Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

zarf tasarımı

coolexa

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar zarf tasarımıyla ilgili birşeyler öğrenmek istiyorum... özellikle matbaa konusunda...diyelimki içerisine A4 boyutunda 40 sayfalık bir derginin gireceği bir zarf tasarladık...ve bu zarfı matbbaaya baskıya gönderiyoruz...nelere dikkat etmeliyiz.kısacası bir zarf baskı aşamasına nasıl hazırlanır....yardımcı olursanız sevinirim..şimdiden teşekkürler...

arkadaşlar yok mu yardımcı olabilecek biri...?..hayır konulara baktım orda da pek birşey göremedim.!!!...ısrarla bekliorum...:)

artık bu sitenin bir grafikerler topluluğu olduğuna inanmıorum...

Moderatör tarafında düzenlendi:

ufukdural

♾️Grafik Gurusu♾️
matbaanla diyaloğa girmelisin, bıçak çizimini hazırladıysan, o çizim ölçülerinde bir maket hazırlayıp boyut hatası yapıp yapmadığını kontrol etmelisin. Bu işlemleri tamamladıktan sonra zarfın adedi ve ebadına göre yine matbaanla temasa geçip montajını bıçak çizimine göre kaçlı yapacağını danışman gerekir. Yok eğer matbaan montaj konusunda yardımcı oluyorsa bıçak çizimini ve işinin açık halini kayıt et ve yaptığın maket ile birlikte matbaana gönder.

Gelelim düşüncene bu sitenin grafikerler topluluğu olduğuna inanmıyorum diyorsun.

Sitemizde çok iyi tasarımcı, grafiker üyelerimiz var ben bu düşüncene katılmıyorum. Biraz sabırsız davrandığını düşünüyorum sadece. Gerçi aradan 4 gün geçmiş kayda değer bir zaman bu. Sanırım konunu okuyan üyelerimiz bu konuda bilgi sahibi değillerdi. Bilgi sahibi olanlarda konunu göremediler.

Saygılarımla

Son düzenleme:

volkanacar

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence en sağlıklı çözüm zarf yapan (zarfsan vb) firmalarla matbaa aracılığı ile görüsmen, belki zarfı açık hali ile basıp sonra zarf şekline sokacaklardır..