Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Coreldraw x3 kullanıyorum bi problemım var

zczczc

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar problemin şu .eps uzantılı dosyayı acamıyorm dırek olarak attıgım zaman x3 donuyoo sonrasında kapanıyo import yaptıgım zamanda resimdeki gibi bir hatayla karşılaşıyorum türkçesi : Işlenirken bir hata oluştu,dosya açılamaz
https://img855.imageshack.us/img855/736/corelhata.jpg

zczczc

🌱Yeni Üye🌱
hayır dosya bozuk deıl AI de acıyo dosyayı sımdı photoshopta denedım ordada açıyo fakat corelde acamıyorum

wisky

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.filtasarim.net
hocam bilmediğim işe burnumu sokmayım bende corel x5 kullanıcısıyım .eps dosyasını açmıyor corel kitleniyor pc 4 çekirdekli olduğu halde

zczczc

🌱Yeni Üye🌱
aynen bendede kıtlenıyo bunun nedenı nedır acmayı bılen kımse yok mu yardımcı etsın bıze bırısı

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
Arkadaşlar CorelDRAW maalesef her tür .eps belgesini açamaz. Tabi bu sürümlerine bağlı olarak değişir. CorelDRAW X5 bu konuda çok gelişmiştir. Size tavsiyem X5 sürümünü kullanmanız, ya da AI de açıp PDF kaydedip CorelDRAW'da açmayı denemeniz. CorelDRAW'ın PDF import filtresi daha güçlü, sorunsuz ve verimlidir.

EsPriTüeL

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.esprituel.com
CorelDraw ve illustrator'ün script dosya yapıları birbirinden farklı. Bu yüzden şifreli p.script dosyalarını açamıyor. Yada hata verip donuyor. SWG olarak kayıt et bir dene baklım.

zczczc

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar CorelDRAW maalesef her tür .eps belgesini açamaz. Tabi bu sürümlerine bağlı olarak değişir. CorelDRAW X5 bu konuda çok gelişmiştir. Size tavsiyem X5 sürümünü kullanmanız, ya da AI de açıp PDF kaydedip CorelDRAW'da açmayı denemeniz. CorelDRAW'ın PDF import filtresi daha güçlü, sorunsuz ve verimlidir.

kardeş güzel demişsinde türmatsan firmasını bılıyomusn bılmıyorum turkıye genelınde bır matbaadır ve ben butun baskı işlerimi orda yaptırmaktayım ve adamlar corel x3 kullanıyo bunun dısında ıster AI kullan ıster corel x4-x5 kullan adamlar dosyanı kabul etmıyo boyle bı durum var yapıcak bısey yok sanırım :)

Son düzenleme:

zczczc

🌱Yeni Üye🌱
CorelDraw ve illustrator'ün script dosya yapıları birbirinden farklı. Bu yüzden şifreli p.script dosyalarını açamıyor. Yada hata verip donuyor. SWG olarak kayıt et bir dene baklım.

ohhhh beee eyvallah kardesm benım saolasınn yaa cok tesekkurlerr sımdı oldu ıstee :))

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
kardeş güzel demişsinde türmatsan firmasını bılıyomusn bılmıyorum turkıye genelınde bır matbaadır ve ben butun baskı işlerimi orda yaptırmaktayım ve adamlar corel x3 kullanıyo bunun dısında ıster AI kullan ıster corel x4-x5 kullan adamlar dosyanı kabul etmıyo boyle bı durum var yapıcak bısey yok sanırım :)
Evet, firmayı biliyorum, ilginç bir yaklaşımları var grafik konusunda. Peki indesign'da yapılmış katalog işlerini de kabul etmiyorlar mı? Bu işlerin baskısını yapmıyorlar mı?...

Bu arada SVG ye dikkat edin. CMYK desteklemez.

mahmutkebir

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.tirelebeni.com
Evet, firmayı biliyorum, ilginç bir yaklaşımları var grafik konusunda. Peki indesign'da yapılmış katalog işlerini de kabul etmiyorlar mı? Bu işlerin baskısını yapmıyorlar mı?...

Bu arada SVG ye dikkat edin. CMYK desteklemez.

Türmatsan'da grafikerim mümkün olduğunca CDR istiyoruz ama yapılacak birşey yoksa her türlü formatı çevirip onay alıyoruz. Corel olarak istememizin sebebi PDF de olsa AI de olsa EPS de olsa problem çıkarma olasılığı yüksek ve risk alamıyoruz.

EPS için diyeceklerim;
eğer Illustrator var ise SVG ya da PDF olarak dosyayı dönüştürüp Corel'de açmayı deneyin en olası yöntemi bu...

aspirin_00

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.fsahinoglu.com
corel x5 renk olayı ve kayıt ederken psd formatında sorunları oldugunu gördüm direk x3 geçtim x5 sorunlu sürüm flash ortamına psd olarak kayıt ettiğim dosyayı okumada güçlk çekti aynı uygulamayı x3 den psd oradan flasha aktardım hiç sorun yok kısacası x3 şuanlık en sağlamı

selimbabat

🏆Pro Tasarımcı🏆
Herhangi bir Aı veya eps dosyasını corelde açmak için Aı'den farklı kaydet deyip versiyonu "ıllustrator 10 seçerseniz hiçbir efekt vesaire bozulmaz...

mahmutkebir

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.tirelebeni.com
Bu ilginç bir durum... AI, EPS, PDF'lerde ne gibi hatalar yaşıyorsunuz?

Effectlerde çok problem çıkıyor en güzel örneği şununla vereyim:
Degrade renkten renge geçiş dediğimiz efecti AI olarak Corel'e import edin her renk bir objeye dönüşüyor dolayısıyla küçük bi degrade sana 100'e yakın obje ile ulaşıyor... Bazen Lensler ikiye üçe bölünüyor... Yani Corel Freehand mantığında import yapmıyor kendisi çok şey katıyor...

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
Effectlerde çok problem çıkıyor en güzel örneği şununla vereyim:
Degrade renkten renge geçiş dediğimiz efecti AI olarak Corel'e import edin her renk bir objeye dönüşüyor dolayısıyla küçük bi degrade sana 100'e yakın obje ile ulaşıyor... Bazen Lensler ikiye üçe bölünüyor... Yani Corel Freehand mantığında import yapmıyor kendisi çok şey katıyor...
Ben EPS, PDF ve AI'leri coreldraw'a import etmediğinizi, kendi programlarında kullandığınızda sorun yaşadığınızı anlamıştım...

CorelDRAW'a import için PDF en sorunsuz sonucu verir. Tabi hangi programda yapıldıysa o programda çalışmak, print etmek, filme göndermek en doğrusu.