Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Tamay süt

vedfux

🌟Usta Tasarımcı🌟
baya üstünder çalışmalısınız ortada tasarım yok denilecek kadar az resim ve yazı, font desen uymamış daha yaratıcı fikirler çıkacaktır sizden kolay gelsin

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
baya üstünder çalışmalısınız ortada tasarım yok denilecek kadar az resim ve yazı, font desen uymamış daha yaratıcı fikirler çıkacaktır sizden kolay gelsin

Konu 19-10-2009 tarihli.. :)

vedfux

🌟Usta Tasarımcı🌟
mesajlar adlı forumda yeni olarak göründüğü için mesaj yazdım, keyifli tasarımlar

ErcanCelik

🌱Yeni Üye🌱
Özenilmemiş, çok basit düşünülmüş bir çalışma. Geliştirilmeli.

ttanis

🌱Yeni Üye🌱
gözle süt banyosu yapılacak süt bu dermiş gibi olmuş... Sloganlar da hazır bu süt göze iyi gelir. Gözünüz kalmasın. vb. :)

tube_erd

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Farklı olmalıyız ama sonucununda farkında olmalıyız
arkadaşlar yorumlarınız için tek tek teşekkür ediyorum... süt kutusu zaten bitmemişti ben ön kapak tasarımı için yorumlarınızı bekliorum...bana genelde diğer kutuları örnek al demişsiniz ama tasarım bu sonuçta onları örnek alırsam onlar gibi yaparsam bunun bana ait olma özelliğide ortadan kalkar sanırsam farklı bişiy olsun istedim o kadar inek resmi ya da yeşillik resmi dışında bişiy olsun istedim raflarda onlardan yeterince var zaten ama tekrardan teşekkür edrim arkadaşlar

ceyhunakgun

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.adobebilgi.com
Bir çalışmayı genelin görüş ve önerisine sunduğumuzda doğru, yanlış, abartı olumlu ve olumsuz değerlendirmeler gelebilir. Canlı bir fokus grup olduğunu düşünün ve beğenenlerin ve beğenmeyenlerin nedenlerini bularak ürünü geliştirmeye bakınız. Süt ambalajında klasikler söz konusu. Neredeyse ürünün olması gereken kuralları diyebiliriz. Bu kurallara göre hareket ederseniz piyasada satılabilen ama fark edilmeyen bir ürün elde etmiş olursunuz. İnternetten veya bir markete girin, 5 çeşit süt ambalajı bulun. Her birinde üzernideki renklere varana kadar hangi bilgi, hangi tema işlenmiş onları not ediniz. Ya bir benzeri çıkar bu çalışmadan ya da farklı bir ürün. Mova ambalajları son zamanda süt ve süt ürünleri konusunda alışık olmadığımız bir tasarımla çıktılar. Bordo bir renkle... Yadsınabilir ama ama kesinlikle farklı. Bu Milka'nın çıkışıyla alışıldık renk kodlarını tümüyle değiştirerek ve yaptığı diğer yan faaliyetlerle kendini kabul ettirmesi gibi...

Herşeyden önce araştırma... bu piyasa araştırması, sonra eskiz, sonra yapılan ürün için tüketici testi.

Tavsiyem şudur, kesinlikle iş hayatınızda bitmemiş bir tasarımı yöneticilerinize, müşterinize göstermeyin. Sonucunda başarılı olacak bir işin önünü kesmiş olabilirsiniz. Müşterinizle mutlaka bir maket üzerinden ya da 3D görselleştirme üzerinden sunum yapınız.

Bu çalışma bende Kozmetik sektörünü çağrıştırdı.

Yeni çalışmalara devam.

nrgsss

🌱Yeni Üye🌱
bir fenerbahce stadına gittiğinizde orda sarı ve lacivertten baska bisey görmek istemez kimse. cok basit bi örnek. sütün üzerinde de göz görmek normal bisey değil. insanlar cimen görmek ister inek görmek ister. bazı islerde özellikle olması gereken objeler vardır. calısmaya devam :)

tbgrfkr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
süt ile göz ne alaka onu bağdaştıramadım. renkte sorunlar var ve logotype yetersiz görünüyor. üstelik çalışmada çok eksik var. ambalaj tasarımında kendi statüsünde bazı bilgiler eklenmeli... içindeki besin değerleri gibi mesela... tabi onun yanı sıra daha çoook bilgi eksikliği var. azmedip daha iyisini yapabilirsin başarılar dilerim.

tbgrfkr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bir fenerbahce stadına gittiğinizde orda sarı ve lacivertten baska bisey görmek istemez kimse. cok basit bi örnek. sütün üzerinde de göz görmek normal bisey değil. insanlar cimen görmek ister inek görmek ister. bazı islerde özellikle olması gereken objeler vardır. calısmaya devam :)

katılıyorum . sıradışı tasarımlar çoğu zaman güzeldir fakat bu tip ticari tasarımlarda kalıpların dışına çok çıkmamak lazım. zira ürün itici olabiliyor :)

sLyman

🏆Pro Tasarımcı🏆
arkadaşlar yorumlarınız için tek tek teşekkür ediyorum... süt kutusu zaten bitmemişti ben ön kapak tasarımı için yorumlarınızı bekliorum...bana genelde diğer kutuları örnek al demişsiniz ama tasarım bu sonuçta onları örnek alırsam onlar gibi yaparsam bunun bana ait olma özelliğide ortadan kalkar sanırsam farklı bişiy olsun istedim o kadar inek resmi ya da yeşillik resmi dışında bişiy olsun istedim raflarda onlardan yeterince var zaten ama tekrardan teşekkür edrim arkadaşlar:wink:

marjinal olmak başka birşeydir konudan uzaklaşmak farklı birşey bunu dikkate almalısınız

masumkedi

🌱Yeni Üye🌱
aciill!! mutasyona uğraması lazım bu süt kutusunun =) =)

ellikurus

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çalışma çok başarılı diyemeyeceğim, biraz daha çalışmalısın bence, diğer firmalar ile aynı olmak zorunda değil, piyasada örnekte var mesela movanın farklı bir süt ambalajı var.

scey

🌱Yeni Üye🌱
bunu görünce sür içeren bir makyaj malzemesi gibi bir şey geliyor aklıma bence sütü daha belirtecek, sütün içilesi olabilmesi adına bir şeyler yapılabilir diye düşünüyorum.birde sütü hissedebilmemiz için sütün daha ön planda ve 3 boyutlu gibi görünmesini sağlarsanız bu iş olur sanırım....

CarverTD

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Şu ana kadar bu sitede gördüğüm en kötü iş bu olsa gerek. Tam bir FİYASKO kimse kusura bakmasın.