Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Tedaş Menü Tasarımı

grafishop

👑Efsanevi Grafiker👑
Merhaba arkadaşlar;
Tedaşa menü tasarımı için denediğim çalışmalar sonucu ortaya çıkan 3-5 farklı tasarım arasında, son olarak 'beğendik' dediğimiz, aralarında küçük fark detayları olan 2 çalışmayı sizlere sunmak istiyorum... İyi çalışmalar...

Unutmadan;Biricik balım Deniz'ime,Ulaş'cık ve Onur'cuğuma sonsuuuzz teşekkürler... :kiss1:

Benzer konular

parantez

♾️Grafik Gurusu♾️
grafishop hanım. çalışmanızı inceledim. güzel ama bir kaç detayı belirtmek isterim izninizle.
alt köşedeki yemek tabağı siyah şeridin üstünde olsaydı, siyaş şeritte kırmızının altına kadar
genişletilseydi daha iyi olurdu sanki. birde dış kapaktaki desen yerine daha ince ve zeminin köşelerinden başlayarak yukarı doğru uzanan desen ullansaydınız sanki daha hoş olurdu.
dediğim gibi böylede güzel olmuş ellerinize sağlık.:rofl::rofl::rofl:

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
Gözümü tırmalayan şey Tedaş logosunun rengi ile genel tasarım rengi, uyuşmamış, Tedaş logosu ampul gibi parlıyor tabiri caizse:) Logo rengini değiştiremeyeceğinize göre menü tasarım çalışmanızı logoya uygun ve göz tırmalamayan renk tonlarıyla uygulayabilirdiniz.. ayrıca logonun üst soldo olması da bir espiri vermiyor...

Tedaş bilindiği üzere elektrik dağıtım şirketi, yemek menüsüyle ilişkilendirmek için birşeyler yapmak gerekmez miydi? Yemek yapan yer Tedaş'a ait özel bir lokanta mı, büfe mi, bir ismi var mı? Tedaş Büfe gibi... Burada bir kurgu hatası olduğunu düşünüyorum... Tedaş menü bana gerip geldi bir an, porsiyon elektrik mi satıyor dedim kendi kendime:)

Son olarak listedeki fontlar, Peignot küçüklü büyüklü bir farakter olduğundan malesef bazı yerlerde kullanıldığında istenen etkiyi vermiyor, hata varmış gibi duruyor...

Sanırım çalışma üzerinde başta genel renkler olmak üzere yeniden çalışmanız gerekmekte...

Miraç ÖZTÜRK

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
tedaş logosu biraz sırıtmış onun dışında güzel çalışma tebrikler

d3niz

UI Pilot
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.d3niz.com
Çalışma çok güzel ama logodaki maviler çok ayrı duruyor bütünden sanki. Sonradan yapıştırılmış gibi. Mavileri tasarımı bozmadan kullanabileceğin bir yerler olabilir mi? Yani mesela o yapraklarda. Gerçi olmaz sanırım. Sadece fikrimi belirteyim dedim. Fikrimi uygulamak çalışmayı batırabilir. Takdir senin. :D Eline sağlık.

Belki kırmızı alanlar beyaz beyazlar mavi tonunda olsa fazla sade ama kullanışlı bir tedaş menü olabilir. :D

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Son olarak listedeki fontlar, Peignot küçüklü büyüklü bir farakter olduğundan malesef bazı yerlerde kullanıldığında istenen etkiyi vermiyor, hata varmış gibi duruyor...
Önder beyin analizine katılmak ile birlikte daha çok fontlarda takılı kaldım. Evet konsept ile uygunluk eş değer ama mantık ve etiklik açısından zor bir seçim.
emeğinize sağlık

parantez

♾️Grafik Gurusu♾️
birde iç sayfadaki yukardan bir miktar aşağıya uzanan tramlı desenler dikkatimi çekti. biraz daha dar ve aşağıya kadar uzansaydı iyimi olurdu acaba?:rofl::rofl:
birde dış kapak rengini ortadan başlayarak dışa doğru açıktan koyuya giden renk yapsaydınız ve açık kısmın tam ortasına tedaş logosunu koysaydınız belki hoş olurdu.yinede bilmiyorum belkide olmazdı.

grafishop

👑Efsanevi Grafiker👑
grafishop hanım. çalışmanızı inceledim. güzel ama bir kaç detayı belirtmek isterim izninizle.
alt köşedeki yemek tabağı siyah şeridin üstünde olsaydı, siyaş şeritte kırmızının altına kadar
genişletilseydi daha iyi olurdu sanki. birde dış kapaktaki desen yerine daha ince ve zeminin köşelerinden başlayarak yukarı doğru uzanan desen ullansaydınız sanki daha hoş olurdu.
dediğim gibi böylede güzel olmuş ellerinize sağlık.:rofl::rofl::rofl:
Teşekkür ederim pisicik :)
güzel bir çalıma olmuş emeğine sağlık
Teşekkürler...
Gözümü tırmalayan şey Tedaş logosunun rengi ile genel tasarım rengi, uyuşmamış, Tedaş logosu ampul gibi parlıyor tabiri caizse:) Logo rengini değiştiremeyeceğinize göre menü tasarım çalışmanızı logoya uygun ve göz tırmalamayan renk tonlarıyla uygulayabilirdiniz.. ayrıca logonun üst soldo olması da bir espiri vermiyor...

Tedaş bilindiği üzere elektrik dağıtım şirketi, yemek menüsüyle ilişkilendirmek için birşeyler yapmak gerekmez miydi? Yemek yapan yer Tedaş'a ait özel bir lokanta mı, büfe mi, bir ismi var mı? Tedaş Büfe gibi... Burada bir kurgu hatası olduğunu düşünüyorum... Tedaş menü bana gerip geldi bir an, porsiyon elektrik mi satıyor dedim kendi kendime:)

Sanırım çalışma üzerinde başta genel renkler olmak üzere yeniden çalışmanız gerekmekte...
Öncelikle yorumunuz için teşekkürler :) Evet logo rengi alakasız kaldı zemin ile farkındayım :) Fakat logoda bulunan şimşek simgesi ile belki bağlantıyı yakalayabilirim diye düşünmüştüm ... Çok küçük bir ayrıntı olduğu için fazla dikkat çekmedi maalesef :)
Bizim firmamızda tedaşa sık sık menü yapıldığı için ben alıştım artık, haklısınız. Tedaşın yemekleri ile ilgilenen bir restaurant'a menü tasarımıdır :)
Fontlar konusundada haklısınız... Çok profesyonelce bir cevap olmayacak ama; sevdiğim bir font olduğu için kullanmak istedim :)
tedaş logosu biraz sırıtmış onun dışında güzel çalışma tebrikler
Teşekkürler...

Önder beyin analizine katılmak ile birlikte daha çok fontlarda takılı kaldım. Evet konsept ile uygunluk eş değer ama mantık ve etiklik açısından zor bir seçim.
emeğinize sağlık
Yorumunuz için teşekkürler irem hanım...
birde iç sayfadaki yukardan bir miktar aşağıya uzanan tramlı desenler dikkatimi çekti. biraz daha dar ve aşağıya kadar uzansaydı iyimi olurdu acaba?:rofl::rofl:
birde dış kapak rengini ortadan başlayarak dışa doğru açıktan koyuya giden renk yapsaydınız ve açık kısmın tam ortasına tedaş logosunu koysaydınız belki hoş olurdu.yinede bilmiyorum belkide olmazdı.
Sen sus artık kedicik :rofl:
Yarın söylediklerinide denerim :) teşekkürler

Çalışma çok güzel ama logodaki maviler çok ayrı duruyor bütünden sanki. Sonradan yapıştırılmış gibi. Mavileri tasarımı bozmadan kullanabileceğin bir yerler olabilir mi? Yani mesela o yapraklarda. Gerçi olmaz sanırım. Sadece fikrimi belirteyim dedim. Fikrimi uygulamak çalışmayı batırabilir. Takdir senin. :D Eline sağlık.

Belki kırmızı alanlar beyaz beyazlar mavi tonunda olsa fazla sade ama kullanışlı bir tedaş menü olabilir. :D
Sanmıyorum tatlım ama denerim yarın bunuda :) Bakalım yarın görücez faydası mı olacak ? Yoksa çalışma batacak mı?:) Teşekkürler...

Flood için üzgünüm :sadsmile: Bilinçsiz oldu...

Son düzenleme:

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Ufak bir nokta: logo çok belirgin duruyor...:) Ama olsun nazar boncugu gibi durmuş :D :tongueout: Onun dışında;
Çok sık bir çalışma olmuş, tebrik ederim canım... =)

Emeğine sağlık.

grafishop

👑Efsanevi Grafiker👑
Ufak bir nokta: logo çok belirgin duruyor...:) Ama olsun nazar boncugu gibi durmuş :D :tongueout: Onun dışında;
Çok sık bir çalışma olmuş, tebrik ederim canım... =)

Emeğine sağlık.

Teşekkürler balım :)
Evet logo'da nazar boncuğu olsun... Biliyorsun bizede lazım aynısından :)

larana

🏆Pro Tasarımcı🏆
Şık ama fazla kırmızı olmuş bu benim fikrim tabi. Ayrıca "Fasülye" değil "Fasulye" olmalı.

Emeğe saygılar.........................

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Logodan kaynaklı bir alakasızlık söz konusu. Önder Ademe katılıyorum. Ama logonun formatını bozmadan da bir şablon hazırlamak zordur onuda biliyorum. Yine de benim gözülme tek takılan yer iç sayfa, sağ alttaki boşluk. Vakit varsa zamanla toparlanabilecek bir çalışma.

grafishop

👑Efsanevi Grafiker👑
Logodan kaynaklı bir alakasızlık söz konusu. Önder Ademe katılıyorum. Ama logonun formatını bozmadan da bir şablon hazırlamak zordur onuda biliyorum. Yine de benim gözülme tek takılan yer iç sayfa, sağ alttaki boşluk. Vakit varsa zamanla toparlanabilecek bir çalışma.

Teşekkürler canım :wink:
Evet formatı bozmadan hazırlamak gerçekten zor...
Zamanım olursa tekrar elden geçireceğim fakat şu an çok yoğunum :)

Pınar Bozdemir

👑Efsanevi Grafiker👑
tedaş logosuyla zemin uyumlu değil sırıtıyor.Çok sade bir tasarım olmuş.Kapaktaki vektöreller güzel.

grafishop

👑Efsanevi Grafiker👑
tedaş logosuyla zemin uyumlu değil sırıtıyor.Çok sade bir tasarım olmuş.Kapaktaki vektöreller güzel.

Teşekkürler... AÇıklamalarını yapmıştım...Ben bunu sade değil şık olarak nitelendiriyorum...
Kapaktaki vektöreller bana ait sayılır zaten... Tekrar teşekkürler...
Genel olarak yazıyorum.Tekrar tekrar baktım sadece mavi kısım aykırı durmuş... kırmızı ve beyaz logo içinde bulunmakta bu nedenle bu kısımların sırıttığını düşünmüyorum... Mavininde; kırmızı ve beyaz renkler ile uyumsuz olduğunu sanmıyorum...

İyi çalışmalar...