Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Web Tasarım ve Grafik Tasarım mezunları bir yardımcı olabilir mi?

qwertasdfy

🌱Yeni Üye🌱
Lütfen yardımcı olun Grafiker ya da Webmaster olmak istiyorum. Aşırı meraklıyım bilgisayar çizimlerine ve 11.sınıf 1.dönem daha bitmeden kendim evde programlarını kurdum ve bir şeyler tasarlamaya çalışıyorum. Öğretmenlerim de kursa gidip kendimi geliştirirsem seneye okul bittikten sonra staj yerinde devam edebileceğim ihtimalini yükseltirmiş. (üniv açıktan düşünüyorum çalışırken okuyacağım.)

Mezun olduğunuz bölümden memnun musunuz ? Şuan ne iş Yapıyorsunuz? Nerede çalışıyorsunuz ? Maaşlarınız nasıl ? Önerebileceğiniz bir bölüm mü ? İş hakkında bilgi verin lütfen :(

aresrisus

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.emrecetiner.com.tr
Öncelikle kendini geliştirmelisin bu tarz mesleklerde okulun kadar yaptığın işin niteliği ve becerin ön plandadır. Staj yapman kendini geliştirmende çok faydalı olacaktır. İşi mutfağında öğrenmek her zaman en iyisidir. Maaş konusunu ilk etapta aklına takma. Uzman olduğun zaman düşünürsün.

Ben arayüz yazılım uzmanıyım. Orta seviye arkaplan kodlama yapıyorum. Grafik alanım değil çalıştığım yerde uzman grafikerler var zaten. Zevkli bir iş alanı. Butik bir ofiste çalışıyorum. Maaşım 4000 TL. Ülkemizde bir çok kişi maaşların az olduğundan bahseder doğrudur ama pekte abartıldığı gibi değildir. Bunu söylemek için önce uzman olmak gerek uzman olmadan da bir uzman kadar maaş beklemenin sonucu anlamsızdır. Ülke şartlarına göre her birimizin aldığı maaşlar tabi ki düşüktür Ama reklam sektörü ve internet alanında daha firmaların bile yeni yeni piyasa hakim olduğunu kabul edersek yine bu da normal karşılanabilir. Bir çok uzman yazılımcı ve tasarımcı arkadaşlarım var. Emin ol grafik alanında yazılımdan daha çok para alanda var ama temeli senin becerin uzmanlığın ve işini ne kadar sevdiğinle alakalıdır.

Yeni başladığın bu güzel ve maceralı alanda başarılar dilerim. Umarım iyi insanlarla tanışır güzel şeyler öğrenir ve istediğin yerlerde olursun.

hasanoben

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
obentasarim.com
Dostum ben Endüstri Mühendisliği okuyordum ancak cidden belli bir süre sonra baydı ve şu anda grafik ve web tasarımı ile ilgileniyorum. İnternette onlarca kaynak var, kursa gitmek bence boşa zaman ve para kaybı olacaktır. Kendi kendini geliştirmen en iyisi.

Bak benim websitemde hakkımızda kısmına yazdığım yazı cidden ilgini çekebilir;
Oben Tasarım – Oben Tasarım Hakkında