Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

D.B.Ş.B Tiyatro Atölyesi logo

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Atölyesi

Renkler henüz kesinleşmemiştir...Yorumlarınıza...

siyahbeyazsunumyr8.jpg

renklisunumjv4.jpg

Benzer konular

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Öncelikle eline sağlık yoŞa' cım çok güzel çalışmalar olmuş.
Logolar renk olsun, font olsun, figurlar olsun konusunu en iyi şekilde yansıtıyor

4. de renklerin farklı olması güzel fakat bir bütünlük yok bence.

2. logondaki figurun içindeki alevler(göz yaşı) mavi olsa daha hoş olmaz mı?..3.logonda gayet hoş olmuş...Renkler çok ciddi dursada figurlar en iyi şekilde manipule ediyor ve yansıtıyor...Genel olarak çok hoş renklerde, anlatılmak isten konu en iyi şekilde anlatılmış ve tiyatro atölyesine yakaşn bir logo olmuş...Eline sağlık.

2, 3 ve 5 üzerinde biraz daha durmanı öneririm; yinede harika çalışmalar olmuş emeğine sağlık.

Kolay gelsin.

Son düzenleme:

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Öncelikle eline sağlık yoŞa' cım çok güzel çalışmalar olmuş.
Logolar renk olsun, font olsun, figurlar olsun konusunu en iyi şekilde yansıtıyor

4. de renklerin farklı olması güzel fakat bir bütünlük yok bence.

2. logondaki figurun içindeki alevler(göz yaşı) mavi olsa daha hoş olmaz mı?..3.logonda gayet hoş olmuş...Renkler çok ciddi dursada figurlar en iyi şekilde manipule ediyor ve yansıtıyor...Genel olarak çok hoş renklerde, anlatılmak isten konu en iyi şekilde anlatılmış ve tiyatro atölyesine yakaşn bir logo olmuş...Eline sağlık.

2, 3 ve 5 üzerinde biraz daha durmanı öneririm; yinede harika çalışmalar olmuş emeğine sağlık.

Kolay gelsin.

Canım güzel ve yerinde yorumların için teşekkür ederim.

Logolar hakkında kısa bilgiler veriyim.

ÜStteki ilk 3 tanesi (siyah olanlar) evrak ve resmi belgelere basılacak olan renk tonu , yani bildiğimiz siyah.

Alttaki 3 tane henüz renklerine karar vermediğimiz ve esas kullanılacak olan logolardır.

1. Logo; Sahneye fırlamış,dinamik ve tiyatronun 2 uç noktası olan komedya-dram öğeleri üstüne kurulu.

-Dikkatli bakıldığında kalbi andıran beden formatlarıda mevcut. Buda tiyatronun aslında bir tutku olduğunu, bu işi yapan kişilerin , yüreğindeki duyguları kişileştirip sahneye koyduğunu vurgulamaya çalıştım.

2. Logo; Bilindiği üzere Diyarbakır surlarıyla ünlü bir Şehir. (Dünyanın 2. en büyük surlarına sahip) (Çin Seddinden sonra)

Tiyatro Hocalarım Diyarbakır temasınıda işlememi rica etmiştiler, ancak ben karşı çıkmıştım. Çünkü çok fazla kullanılıyor.

Yinede işledim, burda da tırtıklı beden formatı Diyarbakır'ı , ve kafalardaki gözyaşı şeklindeki gözler ise; İnsanların içinde bulunduğu 2 duygu nedeniyle gözyaşı döktüğünü ve bu iki duygununda gülme halinde akan gözyaşı ve ağlama halinde akan gözyaşı olduğunu vurgulamaya çalıştım.

3. Logo; Tiyatroda anlatılan yada oynanan oyunların muhakkakki bir derdi vardır. Sahnede gördüğünüz bir sandalye normal bir sandalye değildir, o tiyatro sandalyesidir. Ve onun anlatmak istediği birşey muhakkak ki vardır. Ve anlattığı şey bazılarının canını sıkar, çünkü siz gönderme yapıyorsunuzdur. Elinizdeki ucu sivri bir alettir gibi. Bu düşünce bağlamında sırtsırta vermiş üçgen formatında 2 kafa tasarladım. Ve klasik kurum logo mantığının(harfleri daire etrafında yuvarlama ve daire içine uygulama) dışına çıkmaya çalıştım...

İyi seyirler...

aiDesign

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
500px.com
Hajim yaptığın logoların 3 ü de geçerli sayılabilecek logolar yalnız 2. logoda Diyarbakır'ın surlarını kullanman daha bi anlamlı olmuş kesinlikle 2. logonu kullanmanı tavsiye ederim. bu logo üzerinde bir öneride bulunacak olursam o da gözlerdeki ifadelerin verdiği anlamlarla ilgili olacaktır... ağlayan yüz için o göz uygun fakat gülen yüz için aynı şeyi söyleyemeyeceğim ... insan gülerken yalnızca dudaklarıyla tebessüm etmez gözleri de güler bunu düşünerek ufak bir düzenleme yapabilirsin diye düşünüyorum...
Eline sağlık hajim :wink:

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
ben de ikinciyi daha uygun buldum, yalnız bunun tek sebebi ağızlar ve gözler çok kocaman diğerlerinde. Özellikle ağızlar... Bence 2. çalışmanda gözleri çizgisel olarak kullan.. ya da kareler de olabilir.su damlası gibi olmuş ikisi de:) ellerine sağlık

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
Canım güzel ve yerinde yorumların için teşekkür ederim.

Logolar hakkında kısa bilgiler veriyim.

ÜStteki ilk 3 tanesi (siyah olanlar) evrak ve resmi belgelere basılacak olan renk tonu , yani bildiğimiz siyah.

Alttaki 3 tane henüz renklerine karar vermediğimiz ve esas kullanılacak olan logolardır.

1. Logo; Sahneye fırlamış,dinamik ve tiyatronun 2 uç noktası olan komedya-dram öğeleri üstüne kurulu.

-Dikkatli bakıldığında kalbi andıran beden formatlarıda mevcut. Buda tiyatronun aslında bir tutku olduğunu, bu işi yapan kişilerin , yüreğindeki duyguları kişileştirip sahneye koyduğunu vurgulamaya çalıştım.

2. Logo; Bilindiği üzere Diyarbakır surlarıyla ünlü bir Şehir. (Dünyanın 2. en büyük surlarına sahip) (Çin Seddinden sonra)

Tiyatro Hocalarım Diyarbakır temasınıda işlememi rica etmiştiler, ancak ben karşı çıkmıştım. Çünkü çok fazla kullanılıyor.

Yinede işledim, burda da tırtıklı beden formatı Diyarbakır'ı , ve kafalardaki gözyaşı şeklindeki gözler ise; İnsanların içinde bulunduğu 2 duygu nedeniyle gözyaşı döktüğünü ve bu iki duygununda gülme halinde akan gözyaşı ve ağlama halinde akan gözyaşı olduğunu vurgulamaya çalıştım.

3. Logo; Tiyatroda anlatılan yada oynanan oyunların muhakkakki bir derdi vardır. Sahnede gördüğünüz bir sandalye normal bir sandalye değildir, o tiyatro sandalyesidir. Ve onun anlatmak istediği birşey muhakkak ki vardır. Ve anlattığı şey bazılarının canını sıkar, çünkü siz gönderme yapıyorsunuzdur. Elinizdeki ucu sivri bir alettir gibi. Bu düşünce bağlamında sırtsırta vermiş üçgen formatında 2 kafa tasarladım. Ve klasik kurum logo mantığının(harfleri daire etrafında yuvarlama ve daire içine uygulama) dışına çıkmaya çalıştım...

İyi seyirler...

bu açıklamaları okuduktan sonra ilk tercihim 2 numara oldu
ancak yuvarlak zemin içine yazılan yazılar özensiz olmuş (noktaları taşmış) eline sağlık...

Lucienne

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
çok demode olmuş be yoSa

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar...

çok demode olmuş be yoSa

Neden demode olduğunuda ekleseydin keşke, daha modernize etmek için ne yapmalıydık sence?

Çalışmanın aldığı son hal, muhtemelen sunuma bunlar gidecek...Yorumlarınıza...

96191860vm2.jpg

6renkliil8.jpg

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Demode oldugunu düşünmüyorum çünkü bu konuyu bu kadar ince ayrıntısına kadar işleyip o çağrışımı farklı bir şekilde yansıtmak zor, bunuda en iyi şekilde yansıtmışsın...Gayet modern ve amacına uygun bir logo olmuş bence...Düzenlenmiş hali daha iyi, tekrar eline sağlık İnan.

Kolay gelsin.

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Hajim yazılanları ve açıklamalarını okudum yanlız ben hala fontta takılı kaldım..Alternatif yokmu fontlara..Mesela Trojan?

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Demode oldugunu düşünmüyorum çünkü bu konuyu bu kadar ince ayrıntısına kadar işleyip o çağrışımı farklı bir şekilde yansıtmak zor, bunuda en iyi şekilde yansıtmışsın...Gayet modern ve amacına uygun bir logo olmuş bence...Düzenlenmiş hali daha iyi, tekrar eline sağlık İnan.

Kolay gelsin.

Düşüncelerin için teşekkür ederim Blueden'cim...

Hajim yazılanları ve açıklamalarını okudum yanlız ben hala fontta takılı kaldım..Alternatif yokmu fontlara..Mesela Trojan?

Tabiki alternatifimiz var, tek sıkıntımız font olsun :) Ancak font konusundaki sıkıntıyı da kelimelere dökersen sevinirim dostum. Ben uygun olduğunu düşünüyorum da...

Eleştirilerin için teşekkürler, cevabını bekliyorum:)

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Düşüncelerin için teşekkür ederim Blueden'cim...

Tabiki alternatifimiz var, tek sıkıntımız font olsun :) Ancak font konusundaki sıkıntıyı da kelimelere dökersen sevinirim dostum. Ben uygun olduğunu düşünüyorum da...

Eleştirilerin için teşekkürler, cevabını bekliyorum:)

Öncelikle Bu tür logolara tırnaklı yazı modellerinin daha çok yakıştığını söylemek istiyorum. Şahsi fikrim tabiki..

İşe gelince Fontun çok sade olması, çerçeveye çok yakın durması ve regular kullanılması görüntü olarak hoşuma gitmedi sadece..alternatif yaparsan aslında farkı sende görebilirsin...Yada zorluyayım seni..Aslansın kaplansın..değiştirisin..

Az vektörel az yazı..Vektöreli çıkartan gölgesi, yazıyı çıkartan tırnaklısı gibi..(bir nevi erkeğin balkonlusu, kadının salçalısı gibi:p)

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Öncelikle Bu tür logolara tırnaklı yazı modellerinin daha çok yakıştığını söylemek istiyorum. Şahsi fikrim tabiki..

İşe gelince Fontun çok sade olması, çerçeveye çok yakın durması ve regular kullanılması görüntü olarak hoşuma gitmedi sadece..alternatif yaparsan aslında farkı sende görebilirsin...Yada zorluyayım seni..Aslansın kaplansın..değiştirisin..

Az vektörel az yazı..Vektöreli çıkartan gölgesi, yazıyı çıkartan tırnaklısı gibi..(bir nevi erkeğin balkonlusu, kadının salçalısı gibi:p)

Çok pis gaza geldim, ğııınn ğııınnn :p

O nasıl bir benzetmedir öyle :)

Tamam arkadaşım, denicem... Teşekkür ediyorum ilgin için...

the_one

♾️Grafik Gurusu♾️
gülme halinde akan gözyaşı ve ağlama halinde akan gözyaşı olduğunu vurgulamaya çalıştım.

2. çalışmaya dikkatli bakınca nacizane bir fikir vermeden geçmek istemedim. :)
Gülme halinde gözyaşı kullanmak yerine su damlası şeklini ters çevirerek daha uygun bir yüz ifadesi elde edebilirsiniz.(Gülme halindeki göz görünümü için :) )
Diğer çalışmalar ile kıyaslarsak 2. çalışmanın diğerlerine göre şanslı olduğunu düşünüyorum ama sur şeklini biraz daha gerçeğe yakın bir hale getirmenizde fayda var.(basit bir taş, tuğla görünümü)
Emeğinize sağlık, umarım çalışmanız olumlu bir tepki alır, kabul edilir.
Kolay gelsin.

ozgurcan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Eline yüreğine sağlık kardeşim çok güzel çalışmalar olmuş amed için.

medyaajans

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ellerine sağlık güzel olmus logo gerçekten renklerde uymus bencee

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
ilk çalışmalarında tiyatro atölyesi ters olmuş, DBŞB kısaltması yanlıştı, tam uyaracaktım ki, son halinde düzeltmişsin

son haliyle logolar oldukça hoş duruyor, bu tip kurumsal nitelikli logolarda arkadaşların dediği gibi tırnaklı fontlar daha hoş duruyor.. bir de öyle denemelisin... yuvarlak logo biraz karışık duruyor, belki onun üzerinde birşeyler yapabilirsin... emeğine sağlık

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
2. çalışmaya dikkatli bakınca nacizane bir fikir vermeden geçmek istemedim. :)
Gülme halinde gözyaşı kullanmak yerine su damlası şeklini ters çevirerek daha uygun bir yüz ifadesi elde edebilirsiniz.(Gülme halindeki göz görünümü için :) )
Diğer çalışmalar ile kıyaslarsak 2. çalışmanın diğerlerine göre şanslı olduğunu düşünüyorum ama sur şeklini biraz daha gerçeğe yakın bir hale getirmenizde fayda var.(basit bir taş, tuğla görünümü)
Emeğinize sağlık, umarım çalışmanız olumlu bir tepki alır, kabul edilir.
Kolay gelsin.

Yorum-fikir ve eleştirileriniz için çok teşekkür ederim The_one...Deneyeceğim:)

Eline yüreğine sağlık kardeşim çok güzel çalışmalar olmuş amed için.

Amed adına teşekkür ederim :)

ellerine sağlık güzel olmus logo gerçekten renklerde uymus bencee

İlginizden dolayı teşekkürler...

Ağızları küçült sunuma öyle ver yoşam

Tamam canım , küçültüp eklerim...

hasan kardeşime katılıyorumm emegine saglık arkadaşım..

Teşekkür ederim mryers...

ilk çalışmalarında tiyatro atölyesi ters olmuş, DBŞB kısaltması yanlıştı, tam uyaracaktım ki, son halinde düzeltmişsin

son haliyle logolar oldukça hoş duruyor, bu tip kurumsal nitelikli logolarda arkadaşların dediği gibi tırnaklı fontlar daha hoş duruyor.. bir de öyle denemelisin... yuvarlak logo biraz karışık duruyor, belki onun üzerinde birşeyler yapabilirsin... emeğine sağlık

Halen üzerinde çalışıyorum abi...Uyarılarını dikkate alacam...İlgin için teşekkür ederim:)