Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Tarayıcı Sorunu

1azdeli

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar, yaptığım proje chrome ve firefox'da sorunsuz çalışıyor olmasına rağmen ie'de sorun cıkarıyor. Sorunu çıkaran yerin css kodu'da şu şekilde;

#main-nav { height: 64px; margin-bottom: 10px; background: #275bbf url(../images/nav.png) top center no-repeat; }

Kod:
<nav id="main-nav">
                <ul class="group">
                    <li class="current"><a href="Default.aspx">ANASAYFA</a></li>
                    <li><a href="#urunler">ÜRÜNLER</a></li>
                    <li><a href="#kampanyalar">KAMPANYALAR</a></li>
                    <li><a href="#indirimdekiler">İNDİRİMDEKİLER</a></li>
                    <li><a href="#siparis-ve-odeme">SİPARİŞ VE ÖDEME</a></li>
                </ul><!-- Burada tarayıcı ile alakalı bir sorun var DİKKAT! -->
                <form id="search" method="get" action="#">

</form>
            </nav>
Burada <form> etiketini kaldırınca site kayıyor. üstteki o menüler gozukmuyor. Uyumlulukla calısınca duzelıyor. Bunu ie'de nasıl çözebilirim, fikriniz varmı?

Benzer konular

kaanakyuz78

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.kaanakyuz.net
Sorun kodlamadan değil başka bileşkenlerin boyutlandırma problemlerinden kaynaklanıyor. Tüm tarayıcılarda aynı görünümü elde etmek istiyorsan , objelerin width ve height değerlerini, aling pozisyonlarını vermelisin, çünkü kendi başlarına bırakırsan her browser farklı algılayabilir. Örn: table yada div içindeki aşağı levellerde bulunan eleman , üst katmanların pozisyonlarından etkilenebilir. Bunu her zaman göz önünde bulundur. Kafan karışmamıştır umarım :)

rcpmtl

🌱Yeni Üye🌱
Sorun kodlamadan değil başka bileşkenlerin boyutlandırma problemlerinden kaynaklanıyor. Tüm tarayıcılarda aynı görünümü elde etmek istiyorsan , objelerin width ve height değerlerini, aling pozisyonlarını vermelisin, çünkü kendi başlarına bırakırsan her browser farklı algılayabilir. Örn: table yada div içindeki aşağı levellerde bulunan eleman , üst katmanların pozisyonlarından etkilenebilir. Bunu her zaman göz önünde bulundur. Kafan karışmamıştır umarım :)

Benim de sorunum aynı fakat ben kodla değil direk flash tasarım ediylemeyle site yapıyorum ve sitem tarayıcıdan tarayıcıya kayıyo falan değişiklik gösteriyo ben kod olmadan flash tasarımda bu problemi nasıl çözicem acaba?

kaanakyuz78

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.kaanakyuz.net
flash pozisyonlama

Senin sorunun daha zor bir durum :) Çünkü , full flash sitede pozisyonlamaları çok iyi planlamalısın. Eğer elindeki template ise , zaten ayarlanmış olmalı.

Sahne planlaman , Objelerin pozisyonlamaları vs. Baya işi olur.

Site nasıl kayıyor bana link gönderirsen bakabilirim.

lantier

🌱Yeni Üye🌱
Hocam sitenin tasarımını photoshopa atın crop toolu alıp f8e basın sağdan ölçülere bakarak tam doğru bişekilde kesip resimleri öyle döşeyin. baya yakınlaşıp kesin noktalardan doğru kesim mi yapıyorsunuz iyice bakıp kesimi öyle yapın bu şekilde sorununuz çözülür ben kodlamada bi hata göremedim

hataman

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.hataman.com
#main-nav { height: 64px; margin-bottom: 10px; background: #275bbf url(../images/nav.png) top center no-repeat; }
width:; eksik birde bunu ekleyerek denermisin.

sanaluser

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.taneryilmaz.net
nav etiketi html5 e ait olduğundan ie9 un altındaki sürümlerde problem çıkartabilir, problem bu yüzden de kaynaklanıyor olabilir