Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

akarcopy

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.akarcopy.com
kimse cevap vermedi malesef bu konuya,; kişisel girişimlerim sonucunda Print Head Board üzerinde bulunan fiber kablonun girişinde kullanılan fiber giriş soketinde temassızlık problemi gözümüzden kaçmış, değerli dostum,arkadaşım üçel büro makinaları firma sahibi murat özkaldım beyin dikkatinden dolayı, ekonomik ömrünü tamamlamış makinamıza hayat verdi, bu soket kart üzerinden çıkartılarak yeni soket board üzerine yeniden lehimlendi.normalde ateşleme ışıklarının zaman zaman kesilmesi arızanın temelini oluşturmuş olduğununu görmüş olduk. servo motor değişimi sonucunda tüm ayarlar değiştiğinden çalışan liyu print proğramındaki x y paremetleri yeniden girilerek talihsiz bir arıza sonlanmış oldu. şu anda makinamız tekrar çalışır pozizyona gelmiş oldu.ayarlarınıda optimum dijital firmasının değerli teknik servis personeli tarafından yapıldı.teşekkürler optimum dijital firmasının genel koordinatörü mert beye ve teknik servis müdürü yavuz beye teşekkürler....tabiki murat beyin de hakkı yenmez...

Son düzenleme:

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
uzun bir aradan sonra tekrar sizlerle beraberiz. eski konular tamamen giderildi ve tek tek yardımcı olundu. atladığımız kimse kaldı ise msjınızı tekrar yollayabilir ve cevabını alabilirsiniz.

tekrar merhaba

Oezzeren

🌱Yeni Üye🌱
Benim bir sorunum var, yardimci olabilirmisiniz.
Mimaki CJV30-160 makinasiyla folya üzerine siyah renkle yapilan baskida kirmizimsi acik renk cizgiler olusuyor. Bu sorunu nasil cözebiliriz.
Tesekkürler

pmrt

🌱Yeni Üye🌱
merhaba, benim dx7 kafa uv baskı makinem pembe boya vermiyor, çok çok az veriyor. boya çektirdik havasını aldık ama ne yaptıysak düzelmedi sebebi ne olabilir?

Keles42

🌱Yeni Üye🌱
Epson dx5 marka 180 lik makinem var ikinci el. İlk zamanlar mavi ile kırmızı karışıyor du baskı sırasında sonra kafayı söktük temizledik taktik siyah ve kırmızı tam gelirken sarı ve mavi kafaya geçmiyor hortum ve damper lerde mevcut ama kafa sarı ve maviyi almıyor ne yapmalıyım.

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
Benim bir sorunum var, yardimci olabilirmisiniz.
Mimaki CJV30-160 makinasiyla folya üzerine siyah renkle yapilan baskida kirmizimsi acik renk cizgiler olusuyor. Bu sorunu nasil cözebiliriz.
Tesekkürler

resim yükleyebilirseniz yardımcı olabilirim. dediğinizi anlamadım

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
merhaba, benim dx7 kafa uv baskı makinem pembe boya vermiyor, çok çok az veriyor. boya çektirdik havasını aldık ama ne yaptıysak düzelmedi sebebi ne olabilir?

damper değişimi ve kafa temizliği yapınız. sorun ortadan kalkmaz ise kafa tıkalı olabilir.

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
Epson dx5 marka 180 lik makinem var ikinci el. İlk zamanlar mavi ile kırmızı karışıyor du baskı sırasında sonra kafayı söktük temizledik taktik siyah ve kırmızı tam gelirken sarı ve mavi kafaya geçmiyor hortum ve damper lerde mevcut ama kafa sarı ve maviyi almıyor ne yapmalıyım.

cap değişimi yapınız. sorun giderilmezse kafa patlamış. geçmiş olsun. yapılacak birşey yok

izrek

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba,
Dx5 kafalı Çin malı 6090 uv baskı makinemiz var, bi-dir bölümünden calibre ermemize rağmen beyaz (spor renk) rengi kaçırarak basıyor, cmyk renklerin altına tam olarak oturmuyor, nasıl bir yol izlemeliyiz. Teşekkürler.

medah

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba,
Çin malı bir uv flatbed makinemiz var. Elektriksel bir sorun oldu ve sigortalar attı (makinenin değil iş yerinin). Anakart üzerinde entegre ve x motor sürücüsü yandı. Sürücüyü ve kartı tamir ettirdik ama makine bir türlü iflah olmadı. En son çalışır hale getirdik. Bu seferde renk atmamaya başladı. Ne test gözüküyor ne de baskı vs. Makine 6 aydır yatıyor. Antalyada bir arkadaşa gönderdik ana karttan olabilir diye. Aynı makineden orada varmış, deneyecekti. Deneyemeden makine satılmış vs vs. kartı geri gönderdi. Uzun süre yattığı için hortumlardan ötürü renk vermiyor olabilir diye düşündüm. Bir umut doğdu sevindim. Kartı takıp hemen deneyeyim dedim. Bu seferde kafa sola gidiyor sağa gitmiyor. Limit sensörü değiştirdim, sensör kablosunu ölçtüm. Sensör soketlerini kontrol ettim ama sorun düzelmedi. Sürücüden mi diye baktım ama herhangi bir error kodu göremedim. Bu arada anakartın programını da yenilettim. Ama hiçbir şey fayda etmedi. Ankarada bilgili bir arkadaş bulamadım maalesef. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı?
Teşekkür ederim

sorix

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.bilbortcu.net
Merhaba benim söyle bir sorunum var atıyorum 2 metre uzunluğunda bir iş bastığımda işi ölçünce 2.5 cm fazla basıyor makina daha uzun işlerde 10 cm e kadar fazla bastığı oldu sebebi ne olabilir neden kaynaklanabilir infiniti makine printmon kullanıyorum

medici

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar,
iş yerimde atıl vaziyette duran hp desingjet 5000 ni kullanalım dedik, her bir kafa 1500 tl fiyat var, bunun için bir çözüm var mı? makinanın ikinci el fiyatı 5000 tl
bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim

mert2701

🌱Yeni Üye🌱
Gritty g9060 xl uv printer

Merhaba arkadaşlar GRİTTY G9060 XL UV PRİNTER marka uv baskı makinamız var kalem baskı işiyle ugraşıyoruz 150 adet kaleme yazılı baskı yapıyoruz çift yön tek yön için 1 saat baskı sürüyor kullananlar veya bu makinadan anlayan arkadaşlar bu makinanın hızını nasıl düşürürüz yardımcı olursanız seviniirm

tug reklam

🌱Yeni Üye🌱
sp 540i baskı hatası

merhaba kolay gelsin ben osman gökçek kahramanmaraş ın göksun ilçesinde tug reklam ın sahibiyim. Bizim bir sorunumuz var. sp 540i baskes makinamız var. Son bir aydır çalışmalarımızı basarken yarıda kesiyor. Bilgisayarda çalışma bitti şeklinde gösteriyor oysa çalışma bitmiyor. Çalışmayı rip leyerek gönderiyoruz yine yapıyor. wersa works un iş kaydında bilinmeyen hata yazıyor. Yardımcı olursanız çok minnettar olurum şimdiden teşekkür ederim.
osman gökçek o 545 879 15 75

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
merhaba kolay gelsin ben osman gökçek kahramanmaraş ın göksun ilçesinde tug reklam ın sahibiyim. Bizim bir sorunumuz var. sp 540i baskes makinamız var. Son bir aydır çalışmalarımızı basarken yarıda kesiyor. Bilgisayarda çalışma bitti şeklinde gösteriyor oysa çalışma bitmiyor. Çalışmayı rip leyerek gönderiyoruz yine yapıyor. wersa works un iş kaydında bilinmeyen hata yazıyor. Yardımcı olursanız çok minnettar olurum şimdiden teşekkür ederim.
osman gökçek o 545 879 15 75

merhaba. ben izmir'den murat. daha önce görüştük sizinle elektrik hattını kontol ettirin önce daha sonra yeni formatlanmış bir bilgisayarda versa deneyin. sorununuz giderilecektir. Eğer devam edecek olursa ethernet kartınızda sıkıntı olabilir.

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
Merhaba arkadaşlar GRİTTY G9060 XL UV PRİNTER marka uv baskı makinamız var kalem baskı işiyle ugraşıyoruz 150 adet kaleme yazılı baskı yapıyoruz çift yön tek yön için 1 saat baskı sürüyor kullananlar veya bu makinadan anlayan arkadaşlar bu makinanın hızını nasıl düşürürüz yardımcı olursanız seviniirm
Merhaba. Makinanın hızını düşürmek derken sanırım hız demek istediniz. rip programında çözünürlük ayarları var. çözünürlüğü düşük tutarsanız hızınız artar tam tersi çözünürlüğü yükseltirsenizde yavaşlar.

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
Merhabalar,
iş yerimde atıl vaziyette duran hp desingjet 5000 ni kullanalım dedik, her bir kafa 1500 tl fiyat var, bunun için bir çözüm var mı? makinanın ikinci el fiyatı 5000 tl
bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim

hp kalitesi her zaman mükemmeldir. Ancak elbette onlarında bu tekniği bir şekilde bir adım önde tutması gerekiyor. Fiyatları ve maliyetleri fazla. yurtdışında tekrar kullanılabilen dolumlu ve sonsuz çipli kafalar ve kartuşlar var. onları araştırın.

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
Merhaba,
Çin malı bir uv flatbed makinemiz var. Elektriksel bir sorun oldu ve sigortalar attı (makinenin değil iş yerinin). Anakart üzerinde entegre ve x motor sürücüsü yandı. Sürücüyü ve kartı tamir ettirdik ama makine bir türlü iflah olmadı. En son çalışır hale getirdik. Bu seferde renk atmamaya başladı. Ne test gözüküyor ne de baskı vs. Makine 6 aydır yatıyor. Antalyada bir arkadaşa gönderdik ana karttan olabilir diye. Aynı makineden orada varmış, deneyecekti. Deneyemeden makine satılmış vs vs. kartı geri gönderdi. Uzun süre yattığı için hortumlardan ötürü renk vermiyor olabilir diye düşündüm. Bir umut doğdu sevindim. Kartı takıp hemen deneyeyim dedim. Bu seferde kafa sola gidiyor sağa gitmiyor. Limit sensörü değiştirdim, sensör kablosunu ölçtüm. Sensör soketlerini kontrol ettim ama sorun düzelmedi. Sürücüden mi diye baktım ama herhangi bir error kodu göremedim. Bu arada anakartın programını da yenilettim. Ama hiçbir şey fayda etmedi. Ankarada bilgili bir arkadaş bulamadım maalesef. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı?
Teşekkür ederim

yüksek amper çekmiş bir makinanın geri dönüşü biraz pahalıya mal oluyor maalesef. biz bu yüzden mutlaka regulatör tavsiye ediyoruz ama tabiki bu gibi durumlarla karşılaşıyoruz. çok fazla kurcalanmış makinalar teknik servis verenler için onaylanmayan bir durum. size yardımcı olmaya çalışayım ama görmeden de birşey demek mümkün değil. anakartın yenisini temin edebilirseniz sorununuz düzelebilir.

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
Merhaba benim söyle bir sorunum var atıyorum 2 metre uzunluğunda bir iş bastığımda işi ölçünce 2.5 cm fazla basıyor makina daha uzun işlerde 10 cm e kadar fazla bastığı oldu sebebi ne olabilir neden kaynaklanabilir infiniti makine printmon kullanıyorum

baskı programında STEP ayarınız var. basacağınız pass duruma göre kullanacağınız malzemeye göre değişebilir. uzun olmasının sebebi her bir pasta malzemenin öne gelirken ki sayısı 0.01mm fazla ise 200cm ölçüde 0.01*200cm dersek 2cm fazla basmış olursunuz. tabiki bu 10m iş içinde geçerli. yani 0.01*1000cm dersek 10cm uzun basar. Calibrasyon penceresinden uygun olan sayı ile doğrulama yapabilirsiniz.