Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

sublimasyon baskı

bymiroğlu

🌱Yeni Üye🌱
bana yardımcı olursanız çok sevinirim bana yardım edin.

bozdemir_mehmet

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Suplimasyon baskıda önce kaliteli makine sonra renk dosyası ve kaliteli mürekkep

Suplimasyon baskıda kaliteli bir sonuç elde etmek için önce kaliteli makine sonra renk profili dosyası ve kaliteli mürekkep olmassa olmazlar profesyonel makinada tercihim ve kullandığım makine Epson Stylus Pro 4880 profesyonel bir makine almadan kaliteli sonuca gitmek bir noktaya kadar.

erhanserigrafi

🌱Yeni Üye🌱
Şuan süblimasyon baskı için piyasada en çok kullanılan yazıcı modeli Epson DX4450. Sadece dikkat etmeniz gereken süblimasyon mürekkeplerin kalitesi. En çok şikayet edilen konu ise lacivert rengin alınamaması ve siyah rengin kahverengi tonunda çıkması. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterseniz msnden görüşebiliriz.

merhaba arkadaşlar d 78 epson yazıcıma süblmasyon mürekebi koyduğum da hata veriyor nasıl ayarlayabilirim acaba yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürlerimi sunarım saygılar

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
epson r265 var bende çokta memnunum

erhanserigrafi

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkadaşlar d 78 epson yazıcıma süblmasyon mürekebi koyduğum da kırmızı ışık yanıyor çıkış alamıyorum hata veriyor nasıl ayarlayabilirim acaba yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürlerimi sunarım saygılar

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
dijital ekran varsa yazanları belirt veya atık kartuş bölümü dolmuş olabilir

erhanserigrafi

🌱Yeni Üye🌱
hayır normal ekran kartuş bitmişti doldurdum ondan sonra hata verdi yoksa sorunsuz du ne yapmam lazım acaba sizce arkadaşım

kartuş uyumsuz diyor kabul etmiyor

Moderatör tarafında düzenlendi:

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
orjinal kartuş kullanıyor iseniz doldurma kartuşu kabul etmiyor olabilir

efereklam

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.efereklam.com
Merhaba arkadaşlar benim gibi uzun süredir sublimasyon işi işle ilgilenen arkadaşlarımı burada görmek beni çok mutlu etti paylşımlrınızı okurken bile çok zevk aldım bende elimden gelen yardımı severek yaparım...
Ama bunun dışında PC den bu gün itibari ile Mac e geçiş yaptım ve malüm 10 yıllık alışkanlıklar sona erdi bu konuda sizden zaman zaman yardım isteyebilirim.
İlk olarak sub. sistemimi mac e bağlıyorum hadi hayırlısı ...

halikarnas09

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba krem,
rx-585 yazıcıyı ben kullanıyorum. Ben de 8 ay önce senin şu an içinde olduğun durumda idim. Ben de bu işe yeni başladım aradım araştırdım rx 585.te karar kıldım. Normalde süper bir fotoğraf yazıcısı. Ben sublimasyon sistemini ilave ettirdiğime bu yüzden pişman oldum desem yeridir. Normal kullanım için de süper, sublimasyon için de süper. Benim hiçbir şikayetim yok. Tavsiye ederim.

ozers

🌱Yeni Üye🌱
ben sorum sublimasyon baskı normal porselen üzerine olmuyormu illaki sublimasyon baskı için ona özel ürünlermi kullanmak gerekli teşekkürler

tuanafotokopi

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar bırakın epson al demeyi...eğer baskı yapmayı düşündüğün ürün çeşidi tekstil ürünü değilse....ahşap - plastik - metal - cam - porselen - seramik ürünlere git normal bir renkli mürekkepli yazıcı al...sonra da benimle irtibata geç...sana bu çeşitlerin hepsine baskı yapabileceğin materyali satayım...baskı maliyetin aşağılarda olsun....

Ayrıca süblime baskı için süblime kağıdıda kullanılmasına gerek yok...o kağıtlar normal kağıtlar arkadaşlar...özelliği yok gramajlaı farklı

inanmayan varsa yazın msn adresinizi cevap vereyim...

cumali12

🌟Usta Tasarımcı🌟
merhaba arkadaşlar. elektronik devre kartlarıyla uğraşan arkadaşlar bilirler çıktılar lazer printer ile alınır çünkü lazer printer tonerleri aside karşı dayanıklıdır çabuk çözülmezler. sorum şu sublimasyon baskı da kullanılan mürekkepler de aside karşı dayanıklı mıdır acaba? bu işle uğraşan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.iyi çalışmalar.saygılar.

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
Makine epson en iyisi tabiki modelleri arasında pek fark yok
Önemli olan mürekkep kalitelimi değilmi dolma mı orjinalmi
İstediğiniz CMYK değerlerini yüzde yüz alamıyorsunuz hiç ir zaman değerleri ile oynayıp tabiri caizse makineyi kandırıyorsunuz

cumali12

🌟Usta Tasarımcı🌟
crazyglad arkadaş benim soruma mı cevap vermişsiniz tam anlayamadım eger bana vermisseniz cevabınızdan tam sorumun cevabını alamadım. benim sorum şu bu mürekkepler acaba aside karşı dayanıklımı değil mi mesela bununla elektronik devre kartlarına baskı yapsam ve daha sonra mürekkebin dışındaki yerler çözülsün diye aside koysam mürekkepte çözülür mü yoksa dayanıklılık gösterir?iyi çalışmalar.

mertalikaratas

🌱Yeni Üye🌱
sublime işi sizin bildiğiniz gibi değil sadece yazıcı ile ilgili değil renk çıkıp çıkmaması baskı sıcaklığı ve saniyesi ayarlanmazsa en iyi yazıcıyıda alsanız boş bilgi almak isteyenler bana ulaşırsanız anlatırım kullandığınız kağıt daha etkin bir faktörtür buda küçük bir hatırlatma daha fazlası bende

transferbaskı

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Süblimasyon Baskı Malzemeleri ve Yazıcıları Satışı Yapıyoruz...İrtibata geçerseniz yardımcı olabilirim.

120ml lik şişelerimizle en uygun mürekkebi biz satıyoruz....ve fiyatlarımız piyasanın en altındadır.

visualB

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sublimasyon baskıda sadece epson kullanacaksınız diye bir kaide yok ben Hp Photosmart'ta epson'da A4 kullanıyorum 2 yıldırda sorunsuz çalışıyor. Sadece, hangi mürekkep olursa olsun ister birsüre (1-2 Hafta) kullanmazsanız kartuşlarınızda mürekkep kurur, kafa tıkanır, kafa temizleme işlemi ilede açılmazsa yapacak bir şey yok çöpe atın yenisini alın. Ben yazıcıyı birsüre çıktı almayacaksam bekletmem gerekiyorsa kafa tıkanmasını önleyen sülüsyon kullanıyorum kafanın altındaki süngere konuluyor ve kafa üzerine kapatılıyor tüm yazıcı servislerinde ve sub.satıcılarında var.

visualB

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Birde sublimasyon baskıda renk kalitesi alabilmek için kullanacağınız grafik programında renk profil ayarlarınızı mürekkebe göre yapın, monitör ayarınızı iyi yapın crt monitör tavsiye ederim
yazıcınızın kartuşları görmemesine karşı mutlaka çip resetleyici kullanın, Kore malı mürekkep kullanmanızı tavsiye ederim gerçi hepsi aynı aslında kurallara uyarsanız. Birde kağıt kalitesi çok önemlidir texprint tavsiye ederim sonuç iyi.

visualB

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sublimasyon sistem ve yazıcı alırken mutlaka bir yazıcı daha yedek alın çünkü bozulursa o yazıcı modelinden birdaha bulamayabilirsiniz ve subli. sistem elinizde kalır. Aldığınız firmanın size servis vereceğinden amin olun. Benden bukadarrrrr...