Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

coreldraw X3 kullanıyorum kayıt yaparken kb ı çok büyük kaydediyo nasıl düzelte bilir

ferhatdem

🌱Yeni Üye🌱
özel bir şirkette grafiker olarak çalışıyorum ve yaptığım işleri matbaya msn den yollamam gerekiyo ama kb çok yüksek kaydettiği için gitmiyor ve sorunlar yaşıyorum onu nasıl düzeltebilirim şimdiden herkese teşekkürler.

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
özel bir şirkette grafiker olarak çalışıyorum ve yaptığım işleri matbaya msn den yollamam gerekiyo ama kb çok yüksek kaydettiği için gitmiyor ve sorunlar yaşıyorum onu nasıl düzeltebilirim şimdiden herkese teşekkürler.

çalıştığın dosyanın özellikleri ne jpeg varmı içinde yoksa normal yazılı bir dosyamı çok tutuyor ayrıntılı açıklama yaparsan yardımcı oluruz

ferhatdem

🌱Yeni Üye🌱
pardon onları yazmayı unuttum tabiyki çoğunda resimler var

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Fotoğrafların kullanıldığı format (PSD,TIFF) ve çalışmaya uygulanan efektlere ilave olarak hazır vektörel zemin veya nesneler (çoğuna fazlaca efekt uygulanmıştır) çalışmanın büyük boyutlara çıkmasına sebep olan etkenlerdir.

K.Çakır arkadaşımızın dediği gibi PDF olarak kaydederseniz büyüklüğünü düşürebilirsiniz.

ferhatdem

🌱Yeni Üye🌱
PDF olarak nereden kayıt yapmam lazım baktım ama bulamadım ?

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
pardon onları yazmayı unuttum tabiyki çoğunda resimler var

resim fotoğraf vb çözünürlükleri resample bitmapten 350 dpi ya düşürürsen dosya boyutu dahada düşecektir corelde resimleri kendin küçülttüğünde dpi otomatik olarak artar yani dahada yükselir çözünürlük kalitesi photoshop gibi değildir ne kadar resim küçülürse kalitesi o kadar artar

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Corel için
File-Publish to PDF

ferhatdem

🌱Yeni Üye🌱
yardımlarınız için çok teşekkürler hepinize

emir doğan

🌱Yeni Üye🌱
hazırLadınız işi tumu secerek ctrl + X Keserek Yenı bır sayfa acın dıer sayfaya Paste edın ctrl + V yapın ışın boyutu dusecektır. resımLı işLerde çok işe yarar.

graphblues

♾️Grafik Gurusu♾️
PDF kaydetmeden önce yazıları convertlemeyi unutma