Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

tuvale baskı makinası

ozankadir

🌱Yeni Üye🌱
arkadaslar merhaba. tuval bezine baskı yapmayı düşünüyorum. bana bu konuda gerek makina gerek görselleri temin konusunda yardımcı olursanız sevinirim. bu işi yapan arkadaşların deneyimlerine ve bilgilerine ihtiyacım var. bu konuda neler önerebilirsiniz.

Benzer konular

kryinfiniti

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.infiniti.gen.tr
bir cok makina tuvale baskı yapa bilir
elinde hangi tuval var bilmiyorum ama
iç makanında tuvali var dış mekanında ayrı tuvali var

janjan41

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.olbiaprinter.com
canonun 9100 serisi bi makinesi warmış yurt dışında tuval tarzı işlerde çok kullanılan bir makineymiş die duydum ayrıca benim pek inanasım gelmedi ama açık hava sartlarında dayanıklıymış forumda yetkili canon servisinden arkadaşlar var onlara bi danış derim

ozankadir

🌱Yeni Üye🌱
evet banada bir canon müşteri temsilcisi ipf 8000 serisi modelini önerdi.8 renk olduğunu birde 9000 serisinin 12 renk olduğundan geniş geniş bahsetti. ama ne bilim hani forumda eğer bu işle uğrasan arkadaslar varsa birde onların görüşlerini almak istedim. ben ayrıca bu makine ile cad ve gis programlarından da çıktı alabilmem lazım. hp5500 serisi makineleri gördüm ama hani belki başka bir alternatif daha vardır diye düşünüyorum. cevaplarınız için cok teşekkürler.

mon

🌱Yeni Üye🌱
dış mekan solvent makinelerle kanvasa baskı yapabilirsiniz. hem malzeme hem de boya maliyeti iç mekanlara göre çok daha ucuzdur.

simo

🌱Yeni Üye🌱
selam; ayrıca ENCAD 1000İ VE 1200İ modelleri ilede tual e baskı yapabilirsin...1440 2880 dpi baskı yapabiliyorsun makina 6 renk ve yeni çipsiz boya sistemiylede maliyet 1 $

bahadır-canon

🏅Acemi Tasarımcı🏅
canon un tüm geniş format makineleri canvas, fotoğraf kağıdı, vinil, parlak folyo gibi malzemelere baskı alabilirsiniz. aynı zamanda bahsettiğiniz gibi cad-gis baskılarıda bu makinelerden alabilirsiniz. eğer isteyen olursa cano geniş formatlı yazıcı kullanıp hem canvas'a hemde cad-gis baskı alan referanslarımı listesini gönderebilirim.

ozankadir

🌱Yeni Üye🌱
bahadır arkadaşım..valla dediğin gibiyse eğer mükemmel ozaman. peki izmirde bu dediğin sekilde hem kanvas baskısı hemde cad cıktısı alan bir referansın varmı. gidip en azından bir kontrol ederim.bide sen bana hangi modeli öneririsin. baksana yukarda encad modelinide önermişler ve 1$ gibi bir maliyetten bahsediyolar..

SKYTH

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bu tarz işlerle 2-3 sene kadar ugraştım.Bahsettiginiz işler için şu an en ideal makina HP 5500 dür. Canon'dan kesinlikle uzak durun.Baskı maliyetleri canınızı oldukça çok yakar ve malzeme seçer. HP 5500 fiyat,performans açısından sizin için en ideal makinadır.

Data konusuna gelince geniş bir arşiv bulma olasılıgınız çok düşük genelde bu işi yapanlar sanat dergilerinden tarama veya direk resmin kendisini çekerek kendi arşivlerini oluşturup bu arşivleride kimse ile paylaşmıyorlar..

ozankadir

🌱Yeni Üye🌱
skyth arkadaşım hp 5500 için hangisini tavsiye edersin peki. ps modeli olanlar var. şimdi bide uv diye bişi çıkmış heralde. valla deneyimlerine ihtiyacım var. aslına bakarsan bizde daha cok hp düşünüyoruz. birde hp nin 6100 modeli diyorlar. kafam biraz karıştı valla. bir cok model var.

SKYTH

🌟Usta Tasarımcı🌟
skyth arkadaşım hp 5500 için hangisini tavsiye edersin peki. ps modeli olanlar var. şimdi bide uv diye bişi çıkmış heralde. valla deneyimlerine ihtiyacım var. aslına bakarsan bizde daha cok hp düşünüyoruz. birde hp nin 6100 modeli diyorlar. kafam biraz karıştı valla. bir cok model var.

UV almanıza gerek yok. PS olanlar ise eger zamanla ilgili sıkıntılarınız varsa size faydalı olur ama genelde faydalıdır. Eger zamandan yana bir sıkıntınız yoksa 106 cm lik HP 800PS bile işinize oldukça yarar. 4 renk ile 1200 dpi baskı yapıyor.Birde Amerikadan 500 usd ye refill kitini getirdiginiz zaman mürekkep maliyetini 1/4 e düşürüyorsunuz. Fakat 800 ps üretimden kalktıgı için 2. ellere bakmak ve temizini bulmak gerekir. Bunun dışında Hp5500 birde yurtdışında özellikle fotograf ve modern ressamların sıklıkla kullandıgı Colorspan Displaymaker serisi printerlar . Ne yazıkki HP colorspanı satın alıp bu makinaları üretimden kaldırdı belki temiz 2. ellerini piyasada bulabilirsiniz.
Bence printerdan önce en önemli konu malzeme maalesef Türkiyede kaliteli malzeme kanvas olarak pek yok. Oldugu zamanda devamını temin etmeniz problem.Ben bunu yurtdışından 100 er ruloluk ithalatlarla çözmüştüm.Siz nasıl yaparsınız bilemiyorum.

ozankadir

🌱Yeni Üye🌱
verdiğin bilgi için çok teşekkürler. ama 4 renk ile iç mekan baskı pek verimli olmuyor. bende hp 500 var yani ordan deneyimlerimle sölüyorum. bilmiyorum tabi acaba diğer arkadaşlar ne sölerler bu konudada. hani olmuşken en az 6 renk olsun dedim ve 60'' makina düşünüyorum. yani 4 renk ile bazı tonları yakalamakta zorluk çekiyorum.
Birde acaba resim çerçevesi satan toptancılar falan varmı. ucuza nasıl mal edebilirim.hiç böle birşey yapan arkadaşlar varmı acaba.

bahadır-canon

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ozankadir arakdaşım yarın seni rahatsız edip tüm konular hakkında bilgi vericem. gerek çerçeve toptancısı, gerek canvas baskı gerekse de cad-gis baskı konusunda.

pharuq

🏅Acemi Tasarımcı🏅
40 000 adet yağlı boya tablo var elimde ilgilenen arkadaşlar ile görüşelim özelden atsınlar lütfen

karizmaofset

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bizde canondan uzak durun diyoruz
aldığımız günden beridir makina yatıyor
çok canımızı yaktı söylenenlere de inanmayın
baskı maliyetleri çok yüksek ve firma amerikada 150 TL satılan 330 luk kartuşu türkiye de 300 küsur liraya satıyor
ayrıca malzeme seçmesi decabası
ben de hp öneririm

mkrc90

🌱Yeni Üye🌱
Baskı işleri için en iyi makina HP 5500 dür. canondan ve hp 6100 den kesinlikle uzak dur derim ben. bu makinalar malzeme seçer. her tuvale baskı alamazsın. 6100 de parça tuval takamazsın.

ENERJİ DİJİTAL

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşım Selam
Tuvale baskı için her baskıda olduğu gibi 2 seçeneğin var.İç mekanda ve dış mekanda basabilirsin.Burada senin için önemli olan ne?
Tuvalin en çok tercih edileni iç mekan yani indoor dediğimiz makinelerde basılanıdır ki buna her iç mekan makine ile yapabilirsin.Encad,Hp,Canon vs..Eğer dış mekanda baskı yapacaksan kokusunada katlanman gerekecek.Ama burada makineden çok malzeme önemli çünkü çok çeşitli malzemeler var.
Daha detaylı Bilgi için ENERJİ DİJİTAL'den Sururi AKIN'ı arayabilirsin.0212-*** ** **

yavuzturkey

🌱Yeni Üye🌱
eğer kanvas veya foto kağıdına resim baskı yapacaksanız 2 senedir kanvas baskı yapan ve bu işleri az çok bilen biri olarak canon kullanın hp den uzak durun derim. bu işlerde kalite önemlidir.mesela yağlı boya resim basıyorum 10 cm den yağlı boya olmadığını anlayamıyorlar anca elleyince anlaşılıyor. resim konusunda hp canonun yanına yaklaşamaz. canon ipf 8100 ve 9000 kullanıyorum. ayrıca canonun 200 yıl iç mekanda dayanan pigment mürekkepleri var. dye ile basarsanız bikaç sene içinde solar. canon kullanacaklar ve kullananlar benden kartuş-kanvas konusunda bilgi alabilirler onları en uygun biçimde yönlendiririm.
iletişim: *************

ENERJİ DİJİTAL

🌱Yeni Üye🌱
Selam
bana özelden mesaj at sana makineler ve en önemlisi malzemeler hakkında bilgi verebilirim.
Saygılar
sururi akın