Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

test kitabı dizgi

Anal1ty

🌱Yeni Üye🌱
iyi akşamlar iyi çalışmalar.
bir dershaneye test kitabı yapmam gerekiyor. InDesign da yapmayı düşünüyorum fakat birkaç ufak tefek bilgiye ihtiyacım var.. yapacağım kitap FİZİK kitabı olacak bu yüzden matematiksel sembollerde sıkıntı yaşamam mümkün. bunları elle çizmek istemiyorum hazır font veya yardımcı bir program var mıdır? ayrıca test yaprakları ve bunun gibi kitaplarda ne kadar boşluk bırakılıyor? son olarak bu tarz kitaplar için kullanılan birkaç font söylerseniz çok yardımcı olmuş olursunuz. teşekkürler şimdiden.

tarkanozdemir

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.facebook.com
sembolleri tarayarak ancak koyabilirsin, yazı karakteri olarak ta arial tur, futura ailesi veya Helvetica benim ilk aklıma gelen bunlar

kolay gelsin

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
InDesign’da matematiksel semboller için MathType ve MathMagic gibi programları kullanabilirsin...

Anal1ty

🌱Yeni Üye🌱
peki normal bi test kitabının kenar boşlukları nedir? dergi, yaprak test vs. bunları da biliyorsanız söylermisiniz

ismail01121991

🌱Yeni Üye🌱
Bunun için Euclid Symbol fontları, MT Extra fontları, Mathematica fontları ve Math fontunu kullanabilirsiniz. Formül düzenleyici Mathtype 5.0 yada 5.2 sürümünde yazdığnız formülleri EPS olarak kaydedip İndesign içine çağırırsanız hiçbir font sorunu yaşamazsınız.