Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

2 yıllık grafik tasarım bölümü varmı??

grafishop

👑Efsanevi Grafiker👑
Konya Selçuk Üniversitesi Grafik Tasarım bölümü ( 2 Yıllık )...
Ne zaman gidersen git alırlar :D

grafitunç

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşım.sana şunu söyleyeyim.grafik bölümü kız meslek lisesinde oluyor.bende kız meslek lisesi son sınıf öğrencisiyim.bu yıl 2 yıllıklara direk geçiş hakkı var.ama seneye sınavla alıyorlar.ve 3 yıl oluyor.1.5 sene ders göreceksin 1.5 sene stajın olacak.diploma benim için bir kağıt parçasıdır.eğer senin tasarımlarn hayal gücün program hakimiyetin iyiyse sana kimse diploma sormaz.alacaksın portfolyonu sunacaksın güzel bi şekilde.içinede en beğendiğin tasarımlarnı koyacaksın.şuan bir çok erkek tanıyorum.ve hiç biride ne meslek lisesinden mezun nede bölümle alakaları var.adamlar yaptıkları işlerle eğitilmişler zaten. sana 2 yıllık üniversitenin öğreteceği şeyleri iş hayatında 6 ayda öğreneceğin bi gerçektir.neden mi sana orada bi konu verıyorlar 2 hafta üzerinde duruyorlar.iş hayatı daha hızlı daha yoğun.sen sana verilen süre zafında o işi bitirmek zorundasın iş hayatında.lisede program hakimiyetin, tasarım gücün geliştiyse, piyasaya iş sunmak hevesindeysen 2 yıllık herkes için kayıp olur.

betus35

🌱Yeni Üye🌱
ben egede okuyorum bnde grafik tasarım okumak ıstıyodm tasarım basım yayımcılık okuyorm zamanla geliştirrsin kendını okulda zaten gelişemıyosun iş hayatı konusunda daha fazla teori görüldüğü için anca iş hayatında geliştirebilirsin

shagykaraoke

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar ben bu sene düz liseden mezun olucam grafik tasarımcılığı bölümünü istiyorum.ama merak ettiğim bi kaç soru war.sadece öss puanı yeterlimi yani yetenek sınavı herkes içinmi qeçerli.bide bize boş kontenjan kalırmı?yanıtlarsanız sevinirim.herkese teşekkürler

BRC_YILMAZ

🌱Yeni Üye🌱
ewet arkadaşım yetenek herkez için geçerli tabi 4 yıllık okumak istiyorsan ama 2 yıllık da öle bişey yok herkez girebilio ben 2 yıllıkdayım dersler hızlandırılmış oluyor eğer tasarım gücün varsa gerisi gelir çok çalışmak gerek sevgiler...

ismilby

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkdasım ben bu sene Mustafa Kemal Üni. kırıkhan myo Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Bölümüne girdim türkiyede tek suan Ben 2008 de girerken ,ilk acıldıgı ıcın düzlise meslek lisesi ayrımı yoktu biraz sehre ve ilçeye alısmak zor ama amacımız tasarım olunda katlanılıyor.Sebret Tasarım alanında 2009 da yeni bolumler acılacak ...Kolay gelsın:angel:

ayhancaa

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.rabbinannesi.com
Ben 1983 Tatbiki mezunuyum o yıllarda bilgisayar bile yoktu çizimleri elle yapardık. bilgisayar çıktıktan sonra mesleğin çehresi tamamen değişti şimdi genç arkadaşlara önerim mutlaka ugulamadada kendilerini geliştirmeleri fakat tasarıma olduğundan fazla önem vermeleridir. bu meslekte başarının sırrı tasarıma dayalı artık

kurbaa

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bende 2 yıllık Beykent masaustu yayıncılık mezunuyum. Bızım okulda masaustu yayıncılık ve grafık olarak ıkıye ayrılmıstı bolumler. masaustu yayıncılıkta teorık bılgıler ve programları ogretıyorlardı tabı gırıs duzeyınde. Grafık bolumlerı ıse bıraz daha el becerılerıne dayalı egıtım alıyorlardı. Duz lıse cıkıslıydım oss puanımla gırdım. Tabı meslek lıselerı oncelıklı olarak yerlesıyor ama dıgerlerınede mutlaka bos yer kalıyor.
Oncelıkle ne ıstedıgını belırle derım ben. matbaa, grafık, masaustu vs. gıbı bolumler war.
4 yılda okusan 2 yılda okusan pıyasada pısmek zorundasın.
Hangı unw mezun olursan ol kımse gercek pıyasayı gosteremıyor edındıgın deneyımlerle basarılı olabılırsın sadece...
Beykentı tavsıye etmeyen arkadasımıda kınıyorum. Beykentten mezun olup beykentte ogretmenlık yapan hocalarımız wardı. Almak ısteyen her turlu alır dıyorum.

ozcan kara

🌱Yeni Üye🌱
acil :)

düz lise EA cıkıslıyım 2 yıllık grafik tasarım bölümü için öss de kaç puan almam lazımdı ve en rahat hangi ünilere gidebilirim :rofl:
sonuclar acıklandı tercih yapcas yardım edebilecek yok mu ?

Elsi

🌟Usta Tasarımcı🌟
Herkes kendi bölümünü okusun arkadaşım biz boşunamı grafik tasarım okuyoruz:D

ozcan kara

🌱Yeni Üye🌱
bizim zamanımızda yoktu bu bölümler :smile: neyse tekrar soruyum bi yardımsever yardım etsin kestirip atmasın :tongueout:

düz lise EA cıkıslıyım 2 yıllık grafik tasarım bölümü için öss de kaç puan almam lazımdı ve en rahat hangi ünilere gidebilirim
sonuclar acıklandı tercih yapcas yardım edebilecek yok mu ?

gfb_cnn_1907

👑Efsanevi Grafiker👑
bursa uludag üniversitesi
nevşehir üniversiteside alıyor.

kingofthebass

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.apexreklam.com
Vakıf üvn düşünürsen ist arel ünv tasarım basım yayımcılık bölümünü tavsiye edebilirim bende ordan mezunum ve bölüm hocalarım gerçekten çok kaliteli insanlardı

yezdanferhat

🌱Yeni Üye🌱
slm evet var bende 2 yıllık garfik okuyorum ve ayrıca düz lise mezunuym sınıfımız %80 idüz lise kırklareli luleburgaz myoda okuyorum

numberonee_106

🌱Yeni Üye🌱
arkadasım ben bıl promcılıgı okuyorum bızde bıle grafık asarım var ılgılenırsen mesal photoshop flash vb seyler gosterıyorlarlar

ozcan kara

🌱Yeni Üye🌱
Çok saolun arkadaslar...Big. Prog. na SAY dan alıyorlar tercih edemiorum.

pdlra

🌱Yeni Üye🌱
slm arkadşlrr.. bn ea çıkşlym ve bu sne öss ye grdm ve 4 yıllık grafk tasarm okumak istyrm ancak 4 yıllklara yetenek sınavıyla griliyo diye duydumm .. bide gazi üniversitesinde ki grafk tasarm 4 yıllık mı? yardm edersnz çk sewnrm

tubaaaaa

🌱Yeni Üye🌱
tercih

ya acil bi sorum olucak ben meslek lisesi grafik bölümü mezunuyum istanbulda grafik tasarım bölümüne 2 yıllık sınavsız geçişle alan üniversiteler hangileri yardımcı olursanız çok sevinirim