Neler yeni

Tasarım yaparken en çok hangi programı kullanıyorsunuz ?

sfx

YAVRU ARI
Katılım
3 Kas 2008
Mesajlar
13
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Corel Draw kullananları hala anlamış değilim, Corel kullananlar kusura bakmayın ama bizim meslekte amale programdır derim ben...InDesingn, Photoshop, QuarkXpress, Freehand ve ıllustrator tasarım anlamında başka program bilmem de kullanmam da...sizin meslek... siz... siz kimsiniz ? neyin tekeli bu ?

corelin farkını corel kullanmadan anlayabileceğini sanmıyorum. birde şu var coreli freehand ve illustratorla kıyaslarsında quark, ps in ne alaka? bambaşka işler yapan programlar.

ve freehand e özellikle değinmek istiyorum; bu programın fişi çekileli nerdeyse 10 yıl oluyor, güncellenmiyor. hala kullananlarda genelde ya düzeni bozmaktan korkuyor yada kendini geliştirmekten aciz.
 

selimbabat

YAVRU ARI
Katılım
25 May 2011
Mesajlar
644
Tepkime puanı
7
Puanları
0
Yaş
33
"Amele" yakıştırması yapmadan önce keşke Photoshop'ta yapılan çalışmanın nasıl vektörel olabileceğini de açıklasaydın. CNC kesim folyo kesim gibi yapılacak uygulamalarda vektörel çizimler gerekir. Önce Photoshop'ta çizip sonra vektörel tabanlı bir programda yeniden çizmek amelelik değil CorelDraw kullanarak bir seferde işi bitirmek "amelelik" diyorsunuz yani. Sarhoş musunuz? ...

İşi sadece bildikleri bölümden ibaret zanneden arkadaşlar var kardeşim doğaldır böyle yaklaşmaları. Böyle Düşünenlerin birçoğu Corel'in içerisinde bir indesign, bir ilustrator, bir photoshop barındırdığından habersizdir. Laf yarışına girmektense teşekkür ediyorum bn ;)
 

hallucinogen

YAVRU ARI
Katılım
11 Eki 2012
Mesajlar
9
Tepkime puanı
0
Puanları
0
corel ve illustrator kıyaslaması gereksiz ikisininde kendine has yanları var corel pratik bir program olduğu için kullanılıyor daha çok amele yada vs. yaklaşımlar ve ben illustrator biliyorum corelde neymiş demek o kişinin acizliğidir.
 

onresr

YAVRU ARI
Katılım
22 Tem 2013
Mesajlar
12
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Corel Draw kullananları hala anlamış değilim, Corel kullananlar kusura bakmayın ama bizim meslekte amale programdır derim ben...InDesingn, Photoshop, QuarkXpress, Freehand ve ıllustrator tasarım anlamında başka program bilmem de kullanmam da...

bu tarz yorumları hayatında coreli kullanmayı beceremeyen insanlardan duyuyorum sende kusura bakma. illustrator e sözüm yok. tasarım anlamında çok güzel bir proğram ama freehandi corelle bir bile tutamazsın. suan türkiyede en büyük matbalar bile corel kullanıyorsa sizin bu tarz yorum yapmanız cok saçma...
kızdığım nokta corel veya freehand ya da başka bir proğram değil corel kullananlara yaptığın amele kelimesi... o amele proğramıyla binlerce insan ekmek yiyor. sana göre kırmızı renk güzeldir bana göre mavi bir başkasına siyah. suan kullandığımız proğramlar arasında kötü bir proğram olduğunu sanmıyorum. tasarım proğramdan cok insanın hayal gücünede bağlıdır. hayal gücü geniş olan ve kulandığı proğrama hakim olan bir insanın yapacağı tasarım tartışılmaz.
 

sezarx

YAVRU ARI
Katılım
28 Mar 2009
Mesajlar
46
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Web sitesi
www.forumpay.org
Tabikide Adobe Illustrator önceden çok zor gelirdi elim photoshopa giderdi şimdi ise Illustrator'den başka program açmıyorum diyebilirim.
 

yunus topal

YAVRU ARI
Katılım
19 Eki 2013
Mesajlar
0
Tepkime puanı
0
Puanları
0
grafikerler after effects ile silah efekti vs. yapıyorlarmı ??
 

Ajaykumar

YAVRU ARI
Katılım
10 Şub 2023
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Konum
banglore
I like to listen to classical music but, any relaxing music that won't catch your attention, should do. If it catches your attention, it is a distraction and you don't want distractions when drawing or writing.
 
Üst