Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Concept artist olabilmek için tavsiyeler...

rigel2901

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar merhabalar...
Bir konuda daha doğrusu bir hayalim konusunda size birkaç soru sormak istiyorum.
Güzelsanatlar lisesi mezunuyum ve kısmetse 2 ay sonra görsel iletişim tasarım bölümünü bitirmiş olacağım.
Kariyer hedefimle ilgili ise ilerlemek istediğim alan Concep art..
Bu konuda ilerleyebilmek için nasıl bir çalışma programı izlemeliyim. Desen bilgim iyi derecede var, şu sıra bir miktar figür çizimim gerilediğini hissettiğimden anatomi ve figür çalışıyorum...perspektif bilgim var...yani genel hatlarıyla çizim bilgi dağarcığım iyi seviyede fakat bazı endişelerim var...

1.Yaratıcılık konusunda kendimi geliştirmem gerektiğini düşünüyorum gerçi aklımda devamlı senaryolar kuruyorum ve canlandırıyorum özellikle mekansal olarak. Hatta bazı düşüncelerimin başkaları tarafından benden önce çizime döküldüğünü gördüğümde çok oldu ( bu beni kahrediyor) Bu konuda bana önerilerini neler olur ? ben kendi çapımda bol bilim kurgu filmi izlemeye ve kitabı okumaya gayret gösteriyorum.

2.Teknik olarak Cintiq aldım artık çizimlerimi alıştırmalarımı cintiq de yapıyorum.Şu an figür çizimimi eski seviyesine getirmek amacıyla devamlı figür çiziyorum fakat doğrumu yapıyorum? perspektif ve mekansal çizimlere dahamı fazla vakit ayırmalıyım?Bu konuda kafam bayağı karışık durumda örneğin tam figür eskizlerini yaparken bir anda acaba tutorialmi izlesem yoksa mekansal eskizlermi yapsam gibi çelişkilere düşüyorum...

3.Başlangıç olarak direk kafamdaki senaryolarımımı çizmem yoksa concept art konusundaki uzman çizerlerin çalışmalarınımı taklit etmem bana daha çok yarar sağlar? Kafamdaki çalışma prensibi şu şekildeydi aslında ilk önce eskizlerini oluştur daha sonra sırayla bunları değerlendir...konuştuğum bazı insanlar ilk önce sanatçıların çalışmalarını taklit ettiklerini söylüyorlar...
devamlı photoshop ile ilgili digitalpainting tutoralleri izliyorum fakat uygulamaya geçmeden bu ne kadar yararlı?

4.Yaşım 23 çokmu geç kalmış durumdayım? Hayalim açıkcası Fengh ZU yada James paick gibi ünlü çizerlerin seviyelerine gelebilmek...

vereceğiniz yanıtlar benim için çok önemli çok uzun yazdım kusura bakmayın fakat okuyup yanıtlarsanız çok minnettar kalacağım şimdiden teşekkürler...