Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bir zamanlar o vardı...

Yunus PARLAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.evdetasarim.net
Bir zamanlar mutlaka her evde olan..Avuç içi mıknatıslı kırmızı ojeli kadın eli sabunluk vardı..
( tam bu olmasa da buna benzer:) )

3264095902cbe35b4bf8.jpg

Küçükken elini sıkardım. :D Şimdi görünce aklıma geldi. :p

Bir zamanlar Ericson 338 vardı. Ele avuca sığmaz iki el ile taşınırdı... :D

cellular-phone-017.jpg

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bir zamanlar TGRT vardı...

tgrt-logo.jpg

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Bir zamanlar kağnı vardı.

resim-14.jpg

Zynopsis

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bormat.net
bir zamanlar kimler vardı kimler...

Metallicanın ünlü bass gitaristi Cliff Burton ;
cliff_burton_memorial.png

Skid Row vardı hair metal gruplarından...
300px-Skid_Row.jpg

Slash'lı, Axl'lı, Izzy'li, Duff'lı Guns N' Roses vardı...
guns_n_roses.jpg

KISS vardı...
logo_kiss2003.jpg

ve tabikide Led Zeppelin vardı...
LedZeppelin.jpg

ŞENGÜL BOZKURT

🌟Usta Tasarımcı🌟
barbaroshayrettin.jpg

Hatırladınız mı? Bir dönem eşşek kadar gözlüklerin arkasında sırma saçlı bir ağabeyimiz vardı, Barbaros Hayrettin derlerdi adına. Durun durun! Daha kestirmeden gidelim. Daha kolay hatırlayacağınız şekli ile;

Müzik girer Hayrettin Abi;

"ben sizin babanızım
ben ne dersem o olur
önce yemek yiyicem
ve diskoya gidicem
orda hop hop yapıcam.. hop hop hop
orda zıp zıp yapıcam.. zıp zıp zıp"

Koro halinde;

öl de baba ölelim. eyvallah.
gül de baba gülelim. eyvallah.
sev de baba sevelim. eyvallah.

tombilm1.jpg

Daha Niğde li Ayşe Teyze nin pattizleri (patates) sadece kavurma ve püre şeklinde yeniyorken, Türkiye nin favori mısır cipsi "Tombi" ler vardı. Şimdi nostaljik Tombi nin yerini başka markalar almaya çalışsa da, o zamanki tombi keyfini yakalayamıyoruz değil mi?

calimerowwh.jpg

"Ama bu haksızlık, öyle değil mi?" ajitasyonu hala kulaklarımızda çınlar gibi. Yaz günlerinde annelerin, akşam olunca sokaklardaki çocuklarını eve getirtmenin en iyi yolu... "Fisuuunnnn!! Kalimero başladı koş!"

alibabaveharamiler.jpg

Nur içinde yatsın, rahmetli Sadri Alışık ın oyunuyla da hani başkaydı o güzelim masal. Halâ rastgelsem TV kanallarında muhakkak izlerim. İlk izlediğim o yıllarda korku ve heyecanla kalbimi titreten o replik;
"kırk haramilerrr kırk haramilerrrr...
asmak kesmek kelle uçurmak
asmak kesmek kelle uçurmak
kırk haramiler kırk haramiler..."

Dekoltenin *****grafik etki yaptığı o dönemlerin kırmızı noktalı cesur TV programı; "Tutti Frutti Show". Anne babaların çocuklarını erkenden yataklarına tıkıştırmalarına sebep olan ayıp şeyler. "İhsaannnn! Sarp uyumuyor bak babası! Ona istediği bisikleti almayız dimiii?"

adile2.jpg

"Uykudan Önce" uyku öncesinin en güzel ve keyifli anı. Adile Teyze nin anlattığı masallar ve sanki dibimizdeymiş gibi monologları... "A aaa.... Sen halâ tırnaklarını mı yiyorsun bakayım?"

yadigarejder22xbcs3.jpg

Türk sinemasında yüzün üzerinde filmde yardımcı oyuncu olarak yer almış dev adam. 1992 yılında geceyi geçirmek için gittiği Taksim parkında, bir bankın üzerinde donarak hayata veda etmiştir. Şark Bülbülü filmindeki "mazlum" rolüyle gönlümde taht kurmuştur...
(Krize giren patron: Mazluuumm.... Mazlum u getirin banaa!)

2780142.jpg

Orjinal adı "Knight Rider" olan dizi " Michael Knight" ve "vuv vuvvv" efektli sağa sola kayan kırmızı ışıklarıyla, gönüllere taht kuran geveze araba "Kitt" arasında geçen maceraları unutmak mümkün mü? Cumartesi günlerinin öğleden sonra veya akşam üzerini iple çektiren muhteşem dizi.

kentturbosakz.jpg

Turbo sakızlarının alışkanlık edindirdiği vazgeçilmez hobisi, içinden çıkan araba resimlerini biriktirmekti. Bazen misket veya zamanın değerli sokak oyuncakları ile takas edildiği bile olunurdu.

halenzebaymerakli.jpg

Bay Meraklı, TRT de Cenk Koray ın skeçlerinde gösterilen, orjinal adı "La Linea" olan sevimli bir arkadaşımızdı. Tek kusuru biraz içince yolu şaşırması oluyordu.

tetrisz.jpg

90 larda dünyayı kasıp kavuran bu oyun müziği ile birlikte, rüyalara, beynin kılcal, tüycel ve bilimum damarlarına kadar girmiştir. Gözlerimizi kapadığımızda bile 4 satır imha edip "tetrisde tetris" yapardık.

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Ya geçen canım tetris oynamak istedi ama bulamadım :D

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
bir zamanlar "cino" ve "tropy" vardı :D dün asıklar tepesine giderken arkadasıma dondurma alırken gördüm çocukluğumaklıma geldi:D hemen aldım yedim ama eski tadı yok

Feride ATAMER

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
wwwresimcitycomtrenresi.jpg

Eskiden kara trenlerimizde varmış... ozamanlarda en sosyete ulaşım araçlarımdan biri idi.

gfb_cnn_1907

👑Efsanevi Grafiker👑
bir zamanlar hüdaverdi vardı :D
bir zamanlar okullarda kara tahta vardı tebeşir vardı:D
bir zamanlar (osmanlı dönemi) her fransızın ve italyanın evinde Türk kahvesi vardı. Türk kahvesi olamayan fransız italyan evlerine zengin ev denilmezmiş bir zamanlar.

bir zamanlar atlarla yolculuk vardı :D
bir zamanlar inek saban vardı :(
bir zamanlar hababam sınıfı vardı:D
bir zamanlar evlerde gaz lambası vardı :)