Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

The file is damaged and could not be repaired

Metin METE

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.thehammock.men
arkadaşlar bir tasarım üstünde çalışıyordum... bayada içinde çalışma var kaydederken kaydediliyor penceresi açıldı ve kaydediyordu. yüklemenin bitmesini beklerken sağolsun tedaş ocağıma incir ağacı dikti ve elektrikler kesildi... o kaydetme penceresi kapandıktan sonramı gitti kapanmadan öncemi gitti dikkat etmedim. şimdi dosyayı açmak istiyorum
Kod:
the file is damaged and could not be repaired
bu sinir bozucu uyarıyı veriyor ve açmıyor dosya'yı. internet'te araştırdım biraz yeni dosya oluştur place et diyorlar ama yemiyor bende. indesign'da da denedim place'i yine yemedi... benden tecrübeli çok arkadaş vardır burda! acaba bu tarz bir hatayla karşılaşıpta sorunu halleden oldumu yada halletmesini bilen varmı? cs3 kullanıyorum...

şimdiden teşekkürler :sweating:

Son düzenleme:

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
artik yapacak bir şey yok... dosya tekrar açmayi uğraşmayin, yeni çizim yapmalısınız.... geçmiş olsun

herkesin başına gelmiştır bu olay

artik yapacak bir şey yok... dosya tekrar açmayi uğraşmayin, yeni çizim yapmalısınız.... geçmiş olsun

herkesin başına gelmiştır bu olay

Son düzenleme:

Metin METE

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.thehammock.men
kusura bakma, bu kadar çabuk pes edemem :)
sabaha kadar pc'yi bir kapatiyim düzeldi düzeldi olmadı bios pilini çıkartıp deniycem oda olmadı tedaş'ı basıcam :D katliam yapıcam, sinirimden gülüyorum... kar yok, yağmur yok, fırtına yok gerekli gereksiz nedir bu elektirik kesintisi aliyim bir boylarının ölçüsü :)

ibrahimkck

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Canını sıkmana değmez

Canını sıkmana değmez herkesin başına gelebilir sadece o mu bazen program kilitlenir falan . İllutratorun öyle bir özelliği varmı bilmiyorum ama corel bir işi kaydetmeden önce yaptığın işi belli periyodlarla temp dosyası olarak kaydediyor temp klasörü içine, birde böyle şansını dene direk illüstratore atıp açabilirsin belki . Olmazsa geçmiş olsun . Tedaşa gidip gerilim yapmana gerek yok :) bundan ders al , bir teknoloji mağazasına git ve bilgisayarla monitöru taşıyacak kadar güçte bir ups al olsun bitsin elektrik kesintisi sadece bizim ülkemize özgü bir durum değil amerikadada olmuştu ve ülke taş devrine dönmüştü .Eğer işini tedaş yetkililerine yaptırabileceksen git kavga et arkandayız :) .

Son düzenleme:

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Illustrator'de kurtarma dosyası yok... ani elektrik kesilmesi sonucu dosyanız zarar görmüş, yapılandırılamaz. Aslında dua edin bilgisayarınız yaşıyor. bu hatayı verebildiğine göre bilgisayarınız kendini kurtarmış. ama feda etmiş dosyanızı.

ibrahimkck

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yok aslında benim demek istediğim kurtarma dosyasından ziyade bazı programlar rame yüklenmemek için bilgileri harddiske yazarlar bunlarda genellikle temp klasörü içinde olur program kapatıldığında silinirler ama program kilitlendiğinde yada bilgisayar anormal bir şekilde kapatılırsa yada kapanırsa program bu silme işlemini yapamaz . Mesela temp klasörü içinde birsürü ıvır zıvır dosya vardır bunların çoğu hatalı program kapanmasından yada bilgisayarın reset tuşuyla kapanmasından kaynaklanır . Demek istediğim buydu.