Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

wacom bamboo fun s / basılı tutma sorunu

Ogul

🌱Yeni Üye🌱
bugün wacom bamboo fun s tablet aldım her şey mükemmel ama ufacık bir ayrıntı beni delirtmek üzere, eminim çözüm çok kolaydır ama bi türlü bulamadım.

olay şu;

çizim yaparken, tablette kalemi ilk değdirdiğim zaman bi 1 sn bekleyince , imlecin etrafında kırmızı küreler çıkıyor sonra da right click işlevi yerine geliyor.bu da nokta yapmamı engelliyor ve değdirdiğim yerde uzun tutamıyorum kalemi.

neden?

Ogul

🌱Yeni Üye🌱
diğer wacom kullanıcıları böyle bir sorunla karşılaştıysa yardımcı olabilir mi? aslında tam olarak bir sorun sayılmaz, sanırım ayarlarla ilgili bi durum

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑
"Denetim masası" -> "Kalem ve Dokunma" -> "Kalem Seçenekleri" penceresini bulun.

"Kalem eylemi" sütununun altında 3. satırı ("Basılı tutma") çift tıklayın veya o satıra gelip, "Ayarlar" tuşunu tıklayın.

Karşınıza "Basılı Tutma Ayarları" penceresi gelecek. İsterseniz, "Sağ tıklama için basılı tutmayı etkinleştir" seçeneğini tümden iptal edebilir, isterseniz "Hız" ve "Süre" seçeneklerini tercihinize göre değiştirebilirsiniz.

Windows 7 kullandığınızı tahmin ediyorum. Eğer işletim sisteminiz farklıysa, küçük farklılıklar olabilir, çözersiniz sanıyorum.

Umarım işe yarar, kolay gelsin.

Ogul

🌱Yeni Üye🌱
xp kullanıyorum, xp de biraz farklı sanırım ama ben sorunu başka yoldan çözdüm, belki aynı sorunu başkaları da yaşar diye anlatayım; kalemin özelliklerinden double click distance 'ı azaltınca problem çözülüyor. sanırım bazı işletim sistemlerinde, bazı programlarda ortaya çıkan bir sorun, dijital kullanım klavuzunu dikkatlice okursanız arada bahsediyor bundan.

curseofanubis

🌱Yeni Üye🌱
"Denetim masası" -> "Kalem ve Dokunma" -> "Kalem Seçenekleri" penceresini bulun.

"Kalem eylemi" sütununun altında 3. satırı ("Basılı tutma") çift tıklayın veya o satıra gelip, "Ayarlar" tuşunu tıklayın.

Karşınıza "Basılı Tutma Ayarları" penceresi gelecek. İsterseniz, "Sağ tıklama için basılı tutmayı etkinleştir" seçeneğini tümden iptal edebilir, isterseniz "Hız" ve "Süre" seçeneklerini tercihinize göre değiştirebilirsiniz.

Windows 7 kullandığınızı tahmin ediyorum. Eğer işletim sisteminiz farklıysa, küçük farklılıklar olabilir, çözersiniz sanıyorum.

Umarım işe yarar, kolay gelsin.
Bu sağ tık olayı yüzünden neredeyse çıldıracaktım. Çok teşekkür ederim