Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Dergi Kapağı Tasarımı- Grafik Tasarım Adayı

SeverusSnape

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar ben bu sene yetenek sınavına giricem, aklımdaki bölüm Grafik Tasarım ve bu işe sevdalıyım diyebilirim ve örnek bir tane dergi kapağı yaptım sizce bu yolda devam etmelimiyim ?

brp5mG.png

sdukemal

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bu işe sevdalıyım diyorsan vazgeçmeyi aklından çıkarmalısın, her ne olursa olsun devam.. Çalışma güzel ellerine sağlık..

Drawing World

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yetenek sınavlarında Keşke ve tekrar ediyorum KEŞKE bu tarz şeyleristenilse ve sorulsa
Ama ne yazıkki türkiyede'ki yetenek sınavlarında Geri KAFALILIK HAT SAFADA Biz artık teknoloji çağındayız ve yetenek sınavları psd, ai, ae,ıd gibi programlar ile yapılmak yerine Halen Kara kalem üzerinden yetenek sınavı yapılıyor ve Bunu ÖZEL ÜNİVERSİTELER BİR FIRSATA ÇEİRİYORLAR. Nasıl oluyor dicekseniz sitede açıklıyorlar şugün şu sat sınav var harala gürele sınava giriyorsunuz çoğu üniversitede Bu sınava 150 tl gibi para talep ediyor ( Her üniversite değil ama çoğunluğu ) ve size bir adet kağıt bardak ve yanında ya mandal ya kurşun kalem veriyorlar al bunu çiz diyorlar çiziyorsun çizimin çok kuvvetli ise cayır cayır çiziyorsun. Arada bir etrafına bakıyorsun milet nasıl çizdi diye aaa ben kesin %100 burs alırım diyorsun ama O senin bildiğin gibi olmuyor malesef Mesela Nişantaşı üniversitesi Gazoz kapağından çıkar gibi yetenek sınavına gir %75 Garanti veriyor baban zenginse git oku Yeni yüzyıl Gazoz kapandan çıkar gibi % 55 veriyor Bu arada birde bu okullarda şöyle bir dalga dümen dönüyor Mesela BU sene
-Nişantaşı üniversitesinde %75 Burslu Grafik tasarım Fakültesi : 12,420 TL
-Yeni yüzyılda %55 Burslu : 12,150 Tl
Bu burs ve rakam olasılıkları her şeyi açıklıyor diye tahmin ediyorum.
Ben MYO Grafik tasarımdan mezunum ve İşsizim :)
Neden işsizdin diye sorucaksın hemen anlatıyım onuda
çok iyi yerlerde stajımı yaptım kale kilit THY AHA haber ajansı vs. Okul bitti ilk işe girdim 4-5 ay boyunca sgk ( Sigorta ) Yapılmadı. Eyer sigortam yatırılmıyor ise neden orda çalışıyım Boşu boşuna ? ileride bana sigortam gün olarak dönücek ve erken primimi doldurma imkanım varken günlerim neden boşa gitsin. ordan çıktım Başka bir REKLAM AJANSINA girdim Çok büyük bir yemek firmasına çalışıyorlar Maaşımı ödemedi
Sen eşek olduğun sürece semer vuran çok olucaktır. Sakın yanlış anlamayın Sadece sektörde kendinizi EZDİRMEYİN.

yazarcizer

🏆Pro Tasarımcı🏆