Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Word tablolarını Indesing içinde kullanma

iso22

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar merhaba; sizlerden benim için çok önemli olan bir konuda yardım isteyeceğim. Ben bir yayınevinde grafiker olarak çalışıyorum. Ben bu işe yeni başladım ancak çok zevk alarak yaptığım bir iş oldu. Benim sizden ricam acaba Word içinde hazırlanmış bir tabloyu bozulmadan Indesing içine kopyalayabilir miyiz? Pdf yapmadan almak istiyorum çünkü daha sonra tablo içinde düzeltme yapabilmek için. Hepinezi şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

chessman007

🌱Yeni Üye🌱
içe aktarma şeklinde alabiliyorsun bildiğim kadarıyla ben o şekilde aldım bi sıkıntı çıkmadı

siberr

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaslar bende wordden tabloları indesingna aktaramıyorum tabloların şekli bozuluyor. içe aktarıp ayarlarıyla oynadım biraz yine olmadı farklı bir çözümümü var acaba üstteki linkte görünmüyor

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Arkadaslar bende wordden tabloları indesingna aktaramıyorum tabloların şekli bozuluyor. içe aktarıp ayarlarıyla oynadım biraz yine olmadı farklı bir çözümümü var acaba üstteki linkte görünmüyor

File > Place (Ctrl+D) komutunu tıkladığınızda, karşınıza Place iletişim kutusu gelir.

aWyd2IA.jpg

Show Import Options seçeneğini işaretleyerek düğmesini tıkladığınızda

Dw5PtPQ.jpg

1.Seçenek :
işaretliyse Word dokümanınızdaki tüm sitilleri pasifsize eder .

2. Seçenek : işaretliyse Word dokümanınızdaki tüm sitilleri (font, renk vb) InDesign olduğu gibi aktarır.

OK dedikten sonra Mouse ucu metin simgesi olur

Şimdi geldi Mouse ucundaki metni akıtmak ;

Yarı otomatik : Alt tuşu basarsak (Windows) veya Option (Mac OS) her sayfa tek tek tıklayarak metni indesign içine aktarır.

Otomatik olarak akış : Shift tuşu basılı kalarak tıkladığımızda tüm metin belgenizin içine aktarır

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
ekran görüntüsü ekleyebilirmisiniz word ve Indesing aktardıktan sonraki görüntü mümkünmüdür.

bimali

🌱Yeni Üye🌱
Çok özür diliyorum; forumda yeniyim kullanmayı henüz keşfediyorum.

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
pembe rengi olanlar fontla alakalı

Özel mesaj bölümünüze bakabilirmisiniz?

artika.55

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bozulur tabiki. yazıları ve çizgi kalınlıklarını tekrar ayarlaman gerekiyor.

bimali

🌱Yeni Üye🌱
Vejdi Bey; özel mesaja cevap hakkında bilgi verir misiniz?
Teşekkür ederim.

artika.55

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
wordde kullanılan font yoksa font soracak haliyle başka fontu tanıtırsa mecbur karışacak tablo. tabiki hiçbirinin yeri değişmez malumunuz.