Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Armada Otel; logo ve broşür

graffi3D

♾️Grafik Gurusu♾️
Okul ödevi olarak yaptığım otel logosu ve broşür çalışması.

armadau.jpg

bu da 3 sayfalı broşürün iç kısmı

bror.jpg

yorumlarınıza...

Benzer konular

demoN

👑Efsanevi Grafiker👑
İlk önce emeğine sağlık.

* Logo'ya ilk baktığımda ne olduğunu anlamakta biraz güçlük çektim.Bence üzerinde biraz daha uğraşmalısın.
*Broşür'de daha farklı renkler kullanabilirsin.O zaman göze daha hoş gelebilir.

İyi çalışmalar.:)

graffi3D

♾️Grafik Gurusu♾️
İlk önce emeğine sağlık.

* Logo'ya ilk baktığımda ne olduğunu anlamakta biraz güçlük çektim.Bence üzerinde biraz daha uğraşmalısın.
*Broşür'de daha farklı renkler kullanabilirsin.O zaman göze daha hoş gelebilir.

İyi çalışmalar.:)

Aslında renkler daha canlıydı yoksa bu kadar soluk renkleri kullanmam zaten :D
Yorum için teşekkürler demoN :)

dreamsantana

🏆Pro Tasarımcı🏆
Logo çok zorlama olmuş bence. Broşürde de o kadar fazla yazım yanlışı yapılmış kineredeyse doğru olanları yazsak daha az yer kaplayacak gibi. Mesela Hizmet ve Konfor bölümünde güleryüzlü yazısı benim yazdığım gibi bitişik ayırılması gerekiyor, devamında "içinizi" yazacağınıza "içnizi" yazmışsınız bunun da değiştirilmesi gerekiyor. Alt kısımlara doğru ilerlediğimizde "Oda servisi numaralarımızdan istediğiniz hizmeti alma kolaylığı" yazmışsınız. Yani oda servisi değil de numara yapacakmış gibi bir anlam çıkıyor buradan. Bunun yerine şöyle yazılabilir: "Bir telefon ile oda servisimizden istediğiniz hizmeti alma kolaylığı" ki bu bile çok iddialı mı? Her isteğe nasıl cevap verilsin ki.

Plaz ve Sağlık Merkezleri bölümünün hemen başında "masmavi" yerine "masamvi" yazmışsınız gibi böyle uzayıp gidiyor. Bence öncelikle bu yanlışlıkları düzeltmeniz gerekiyor sanırım.

graffi3D

♾️Grafik Gurusu♾️
Evet haklısınız yazım yanlışı çok ama zaten onların üstünde durmadım.
Hepsini kafamdan uydurmak zorunda kaldım :) o kadar önemli olsaydı elbette daha dikkatli olurdum.
Bide tasarıma yorum yapsaydınız daha çok işime yarıyacaktı :)

niLqün.672

♾️Grafik Gurusu♾️
Öncelikle; hotelin ismini bilmeyen bir kişi ilk baktığında okumakta güçlük çekecektir, anlaşılır olması açısından pek başarılı olmamış..M harfinin neden bir tarafı yatay bir tarafı dik duruyor.diğer bacağıda R harfine yapışsa tamamlayacakmış sanırım.
Broşüre gelince renkleri beğendim ben.Fotoğrafların yanlara yapışmasıda hoş olmuş ama gözüme çarpan neden fotoğrafların yanlarında kahverengi çizgilerin araları eşit değil.Çok göze çarpıyor özellikle 2. sayfada alttaki fotoğrafn boşlukları çok dengesiz gelişigüzel koyulmuş gibi.. birde odalar yazısı daha geniş iken diğerleri çok sıkışmış özellikle plaj ve sağlık merkezleri yazısı fotoğrafa yapışmak üzereymiş.O üçü arasında bir denge sağla bence..
Emeğine sağlık..

Dilara GENÇYILMAZ

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.dilaragencyilmaz.net
Bana kalırsa.. Logo genel olarak başarılı gözüküyor. Ancak "M" harfinin eğikliği gözü acayip dağıtıyor. Çünkü logo yeterince iddalı ve işi bakanlara bırakan bir logo bu yüzden gözün takibini dağıtmak pek hoş olmicaktır diye düşünüyorum. Bunun yanı sıra acaba A harfleri logonun alt kısmından birleşse logoya daha farklı bir bakış oluşturabilir mi diye düşündüm ..

Broşür çalışmasına gelince. . Bunun bir 5 yıldı otel broşürü olduğu gerçekğini unutmadan düşünmek lazım diye düşünüyorum. Sonuçta otele gelicek olan müşteri tipi belli değil yani muhtemelen A+ ancak kişiler 70 yaşında bile olabilirler.. Bu yüzden insanları üst üste bu kadar çok zorlamanın anlamı yok bende başlıklar yanda dikey olmak yerine daha sıradan bir şekilde düz olmalıydı. Ayrıca renk kullanımını bende beğendim.Fotografları ya çerçevelerine ortala ve her taraflarında boşluklar eşit kalsın. Yada hiç boşluk bırakma bu şekilde düzeni acayip bozuyorlar. Emeğine sağlık..

graffi3D

♾️Grafik Gurusu♾️
Öncelikle; hotelin ismini bilmeyen bir kişi ilk baktığında okumakta güçlük çekecektir, anlaşılır olması açısından pek başarılı olmamış..M harfinin neden bir tarafı yatay bir tarafı dik duruyor.diğer bacağıda R harfine yapışsa tamamlayacakmış sanırım.
Broşüre gelince renkleri beğendim ben.Fotoğrafların yanlara yapışmasıda hoş olmuş ama gözüme çarpan neden fotoğrafların yanlarında kahverengi çizgilerin araları eşit değil.Çok göze çarpıyor özellikle 2. sayfada alttaki fotoğrafn boşlukları çok dengesiz gelişigüzel koyulmuş gibi.. birde odalar yazısı daha geniş iken diğerleri çok sıkışmış özellikle plaj ve sağlık merkezleri yazısı fotoğrafa yapışmak üzereymiş.O üçü arasında bir denge sağla bence..
Emeğine sağlık..

Bana kalırsa.. Logo genel olarak başarılı gözüküyor. Ancak "M" harfinin eğikliği gözü acayip dağıtıyor. Çünkü logo yeterince iddalı ve işi bakanlara bırakan bir logo bu yüzden gözün takibini dağıtmak pek hoş olmicaktır diye düşünüyorum. Bunun yanı sıra acaba A harfleri logonun alt kısmından birleşse logoya daha farklı bir bakış oluşturabilir mi diye düşündüm ..

Broşür çalışmasına gelince. . Bunun bir 5 yıldı otel broşürü olduğu gerçekğini unutmadan düşünmek lazım diye düşünüyorum. Sonuçta otele gelicek olan müşteri tipi belli değil yani muhtemelen A+ ancak kişiler 70 yaşında bile olabilirler.. Bu yüzden insanları üst üste bu kadar çok zorlamanın anlamı yok bende başlıklar yanda dikey olmak yerine daha sıradan bir şekilde düz olmalıydı. Ayrıca renk kullanımını bende beğendim.Fotografları ya çerçevelerine ortala ve her taraflarında boşluklar eşit kalsın. Yada hiç boşluk bırakma bu şekilde düzeni acayip bozuyorlar. Emeğine sağlık..

Faydalı yorumlar için teşekkür ederim arkadaşlar :)