Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

tecrübeli arkadaşlar yardım edebilir mi?

ebruoz

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar merhaba benim lisansım başka bir alandan ama ben grafik tasarıma olan ilgimden belli programların sertifikalarını edindim.Ve gerçekten bu alandan meslek sahibi olmak istiyorum,istiyorum yahu istiyorum:D:Tabi hiç tecrübem yok ve işi öğrenmem gerek,bir staj yeri buldum dün nihayet.
Pazartesi günü başlayacağım staja şu an şehir dışındayım bir hafta süre istedim ailemin sağlık problemlerinden dolayı,bu ajans hem organizasyon yapıyor hem broşür vs...Yani düğün organizasyonu falan.Ajanslar bu şekilde mi çalışıyor hiç bilmiyorum.Birde şu anda çalışan bir grafikerleri yokmuş gelen işi bana vereceklermiş.Anlamadığım ben işi kimden nasıl öğreneceğim?Gelişimi bağlı durum değişebilirmiş.Tabi staj dönemi olduğu için para almayacağım.Zaten amacım işi öğrenmek.Birde korkuyorum matbaaya iş nasıl gönderilir ölçüler nasıl olur daha çok hangi programı hangi işe tercih edeyim ölçüleri başlarken mi belirleyeceğim(corelde sonraydı ayarlar mesela)...kafamı kurcalayan çok soru var bana bunları orada öğretirler mi, bilmiyorum diye yoksa bu da çok tecrübesiz mi derler ,gece düşünmekten uyuyamadım.Bilen arkadaşlar kendi tecrübelerini ya da bilgilerini paylaşırsa benim gibi işin başındaki kişilere yardımcı olur bu konu diye düşünüyorum.

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Size önerim ;
öncelikle Illustrator , InDesign , Photoshop , Acrobat ekstra CorelDraw programlarını öğrenebileceğiniz bir yer olmalı tek programla yetinmeyin , Adobe programlarını öğrenmeniz size ilerde daha fazla iş yeri seceneği sunacaktır, grafik tasarım ajansları yada düzgün bir matbaa da renkleri ve kağıt kullanımı (kesim , kırım ,sırt payı ... vs ) öğrenmeniz
Başarılar

ebruoz

🌱Yeni Üye🌱
Size önerim ;
öncelikle Illustrator , InDesign , Photoshop , Acrobat ekstra CorelDraw programlarını öğrenebileceğiniz bir yer olmalı tek programla yetinmeyin , Adobe programlarını öğrenmeniz size ilerde daha fazla iş yeri seceneği sunacaktır, grafik tasarım ajansları yada düzgün bir matbaa da renkleri ve kağıt kullanımı (kesim , kırım ,sırt payı ... vs ) öğrenmeniz
Başarılar

Soramadım hangi programları kullandıklarını.:Uzakta olduğum için internet üzerinden yazıştık.Ben cs6,ai,corel biliyorum,tabi profesyonel değilim,kendimi geliştirmeye çalışıyorum.matbaa bilgim hiç yok onuda iş yerimde varsa o şekilde öğreneceğim.çok teşekkür ederim.