Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

tüm foruma sevgilerle

critical

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkadaşlar.bende bir yıldır ps ile uğraşdım bı arkadasım sayesınde web cam ını cevırdı ugradım logmeın dıye bır uzakdan erısım kurdum kendısını bılgısayarıma sokdum ve calısmasını ıstedım coreldede calısdı fakat bır turlu ona ısınamadım ps bılgım fena sayılmaz ben rızede yasıorum ve bu ısi yapmayı dusunuorum.lıseyıde kaptanlık okudum fakat sonradan meydana gelen bazı sıkıntılar yuzunde denıze cıkmakdan vazgecdım.benım forum yetkılılerınden bır ıstegım olucak hanı ajans larda staj goren arkadaslar varya mesela onlara ustaları veya herkımse bı yerden baslatıyorlar hemen pat dıye al yap bı stasarım demıyorlar benım ıstedıgımde buradakı grafik işini ogremek ısteyen arkadaslara bende dahıl sıralı bır egııtım baslıgı acılması bence daha ıyı olur.
ÖR: tasarım ,baskı vb gibi
inşallah ıstedıgım anlaşılmısdır

böyle bırseyı neden ıstedıgımı merak eden ustadlar vardır belkı.

forumda guzel hersey derlı toplu

PS
COREL DRAW
FLASH
gibi fakat bu ısı yapmak ısteyenler burada bısıler ogrenmek ısteyenler nereden baslayacaklarını benım gıbı sasırırlar adam ps yı merak eder gırer bakar ornegın brush veya buna benzer bı terımle karsılasır ne oldunu merak eder tekrar anasayfaya bakarak veya google amcamı kullanarak bunu arastırmaya baslar ve bnu her terım ıcın yapacagını dusunursek ınsan bezer ama soyledıgım gıbı cogu forumlarda yenı baslayanlar ıcın gıbı bır baslıkda burada acılca tasarımda baskıya kadar bence daha guzel ve daha kalıtelı bır yardımlasma ve paylasım olacagına ınanıorum

yanlıs dusunuduysem bagışlayın

critical

🌱Yeni Üye🌱
yakıstıramadıgım bırsey var sımdı bır gundur mesajımı takıp edıorum hıc bırsey yazılmamıs bır sorun yoktur ınsallah

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
merak etmeyin mesajınızı gördük
ancak dah aönce bakalım üyeler ne düşünüyor
o yüzden mesaj yazmıyoruz şimdilik
biz yazarsak konuyu kestirip atmış gibi oluruz

doghan

🏆Pro Tasarımcı🏆
bak arkadasım öncelikle aramıza hos geldin

bu işe başlayacaksan yılmak yok yıkılmak yok haberin olsun ve programlarda her gecen gün yeni bişeyler ögreniyorsun ve zaman gectikce yenileri geliyor onlarla ugrasıyorsun

bu iş ögrenmenin ceşitli alternatifleri var
kimisi bir tabelacıda işe başlar ustasına sora sora ögrenir (benim gibi)
kimisi arkadas cevresinde bu işle ugrasanlar vardır bu programlara merak sarar ve ondan yardım alarak biişeyler ögrenir
kimisi seninde belirttigin gibi okulunu okur ve reklam şirketlerinde yada ajanslarda staj yaparak tecbübe sahibi olurlar
kimisi kurslara gider bu programları ögrenir ve iş arar calıstıgı yerde tecrübe kazanır
kimiside kitapları yada bu gibi forumları inceleyerek zamanla bişeyler ögrenerek ki bu gecen zaman zarfında arkadas cevreside genişleyerek akıl danısacagı kişiler bulur ve grafik-tasarım işinde bi yerlere gelirler

mesela ben: ustamdan basma kalıp coreldraw2 (bilgisayarda yaz çiz plottere gönder kessin) ögrendim sonra 3-4-5-8 oldu bu coreldrawlar saga sola ona buna sora sora bişeyler ögrendim (şimdi coreldraw13 son galiba) sonra dijital baskı gündeme geldi eee iş yapmak istiyorsan onuda bilmek gerekir naptık yükledik photoshopu işimize yarar basma kalıp gösterdikleri efektlerle basladık kurcalaya kurcalaya çok güzel tasarımlar ortaya çıkarmaya başladım tabi zaman içinde gittim arkadaslara, tanıdık fotografcılara hiçmi sormadık şunu nasıl yapcaz bunu yapmanın kısa yolu yokmu falan git geller çok oldu
ama şimdi bakıyorum çogu vektörel çizimler freehandde yapılıyor ve grafik-tsarım işinde eksik bir yanım ortaya cıkıyor eeee napmak gerek hemen bi freehand programı bulmalı ve kurcalamalı forumlara girmeli cevredekilere danışmalı bu eksiklik giderilmeli dogrumuyum

yani kısaca: istek+caba+azim=kazanç

hadi bakalım sana kolay gelsin