Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Tasarım yaparken en çok hangi programı kullanıyorsunuz ?

sfx

🌱Yeni Üye🌱
Corel Draw kullananları hala anlamış değilim, Corel kullananlar kusura bakmayın ama bizim meslekte amale programdır derim ben...InDesingn, Photoshop, QuarkXpress, Freehand ve ıllustrator tasarım anlamında başka program bilmem de kullanmam da...

sizin meslek... siz... siz kimsiniz ? neyin tekeli bu ?

corelin farkını corel kullanmadan anlayabileceğini sanmıyorum. birde şu var coreli freehand ve illustratorla kıyaslarsında quark, ps in ne alaka? bambaşka işler yapan programlar.

ve freehand e özellikle değinmek istiyorum; bu programın fişi çekileli nerdeyse 10 yıl oluyor, güncellenmiyor. hala kullananlarda genelde ya düzeni bozmaktan korkuyor yada kendini geliştirmekten aciz.

selimbabat

🏆Pro Tasarımcı🏆
"Amele" yakıştırması yapmadan önce keşke Photoshop'ta yapılan çalışmanın nasıl vektörel olabileceğini de açıklasaydın. CNC kesim folyo kesim gibi yapılacak uygulamalarda vektörel çizimler gerekir. Önce Photoshop'ta çizip sonra vektörel tabanlı bir programda yeniden çizmek amelelik değil CorelDraw kullanarak bir seferde işi bitirmek "amelelik" diyorsunuz yani. Sarhoş musunuz? ...

İşi sadece bildikleri bölümden ibaret zanneden arkadaşlar var kardeşim doğaldır böyle yaklaşmaları. Böyle Düşünenlerin birçoğu Corel'in içerisinde bir indesign, bir ilustrator, bir photoshop barındırdığından habersizdir. Laf yarışına girmektense teşekkür ediyorum bn ;)

hallucinogen

🌱Yeni Üye🌱
corel ve illustrator kıyaslaması gereksiz ikisininde kendine has yanları var corel pratik bir program olduğu için kullanılıyor daha çok amele yada vs. yaklaşımlar ve ben illustrator biliyorum corelde neymiş demek o kişinin acizliğidir.

onresr

🌱Yeni Üye🌱
Corel Draw kullananları hala anlamış değilim, Corel kullananlar kusura bakmayın ama bizim meslekte amale programdır derim ben...InDesingn, Photoshop, QuarkXpress, Freehand ve ıllustrator tasarım anlamında başka program bilmem de kullanmam da...

bu tarz yorumları hayatında coreli kullanmayı beceremeyen insanlardan duyuyorum sende kusura bakma. illustrator e sözüm yok. tasarım anlamında çok güzel bir proğram ama freehandi corelle bir bile tutamazsın. suan türkiyede en büyük matbalar bile corel kullanıyorsa sizin bu tarz yorum yapmanız cok saçma...
kızdığım nokta corel veya freehand ya da başka bir proğram değil corel kullananlara yaptığın amele kelimesi... o amele proğramıyla binlerce insan ekmek yiyor. sana göre kırmızı renk güzeldir bana göre mavi bir başkasına siyah. suan kullandığımız proğramlar arasında kötü bir proğram olduğunu sanmıyorum. tasarım proğramdan cok insanın hayal gücünede bağlıdır. hayal gücü geniş olan ve kulandığı proğrama hakim olan bir insanın yapacağı tasarım tartışılmaz.

sezarx

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.forumpay.org
Tabikide Adobe Illustrator önceden çok zor gelirdi elim photoshopa giderdi şimdi ise Illustrator'den başka program açmıyorum diyebilirim.

yunus topal

Acemi Tasarımcı
grafikerler after effects ile silah efekti vs. yapıyorlarmı ??

Ajaykumar

🌱Yeni Üye🌱
I like to listen to classical music but, any relaxing music that won't catch your attention, should do. If it catches your attention, it is a distraction and you don't want distractions when drawing or writing.