Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

tasalan

graf

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tasalanhl3.gif

Moderatör tarafında düzenlendi:
Benzer konular Forum Tarih
U Tipografi Tasarımları 0 2K

Benzer konular

belqin

🌟Usta Tasarımcı🌟
ellerinize sağlık ne kadar güzel bir çalışma böyle :)
tabi herkes bir şeyler anlamıştır bu tasarımdan fakat ben sizin o an ne düşünerek çalıştığınızı merak ettim paylaşır mısınız rica etsem?

graf

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba açıkcası tasalarım vardı e özellikle tasarımda tasalan olarak seçtim bu çalışmayı sanal ortamın dışında hazırlamıştım kağıt boya vs..vs..daha sonra fotoğrafını pc ye yükledim ve üzerinde uğraştım daha değişik sonuçlarda çıkmıştı ama ben bunu paylaşmak istedim.tabikide yapılan her çalışmanın bir amacı var benim bu çalışmada ki amacım zıtlıklar üzerineydi negatip pozitif ilişkisi üzerinde durdum.
sevgiler

belqin

🌟Usta Tasarımcı🌟
merhaba açıkcası tasalarım vardı e özellikle tasarımda tasalan olarak seçtim bu çalışmayı sanal ortamın dışında hazırlamıştım kağıt boya vs..vs..daha sonra fotoğrafını pc ye yükledim ve üzerinde uğraştım daha değişik sonuçlarda çıkmıştı ama ben bunu paylaşmak istedim.tabikide yapılan her çalışmanın bir amacı var benim bu çalışmada ki amacım zıtlıklar üzerineydi negatip pozitif ilişkisi üzerinde durdum.
sevgiler

çok teşekkürler açıklamanız için.
ben çok beğendim açıkçası.
Ellerinize sağlık.

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
graf artık bir graphic pen al kendine :)

eminemsi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben çok beğendim sadelik estetik kafalarda farklı düşünceler oluşturan bi çalışma tebrik ederim başarılarınızın devamını dilerim

sercansarigul

🌟Usta Tasarımcı🌟
tasalan ne anlama geliyor yanı neyi ön palna çıkartıyor biraz bılgı verırmısın.?

graf

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba sercan tasalanın anlamı; belirli konular belirliyoruz kendimize ve tasarımlarımızda, tasalandığımız zamanlarda oluyor.kelimedeki vurgu belki bu anlama çıkıyor.fakat bu çalışmada zıtlıkları ön plana çıkartmaya çalıştım,belgine söylediğim gibi kontrasları ve negatif pozitif ilişkisi daha açık bir değimle dikeyler ve yatayları çalışmada uyguladım.açıklamak istediğim birşey varki belirli dönemler var art decoya az da olsa değinmiştim fakat bu dikey ve yatay formların uygulaması ilk DE STIJL döneminde uygulanmıştır.yüklediği anlam ise dikeyler erkeği yataylar ise bayanı simgelemktedir.tabi bunun tasarımla bi ilişkisi varmı diye soracaksın pek bir ilişkisi yok aslında sadece paylaşmak istedim ayrıca bayan ve erkek formun dışında ise tasarımla ilişkisi olduğunu düşünüyorum; düşünsel karşıtlıkların görsel ifadesi olarak da yorumlayabiliriz.çünkü yatay ve dikey olarak adlandırdığımız formlar nesnelliği aktifliği evrenselliği ve tinselliğin ifadesidir

empty

🌱Yeni Üye🌱
sayfada negatif alanlar bir şekil olarak algılanması iyi fakat denge yok negatif alanlar ile pozitif alanlar arasında bu da karmaşaya yok açmış.ben verillmek istenen mesajı alamadım bir hedef kitlesi seçilmemiş sanki....

graf

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet bir hedef kitlesi yok çünkü bu tarz çalışmalar hedef kitlesinden çok belirli düşünceleri açığa vurmak için oluşturulur.açıklamada olduğu gibi DE STIJLı anlatma gereğini o yüzden duydum.

empty

🌱Yeni Üye🌱
hedef kitlesi olmayan bir afiş olamaz...afiş kitlesel iletişim aracıdır ve hedefi kitlelere mesaj iletmektir. bu çalışmada destijl den çok dada nın etkisi var gibi..

graf

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hedef kitlesi olmayan bir afiş olamaz...afiş kitlesel iletişim aracıdır ve hedefi kitlelere mesaj iletmektir. bu çalışmada destijl den çok dada nın etkisi var gibi..

''hedef kitlesinden çok belirli düşünceleri vurgulama ''afişin nerede nasıl kullanıdığı yönü tartışmasız birşey dada nın ifadesine bakarasnız genellikle bir tepkiye yineliktir,burjuvaziye yönelik tepkileri içerir.tek ortak bi özelliği ise bu çalışmada deneysel bir yaklaşım olması buda dadanın içinde yer alan bir oluşumdur.de stıjle baktığınız zaman ise önceden de söylediğim gibi dikeyler ve yatay formların ön planda olması ve bunun yanı sıra zıtlıkları ön plana çıkartıp düşünsel bir boyut kazanması

empty

🌱Yeni Üye🌱
destijl yatay ve dikey formları önde tutar derseniz eksik bilgi vermiş olursunuz bu akım öznelliğe karşıdır ana renkler ve siyah ve beyaz dışında renk kullanmazlar bakınız piet mondrian. ayrıca formlar basite indirgenmiştir fakat sizin çalışmanızı bu bağlamda ele alırsak destijl ile yakın bir bağı olmadığını görürüz. dada nın görsellerine bakarsanız tepkilerin ötesinde karmaşada göze çarpar

empty

🌱Yeni Üye🌱
ayrıca dada bir tek burjuvaziye değil sanat da dahil değerler sistemine karşı çıkar...

graf

🏅Acemi Tasarımcı🏅
şöyle açıklıyayım o zaman size dada da tüm yerleşik toplumsal değerlere ve yargılara bir tepki vardır.red ederler birçok şeyi,dogmalara karşı bir tutumları vardır.amaçları yeni bir biçim oluşturmaktır.özellikle de burjuvazinin özelliklerine karşı çıkıyorlardır çünkü bu dönemlerin çıkışının ana noktasına temas ettiği yer ise 1.dünya savaşından sonradır.savaşa bir tepki duyuyorlardır.insanların öldürülmesine alt üst sınıflarının oluşumuna duydukları tepki yıkıcılığı beraberinde getiriyor mutlak özgürlüğü istedikkeri için karşı çıkış olarak tanımlanıyor.ayrıca daha öncede dediğim gibi spontone bi yaklaşımla düşüncelerini yansıtıyorlar.
de stıjıle baktığımız zaman ise (yatay ve dikey formları önde tutar derseniz eksik bilgi vermiş olursunuz)anlatımın eksik olduğunu düşünmüyorum çünkü sadece yapılan çalışmada olan formlarla oluşturulan bi açıklamaydı ama daha da genele inmek gerekirse dönem açısından piet mondrian kübist bir ressamdır, manzara resminden vazgeçerek sembolik bi sitile yönlenmiştir.ve de stıjl mondrıan ile birlikte başlar evrensel-bireyselnesnel- öznel tinsel maddesel karşıtlıklara yönelmiştir.renklere baktığımız zaman ise ana renkler (kırmızı sarı mavi)ve siyah beyazı kullanmıştır.
umarım yeterince açık olmuştur kişiye hitaben:)

designed by ofa

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Güzel bir çalışma Graf bencede bir tablet almanın vakti gelimşde geçiyor;)

empty

🌱Yeni Üye🌱
peki bu bilgiler ışığında çalışmanıza baktığınızda destijli biraz olsun çağrıştıracak birşeyler buluyorsanız söyleyecek sözüm yok.önceki yorumlarınızda da bu kadar kapsamlı bilgi yoktu ve eksikti....

graf

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çünkü önceki yorumlarda dönemi anlatmanın gerekliliği olduğunu düşünmemiştim...

graf

🏅Acemi Tasarımcı🏅
-ve bu çalışmanın bu boyuta ulaşması amacına ulaşmış olduğunu düşündürüyor...