Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Taranmış bir belge üzerinde değişiklik yapmak ?

bartudagdelen

🌱Yeni Üye🌱
Herkese selamlar arkadaşlar az önce bir ton yazı yazıp post yapmadan önce elektiriğin kesilmesi ne kadar kötü bir durum olduğunu yıllar sonra bir daha hissettim.:)

bu sefer konunun detaylarına çok girmeden sorunumu anlatmaya çalışacam..

Kurs bitirme belgesi vermemiz gerekiyor eski şaplonumuzun tasarımı pek hoş değildi, yeni kursiyerlere yeni bir diploma vermemiz gerekiyor, hoşuma giden , kullanılmakta olan bir sertifika var onun üzerinde değişiklik yapıp kursiyerlere vermek istiyorum. Adobe xi pro üzerinde çalışmalar yaptım.Tarattığım belge üzerinde istediğim gibi düzeltmeler yapamadım.Metin tanımlama yapıp word e attım, font sorunu yaşadım (teker teker fontları bulup pc ye tanıttım), yazı yazılacak alan arka planı yok oldu; benim istediğim olay arka planın üzerinede yazı yazmak.Veya şöyle diyelim adobe xi pro da tıkladığım metin yerini hemen değiştirmek.

Daha önceden bir arkadaşım corel kullanıyordu.Piyasada bilinen ve bulunan bir çok belge (e-fatura vb) üzerinde tıklama ile metinleri font uyumu ve arkaplan üzerinde dileği gibi değiştiriyordu.Şu anda iletişimimiz olmadığı için ona ulaşamadım sizlere ulaşmaya çalıştım.

Veya sıfırdan kaliteli şaplon yaratıp üzerine bilgileri girmek istiyorum .Tavsiyeleriniz nelerdir.

incelediğim başlıklar : https://www.grafikerler.net/tarayicidan-alinan-belgede-degisiklik-yapmak-t6794.html

Son düzenleme:

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Öncelike elinizdeki belgeyi 600 dpi pdf tarayıp tarayıcınız direk pdf taramayı desteklemiyorsa tif yada jpeg Acrobat XI Pro ile pdf döştürün ve ardından üzerinde değişiklik yapmak için Acrobat XI Pro ile pdf i acın ardından OCR özelliğini kullanın

bu işlemi yaptıktan sonra belgenizi kaydedin
Content Editing bölümünden Edit Text & Imges düzenleme yapabilirsiniz

bartudagdelen

🌱Yeni Üye🌱
Hocam dediğinizi zaten yaptım, metin tanıma işlemi yapıyor. Tanıdığı metni değiştiremiyorum.anca word e atıyorum orda değiştiriyor.Ayrıca bende 600dbi da tarattım. Corel olayı için ne diyorsunuz ?

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Üstadım , belge özel degilse buradan paylaşabilirmisiniz ?

bartudagdelen

🌱Yeni Üye🌱
Hocam şimdi pc başında değilim google amcadan bir tane diploma veya sertifîka örneğiyle açıklayabilir misin ?