Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Adobe Flash Hata (Acil Yardım Gerekli)

grafikçi_

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba.
Son iki gündür adobe flash ile bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Yeniyim anlayacağınız. Dizüstü bilgisayarımda gayet hatasız bir şekilde yaparken, masaüstü bilgisayarımda beni çıldırma noktasına getiren hatalar oluyor.
Örneğin bir adam çiziyorum, bone tool ile her layera farklı eklemler ekliyorum. sonra animasyonu yapmak üzere her layerın üzerindeki armatures layerını zaman çizelgesinde uzatıyorum (terimleri tam bilmiyorum) kaydedip çıkıyorum fakat tekrar açınca aşağıdaki gibi bir manzara çıkıyor karşıma. Hareket ettirdiğimde örneğin bacak, çizdiğim kola dönüşüyor ya da kafaya... Her seferinde emeğim boşa gitmiş oluyor. Bu sorunun çözümünü bilen varsa yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler...

https://i1091.photobucket.com/albums/i393/sintacca/Screenshot2012-01-02at100514PM.png

mornatari

🏅Acemi Tasarımcı🏅
belki hatanın tam nedenini bilen vardır. ama bende de olmuştu benzer bişey. tamamlayıp kaydetmiştim. sonra açınca bazı movieclipler kırmızı kutulara dönüşmüştü. sanırım programdan yada virüsten falan olabilir. ben programı kaldırıp kurmuştum. sonra bi daha aynı hatayla karşılaşmadım. bi de artık lisanslı antivirüs kullanıyorum. hiç böyle bi sıkıntı olmuyor.

Allah kolaylık versin. şu durumda kafayı yemen işten değil:S

grafikçi_

🌱Yeni Üye🌱
belki hatanın tam nedenini bilen vardır. ama bende de olmuştu benzer bişey. tamamlayıp kaydetmiştim. sonra açınca bazı movieclipler kırmızı kutulara dönüşmüştü. sanırım programdan yada virüsten falan olabilir. ben programı kaldırıp kurmuştum. sonra bi daha aynı hatayla karşılaşmadım. bi de artık lisanslı antivirüs kullanıyorum. hiç böyle bi sıkıntı olmuyor.

Allah kolaylık versin. şu durumda kafayı yemen işten değil:S

Teşekkürler bir deneyeyim. :)

grafikçi_

🌱Yeni Üye🌱
Tekrar laptopta deniyeyim dedim bu sefer de kaydedip tekrar çınca hiç bir şyey çıkmıyor beyaz bir sayfa çıkıyor sadece arkadaşlar lütfen yardım edin...

mornatari

🏅Acemi Tasarımcı🏅
anlatamadım. o dosyan gitti birader. ben gece yarılarına kadar uğraştım bitirdim oh be bitti dedim kaydedip kapatıp yattım. sabaha moviclipler kırmızılanmıştı. çalışman gitti bence. sen pci bi temizle vakit kaybetmeden sonra otur bi daha yap. + tecrübeye sabittir. çalışmalarını daima ctrl+shift +s ile kaydet. farklı farklı. sonuncu dosya patlarsa en azından bi kaç dakkan ziyan olur tekrar yaparsın. ama tek dosya giderse bütün iş patlar. ;) gerçi 5.5 lerde kend otomatik kaydediyo 10dakkada bi recovery yapıyo ama kul yapısına güven olmaz. işini sağlama al.

grafikçi_

🌱Yeni Üye🌱
anlatamadım. o dosyan gitti birader. ben gece yarılarına kadar uğraştım bitirdim oh be bitti dedim kaydedip kapatıp yattım. sabaha moviclipler kırmızılanmıştı. çalışman gitti bence. sen pci bi temizle vakit kaybetmeden sonra otur bi daha yap. + tecrübeye sabittir. çalışmalarını daima ctrl+shift +s ile kaydet. farklı farklı. sonuncu dosya patlarsa en azından bi kaç dakkan ziyan olur tekrar yaparsın. ama tek dosya giderse bütün iş patlar. ;) gerçi 5.5 lerde kend otomatik kaydediyo 10dakkada bi recovery yapıyo ama kul yapısına güven olmaz. işini sağlama al.

yok zaten o dosyada değilim. aynı şeyi 3 defa yaptım ama yine aynı şey oluyor. dosya gitti onu biliyorum benim derdim aynı hata tekrar tekrar olmasın.
virüsten de kaynaklandığını sanmıyorum mac kullanıyorum çünkü...
çıldırmak üzereyim...