Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Tabletler hakkında sorularım var :S

DogalGaz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
  • tablet almayı düşünüyorum resim çizme konusunda iyi sayılmam ama çöp adam çizicek kadarda aciz değilim :) portre fln çok güzel olmasada çalışabiliyorum tablet'de okadar rahat çalışabilicekmiyim? ( ayrıca babam resim öğretmeni ondanda yardım alırım karakalem kadar rahatsa)

• Template'leri filan elde yapmak,kalemle çizmek çok kolay olucak gibi düşünüyorum yanlışmı düşünmüşüm acaba?

• Fiyatları nekadar sanırım benim alacağım a5 olucaktır hem a4 çok büyük hemde koyucak yerim yok açıkcası :)
  • Algılama konusunda nokta atlıyormu yani tam anlamıyla kurşun kalem izi gibi çıkıyormu hiç sekmeden okadar hassasmı?
  • Önericeğiniz markalar nelerdir?
  • Kablosuz tabletler varmı?
  • Photoshop'ta kullanıyoruz fakat normal bir mouse gibi kullanabilicekmiyiz aynı zamanda?

bu sorularımın cevaplarını verirseniz elinizden geldiğince çok sevinirim :)

kurbaa

🏆Pro Tasarımcı🏆
neden? o nasıl bır cewap sımdı...? sorulmus olan hangı sorunun cewabı bu werdıgınız??

dinosaur

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.erdalakyol.com
bence tablet almana gerek yok.

haaa, oldu o zaman...

neyse, "doğalgaz" nickli kardeşim, ben bi ara kullandım. alışana kadar biraz zorluk çekiyorsun ama alışınca daha rahat olabiliyorsun. tabii ki hiç bir zaman kurşun kalemin ya da fırçanın yerini tutamaz. özellikle kesiksiz net çizgi atmak istediğinde. ama eksileri olduğu gibi artıları da var. kullandıkça öğrenebileceğin ve net karar verebileceğin bir aparat. çünkü kişiden kişiye de değişir bu üründen randuman almak.
wacom'dan şaşma derim. çok param yok ama almışken doğru dürüst bişey olsun diyorsan wacom'un intous modellerinden birini seçeceksin. alttaki link sana yeterli bilgiyi verir. yalnız türkiye'de bunu kim satar bilmiyorum. onu da bulman zor değil.
https://www.wacom.com/intuos/
benim aklım cintiq'da... ama çok pahalı. yani bana göre şu anda pahalı. yaptığı ve onunla yapacağın işe göre pahalı değil. rüya gibi... :)
linki aşağıda, istersen bir bak.
https://www.wacom.com/cintiq/?CFID=4480186&CFTOKEN=28883506

kolay gelsin.

Son düzenleme: