Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Vektörel Çalışmayı Kesme - Çok Acil

leicageo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Hazırladığım bir çizimden 100 adet kopyasını oluşturup baskısını alıcam ve her bir çizimin kesilmesini istiyorum.

Hiçbir kopya birbirine değmiyor yani baskı öncesinde ayrık durumdalar.

Çalışmamı baskıya tiff yollasam olurmu ?

Kros koyma yada taşma payı vermem gerekiyormu ?

Herbir kopya 44mm x 98mm

Benzer konular

serkanbens

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bir görsel ekleseydiniz keşke ona göre yorum yapılırdı.

leicageo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bir görsel ekleseydiniz keşke ona göre yorum yapılırdı.

Bu sorunu hallettim , dikdörtgen şekiller olduğu için giyotin ile kestirdim herhangi bir sıkıntı olmadı.

Fakat ; https://www.grafikerler.net/pdf-olarak-baskiya-gondermek-t163347.html

bu konuda örnek resim gönderdiğim eğrisel çalışmalar için kros koyma , taşma payı verme ve pdf kaydetmeyi detaylı anlatabilirseniz çok yararlı olur herkes için.

İnternette eğitim videoolarında dikdörtgen kartvizitler için anlatım videoları var fakat bu tarz eğrisel çizimler için bir kaynak bulamadım.

serkanbens

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bu eğrisel çalışmalar için önce baskı alacağın matbaaya görseli tam ebatında pdf olarak gönder. matbaa bu görseli Bıçakçıya gönderecek ve bıçakçıda görselin yapısına göre bıçak imalatı yapacak. bu bıçak matbaa tarafından basılmış olan görseli kesmek için kullanacak.
ruoter bu siteye tıkla hemen anasayfada herhangi bir iş için yapılmış bıçakları göreceksin bilgi sahibi olursun. bu da görselleri eğrilerine göre kesmekte kullanılır. zaten giyotinin bıçağı düz oldğu için bu bıçaklarda yapılması zorunlu maliyeti de var tabiki.fiyatları görsele göre değişir. taşma payı 3 milim versen yeterli.vermezsende söyleyeyim yine 2 iş yanyana montajlandığında mavi ve kırmızı zeminli olmak üzere adam kırmızının kesimini biraz kaydırsa kırmızı zeminin görsellinin kenarı mavi olacak. herzaman her yaptgın için matbaya gönderirken cmyk 300 dpi pdf-tif-ai-psd olarak gönderebilirsin.sıkıntı olmaz.ama mesela tif gönderirken layerları merge layer yap yani birleştir tek bir layer yap ki çalışmaya müdehale etmesinler kafalarına göre.

leicageo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bu eğrisel çalışmalar için önce baskı alacağın matbaaya görseli tam ebatında pdf olarak gönder. matbaa bu görseli Bıçakçıya gönderecek ve bıçakçıda görselin yapısına göre bıçak imalatı yapacak. bu bıçak matbaa tarafından basılmış olan görseli kesmek için kullanacak.
ruoter bu siteye tıkla hemen anasayfada herhangi bir iş için yapılmış bıçakları göreceksin bilgi sahibi olursun. bu da görselleri eğrilerine göre kesmekte kullanılır. zaten giyotinin bıçağı düz oldğu için bu bıçaklarda yapılması zorunlu maliyeti de var tabiki.fiyatları görsele göre değişir. taşma payı 3 milim versen yeterli.vermezsende söyleyeyim yine 2 iş yanyana montajlandığında mavi ve kırmızı zeminli olmak üzere adam kırmızının kesimini biraz kaydırsa kırmızı zeminin görsellinin kenarı mavi olacak. herzaman her yaptgın için matbaya gönderirken cmyk 300 dpi pdf-tif-ai-psd olarak gönderebilirsin.sıkıntı olmaz.ama mesela tif gönderirken layerları merge layer yap yani birleştir tek bir layer yap ki çalışmaya müdehale etmesinler kafalarına göre.

Teşekkür ederim , çok faydalı oldu verdiğin bilgiler.