sulu-cikartma-kagitlari/

Genel olarak büyük yeni teknoloji transfer kağıtlarımızı incelemek isterseniz de transfer kağıdı ana sayfamız:
https://printec-online.com/transfer-kagidi

Saygılarımızla,
Printec Online Ekibi
 

transfermatik

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Katılım
25 Şub 2019
Mesajlar
28
Tepkime puanı
0
Açık Zemin Pamuklu Transfer Kağıdı Kullanım Klavuzu. 10 Paket Alanlara Yüzde% 30 indirim Kargo Bedava.

Paket İçeriği:

100 Adet Pamuklu Transfer Kağıdı Kargo Bedava.

200 Gr Polyester Tozu : Not: 1000 Adet Kağıt Alımlarında Toz 4 Kg Gönderilir.Nasıl Baskı Alınır:

Yazıcınız hangi marka olursa olsun sadece mürekkep püskürtmeli ink jet yazıcılar da her çeşit mürekkep boya ile her çeşit yazıcı ile kullanılır. Baskı alınırken kağıt türü düz kağıtlar seçilmelidir. Kağıdın mavi yüzeyine yani kaplamalı yüzeyine baskı alınmalı, kağıdın mavi tarafı size bakacak

şekilde yazıcıya konmalıdır. Ve çıktı alındıktan sonra elinizi baskılı bölüme lütfen değdirmeyiniz.Hangi Yazıcılarda Kullanılır:

Jelli Süblimason Yazıcılar da güvele kullanılır.

Bu pamuklu transfer kağıdımızı bütün yazıcı markalarında kullanabilirsiniz. Ama unutulmaması gereken sadece ink jet yani mürekkep püskürtmeli

yazıcılar da kullanabilirsiniz. Lazer yazıcılarda bu ürünü toner li yazıcılarda kullanamazsınız.

Yazıcıdan Baskı Aldıktan Sonra Pamuklu Tişörte Baskı Nasıl Yapılır:

Kağıdımızın dan çıktı alındıktan sonra büyük bir dikkat içinde kenarlarından tutarak boyalı mürekkepli kısımlara hiç bir şekilde elimizi parmağımızı değdirmiyoruz.

Mürekkep kağıdımızın üzerinde tam olarak kurumadığı için baskımız bozuk çıkmasın diye hemen polyester tozumuzu üzerine döküp dikkatli bir şekilde yayıyoruz.Dikkat: Kağıdın üzerinde kalan fazla tozu da transfer tozunun bulunmadığı bir yere biraz daha dökülmesi için silkeliyoruz. Eğer transfer tozunun bulunduğu yere kağıdı silkelerseniz mürekkepli bir şekilde tozun düşme ihtimali yüksek o yüzden bunu önermiyoruz.

Baskı 180 derece 60 saniye olmalıdır kağıt soğuduktan sonra ılıkken çıkarılmalıdır.Baskı Dereceleri Ve Süreleri Nasıl Ayarlanır:

Bu kağıt profosyonel tişört baskı makineleri ile kullanıma uygundur ütü ve buharlı pres ütü ile kullanımına uygun değildir.

Tişört baskı makinasını 180 derecede 60 saniyeye ayarlayınız.

Baskı alıp polyester toz ile kapladığınız kağıdı mürekkepli kısmı yukarı gelecek şekilde prese koyun ve bir kaç cm kalacak şekilde kürleyin yani polyester toz erisin kürlemeden kasıt budur.Presin üst kısmı 180 derece olunca en az 40 veya 60 saniye tutun baskı kalitesi daha iyi olacaktır. Baskı 180 derece 60 saniye olmalıdır kağıt soğuduktan sonra ılıkken çıkarılmalıdır.

Kağıt kullanım videomuzu da izleyebilirsiniz.Ütü İle Baskı Yapılabilir mi?

Mağlesef ütü ile baskı yapamazsınız. Tişört baskı presinizin olması gerekmektedir www.transfermatik.com sitemizde bu makineleri bulabilirsiniz.0541 341 29 96Koyu Renkli Kumaşlara Baskı Yapılır mı?

Mağlesef koyu renkli tişörtlere bu kağıt baskı yapmaz ama varak baskı yapabilirsiniz koyu renkli tişörtlere bu kağıdı kullanarak.Dikkat Edilmesi Gereken Kulanım Hataları:

1-) Kağıdımızın mavi yüzeyi bize bakacak şekilde yazıcıya konup çıktı alınması gerekiyor.

2-) Kağıdımızı baskıdan sonra mutlaka polyester tozu ile kaplamalı artan dozu dışarı silkelemeliyiz.

3-) Kagıdımızı polyester toz ile kapladıktan sonra mutlaka makinede kürleme yapmamız gerekmektedir.

4-) Baskımızı soğuyunca ılıkken tişörtün üzerinden çıkartmanız gerekmektedir sıcakken çıkartmayınız.Maliyeti düşük ve pamuklu ürünlere baskı rekabeti ve kaliteyi arttıran ürün aldığınız teşekkür ederiz.
 
Üst