Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Üniversite Bölüm Seçimi Yardımı

Recluse

Acemi Tasarımcı
Herkese İyi Forumlar Merhaba,

Ben 12. Sınıf Bilişm Teknolojileri Web Tasarım ve Programlama alanı/dalı öğrencisiyim bilgisayara bulaştığım günden beri yazılım ve tasarım arasında sürekli gidip gidip geldim yani ikisinede ilgim var ve ikisinide öğrenmek istiyorum fakat üniversite geldi çattı ve bir bölümde karar kılmam gerekiyor bende kendi cahil aklımla yanlış bir karar vermek yerine deneyimli kişilerden(sizlerden) deneyimleriniz aktarmanızı ve yol göstermenizi rica edicem çünkü boşluğa düşmüş gibi birşeyim üniversite okuyacağım yer şehiriçi(İstanbul) olmayacak çünkü puanım yetmiyor malesef şehir dışında okuyacağım ailemden uzakta okuyacağım ve herhangi bir maddi destek istemediğim için olsa da onları rahatsız etmemek için çalışmam gerek üniversiteyi hem çalışarak hemde okuyarak 2 senede bitirmem gerek.

Benim kafamda kurduğum düzen şu idi sizde bilirsiniz ki hem çalışıp hem okumak zordur bende bilgisayar programcılığında hem çalışıp hem okuduğumda zorlanacağım için zorlanma da kod yazma olduğu için çalışmadan sonra kafamı verebilirmiyim bilmiyorum bu yüzden grafik tasarımı okumayı tercih ediyorum en azından tasarım yapıyorum ondada kafa yorsam en azından işin yorgunluğu üzerine derslerden kalmamı gerektrecek durum bulunmuyor yanlış düşünüyorsam lütfen bilgilendirin şuan hertürlü öneriye açığım ve gerçekten mantıklı olanı uygulama kafasındayım.

Okumak istediğim Bölümler: 2 Yıllık üniversitelerin Grafik Tasarım veya Bilgisayar Programcılığı Bölümü

Grafik Tasarım Tecrübeleri: Photoshop,Fireworks,-İllustrator ve İndesign öğreneceğim(canım sıkıldıkça tişört çizip tasarım yapıyorum çevrem beğensede amatörüm :) )

Bilgisayar Programcılığı: Şimdilik sadece C#, -Javayı öğreneceğim yanında ek başka diller olursa onlar içinde çaba sarfedeceğim.

Hertürlü önerinize açığım burada kafası karışmış bir kardeşiniz,bir arkadaşınız olarak bulunmaktayım.

Şimdiden herkese değerli önerileri için Teşekkür Ederim. :)

Son düzenleme: