Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

css opacity sorunu

hayaksiseytan

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkadaşlar,

web siteme bir background image atadım daha sonra bir kapsayici yaptım bunu ortaladım ve opacity değerini .4 verdim buraya kadar bir problem yok kapsayicim şeffaf oldu fakat içerisine ekledim diğer nesnelerde şeffaf oluyo ben sadece kapsayicinin şeffaf olmasını istiyorum içerisine yerleştirdiğim nesnelerin değil bir çok şey denedim fakat bir türlü içerisindeki nesnelerin şeffaflığını gideremedim yardımlarınızı bekliyorum.

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
şeffaf yapmak yerine background atın yine (png nasıl olsa transparan kabul) ediyor... gerçi kapsayıcınızın ebatı değişken olacatır... tek pixel yüksekliğinde kapatıcının genişiliğinde olsun png... repeat'e y'de izin verin....

Son düzenleme:

hayaksiseytan

🌱Yeni Üye🌱
sorunu nihayet çözdüm opacity komutu ile transparanlık verince içerisine eklenen nesnelerde transparan oluyo fakat rgba komutu ile transparanlık verilince sadece arka plan rengi transparan oluyo içerikler transparan olmuyo aralarındaki farkıda böylese öğrenmiş oldum :) belki benim gibi problem yaşıyan arkadaşlar olursa diye belirtmek istedim iyi forumlar.