Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Sizde Bıktınız Mı?

• Kesinlikle, Evet!

• Bazılarından, Evet!

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

KingsMan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bıktım bu saçma türk dizilerinden artık. Bugün derdim artık adam akıllı izlenebilecek bir Türk Dizisi kalmaması, olmaması. Önerisi olan lütfen paylaşın yorumlara.

Adamlar senaryo bile yazmaya üşeniyor sanki, fonda ağır tonda yavaş davul yada basslı müzik, uzun bakışmalar, aslında çok önemli olmayan ama vurgulanan cümleler, uzun bakışmalar, kalkan kaşlar ve şaşırmış bir ifade, uzun bakışmalar, hmm şimdi anladım bakışıyla gözler kısılır, uzun bakışmalar, slow motion(Ağır çekim), uzun bakışmalar, farklı ve daha hızlı bir fon müziği, uzun bakışmalar, bunların üzerine gelen sahnede kesinlikle bir dram olmalı, uzun bakışmalar, mimikler coşmalı herkes elinden gelen bütün yüz ifadelerini yapmalı(gözleri çevirme, dudak bükme, dudak ısırma, yumruk sıkma, gözlerin dolması, sinsi gülüş, yukarı bakış atma, ...)

Peki şimdi sizleree senaryo özetleri vereyim hemen, zaten çok konuşma olmayacak, olanlar da mantıklı olmayacak, izleyicinin kafasını emm sonra beynini erit, o arada bilinç altına gömdüğün kardır.

Örnek Türk Dizisi Senaryoları
  • Kızın annesi karşısındadır ama kız onun annesi olduğunu bilmez ve gidip anne diye başka birisine sarılır🤮 ...
  • Yukarıdaki olayın aynısını aslında kendisi de yaşamıştır😴
  • Ne olursa olsun! bir fakir ve bir zengin muhakkak vardır ve kesişim kümesi sexfdjsanl pardon elim sürçtü, aşkları onları saçma sapan hikayelere iter🥸
  • Zengin olanın kıro olduğu saçmalıklar artık eskilerde kaldı, güncellemeyle birlikte zenginlikle klasmanlık aynı kefeye konuldu ancak bu sefer fakiri de çok çağdaş, demokrat ve aydın yaptılar🤪(Bu cümlem gerçekten tamamen siyasetten ve gizli ironilerden uzaktır!) yada ezik, büzzük, dürrük, garip bişe yaptılar. Yani ne bileyim fakir bile şu tv'ye çıkınca bi zengin çıkıyor ya sanki. Sanki bu maddeye "-ee adamlar ne çeksin, heralde farklı bi konu çekecek ki izlensin!" diyeceksiniz, böyle diyorsanız benim anlatmak istediğim anlamı anlayamadığınıza emin olun😎
  • Şuraya bakın 🧐 şu serseri ne kadar yakışıklı değil mi? 🤢

Bu eleştirilerime karşılık bazen etrafımdakiler bir köşeden bana "-Ne duygusuz adamsın, görmüyor musun yazık kızın....." bitmez bu hikaye. Bu duygusuzluk değil be güzelim😊

Sizde bıktığınız diziler hakkında lütfen yorumlarınızı paylaşınız beğendiklerimi alıntılayarak yazıma kesinlikle ekleyeceğim ;)

SaykoX

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Show Tv - Bir Şansım Olsa
Aman Allah'ım bu nasıl bir programdır böyle, oyunculuk 0, senaryo 0, sunuculuk 0.
İnsanların bam teline basmak için duygusal dramayı zorlamanın bokunu çıkartıyorlar resmen. Hele şu analı kızlı sunucuları yok mu? Haller, haraketler ve mimikler o kadar sahte ve yapayki insanın sinirden kanı çekiliyor.

KingsMan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Show Tv - Bir Şansım Olsa
Aman Allah'ım bu nasıl bir programdır böyle, oyunculuk 0, senaryo 0, sunuculuk 0.
İnsanların bam teline basmak için duygusal dramayı zorlamanın bokunu çıkartıyorlar resmen. Hele şu analı kızlı sunucuları yok mu? Haller, haraketler ve mimikler o kadar sahte ve yapayki insanın sinirden kanı çekiliyor.
:ROFLMAO::ROFLMAO:

Oooo o konuyu hiç açmasak🤯

CAGATAY

Yönetici
♾️Grafik Gurusu♾️
Dizisi ayrı, filmi ayrı, programı ayrı.

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
Toplum, olan aklını bu diziler vb programlar yüzünden iyice kaybetti zaten. (Başka etkenler de var da söylemicem)
Yazık bunları izleyen, zaman ayıran beyinlere, acıyorum.
Zaman israfı.
Kalitesizlik.
Bomboşluk.

KingsMan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Toplum, olan aklını bu diziler vb programlar yüzünden iyice kaybetti zaten. (Başka etkenler de var da söylemicem)
Yazık bunları izleyen, zaman ayıran beyinlere, acıyorum.
Zaman israfı.
Kalitesizlik.
Bomboşluk.

"(Başka etkenler de var da söylemicem)" demeseydin iyiydi, merak ettirdin bizi :ROFLMAO: Konuyu istediğin gibi dağıtabilirsin, gerçekten bu konuda görüşlerini okumak isterim.

Zaman israfı, kalitesizlik, bomboşluk bunların altına imzamı atar daha bi dolu sayabilirim, ancak ben burada biraz daha ayrışarak, farkındalık sahibi insanların her türlü yayını izleyebileceğini ancak farkındalığı az olan insanların kesinlikle göz ucuyla bile bakmamasını önerirdim, ve o farkındalığı az olan veya olmayanların okuma alışkanlıklarının bile olmadığını varsayarak burada yazdığım tavsiyeyi okumayacaklarını da biliyorum. Neyse konuyu bende dağıtıyorum arada :)) Farkındalık sahibi olmayan insanlar bu yayınlara önce kızıyor, sonra normal görüyor, sonra gülüyor, sonra benimsiyor! TEHLİKE!!!

Şu televizyona şeytan icadı derlerdi de "- ne alakası var geri kafalı" derdik. Lan adamlar doğru diyormuş😲

Ben izlediğim bu kalitesiz yayınlarda da insanların 3 5 kuruş için neler yapabileceğini gözlemliyorum oradan bişeyler katıyorum kendime😜

Kablolu yayında aslında birçok belgesel kanalı mevcut ve gerçekten kaliteli yayınlara denk gelebilirsiniz, TRT Belgesel'de bile çok özgün yapımlar var tavsiye ederim.

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
"(Başka etkenler de var da söylemicem)" demeseydin iyiydi, merak ettirdin bizi :ROFLMAO: Konuyu istediğin gibi dağıtabilirsin, gerçekten bu konuda görüşlerini okumak isterim.

Zaman israfı, kalitesizlik, bomboşluk bunların altına imzamı atar daha bi dolu sayabilirim, ancak ben burada biraz daha ayrışarak, farkındalık sahibi insanların her türlü yayını izleyebileceğini ancak farkındalığı az olan insanların kesinlikle göz ucuyla bile bakmamasını önerirdim, ve o farkındalığı az olan veya olmayanların okuma alışkanlıklarının bile olmadığını varsayarak burada yazdığım tavsiyeyi okumayacaklarını da biliyorum. Neyse konuyu bende dağıtıyorum arada :)) Farkındalık sahibi olmayan insanlar bu yayınlara önce kızıyor, sonra normal görüyor, sonra gülüyor, sonra benimsiyor! TEHLİKE!!!

Şu televizyona şeytan icadı derlerdi de "- ne alakası var geri kafalı" derdik. Lan adamlar doğru diyormuş😲

Ben izlediğim bu kalitesiz yayınlarda da insanların 3 5 kuruş için neler yapabileceğini gözlemliyorum oradan bişeyler katıyorum kendime😜

Kablolu yayında aslında birçok belgesel kanalı mevcut ve gerçekten kaliteli yayınlara denk gelebilirsiniz, TRT Belgesel'de bile çok özgün yapımlar var tavsiye ederim.
Bıraktık ulusal kanalları zaten. History Channel sağolsun içim dışım tarih oldu.
Özellikle Mısır merakım ayyuka çıktı, Tutankhamun'u gidip bir de yerinde ziyaret edesim var :sneaky:
Evet! TRT nin belgesel kanalı da çok başarılı, fark atar, çok iyi yayınları var. Tavsiye ederim.

KingsMan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bıraktık ulusal kanalları zaten. History Channel sağolsun içim dışım tarih oldu.
Özellikle Mısır merakım ayyuka çıktı, Tutankhamun'u gidip bir de yerinde ziyaret edesim var :sneaky:
Evet! TRT nin belgesel kanalı da çok başarılı, fark atar, çok iyi yayınları var. Tavsiye ederim.
Benim favıorilerim Discovery Science, Science&Vie TV
Açıkçası tarih biraz uykumu getirebiliyor :ROFLMAO: ancak mısır kültürüne açıkçası benimde merakım var. Piramitleri dünya gözüyle bi görmek isterdim bende.
Netflixte vs önerebileceğin yapımlar var mı @Value ? Aslında buda ayrı bi konu olur hee :ROFLMAO: Senin mesaj sayını yakalayacağım @Value 😜

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
Benim favıorilerim Discovery Science, Science&Vie TV
Açıkçası tarih biraz uykumu getirebiliyor :ROFLMAO: ancak mısır kültürüne açıkçası benimde merakım var. Piramitleri dünya gözüyle bi görmek isterdim bende.
Netflixte vs önerebileceğin yapımlar var mı @Value ? Aslında buda ayrı bi konu olur hee :ROFLMAO: Senin mesaj sayını yakalayacağım @Value 😜
"Discovery Science, Science&Vie TV" Bunlarda iş görür.
Netflix çingene pazarı gibi her telden her zevke uygun dizi belgesel vs var.
Pandemi de hiç izlemediğim kadar dizi izledim oradan. Kimi çok saçma, kimi çok yeniyetme, kimi çok sürrealist vs diziler var.
Ama çok keyif alarak izlediklerin şunlardı.

Umbrella Academy
Breaking Bad
Prison Break

Ek olarak her zevke uymayabiliri ama harika kore dizileri de var.
Örneğin Extraordinary Attorney Woo.

Yeni çıkanlara hiç bakmadım. İllaki izlemeye değer vardır.

KingsMan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
"Discovery Science, Science&Vie TV" Bunlarda iş görür.
Netflix çingene pazarı gibi her telden her zevke uygun dizi belgesel vs var.
Pandemi de hiç izlemediğim kadar dizi izledim oradan. Kimi çok saçma, kimi çok yeniyetme, kimi çok sürrealist vs diziler var.
Ama çok keyif alarak izlediklerin şunlardı.

Umbrella Academy
Breaking Bad
Prison Break

Ek olarak her zevke uymayabiliri ama harika kore dizileri de var.
Örneğin Extraordinary Attorney Woo.

Yeni çıkanlara hiç bakmadım. İllaki izlemeye değer vardır.

Umbrella Academy
Breaking Bad
Prison Break

bunları izledim ama şu korre dizisini bilmiyordum bakacağım.