Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

BlueBeach

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
roland xf 640

öncelikle şunu söylemeliyim ki internette bu makina ile ilgili bir bilgi yok. Nasıldır, kullanımı temizliği nasıldır filan. 1 seneyi aşkın süredir bu makinayı kullanıyorum ve ikincisini de alacağım. bu makina da ki en büyük problem pompalarda oluyor. pompaların içinde 2 tane 2cm lik kauçuk var, ve bunlar zamanla düşüyor, bu kauçuklar düşünce pompa borulardan boyayı çok zayıf çektiği için kafa kesme dediğimiz problem oluşuyor. Yani ya renk atmıyor ya da atacağı rengin çok daha açık rengini atıyor. Eğer bu makinaya sahipseniz ve chock cleaning dahil her şeyi yapmanıza rağmen eğer testte aldığınız da testiniz bir renk ya da bir kaç renk eksik kalıyor ya da nozzle larını eksik kalıyorsa bilinki pompanızda problem var. servis çağırdınızda sizin pompa bozulmuş yenisi şu kadar para diyene kadar kurtarma seçeneğini sorunuz. Yeni pomba çin malı 180$ civarların ve siz alsanıza bir kaç ay sonra bu kauçuk tekrar düşecek ve aynı problemle karşılaşacaksınız. Kronik bir sorun sanırım bu makina da.

Bu bilgi burada kalsın ve ben sorunuma geleyim. benim makinam yine kafa kesti ve ben tekrar bu pompa da ki kaçuğu yerine japon yapıştırıcı ile çıkmayacak şekilde yerleştirdim. bu işlemi yaptıktan sonra kafa kesme deki problem gitti fakat şu anda ki problemim aşağıda fotoğrafta olan problemdir. ilk testimde her şey normal iken ikinci testi alışımda a kafasında ki magenta eğri büğrü oluyor ve bu da baskıyı engelliyor. ikinci bir testte tekrar düzeliyor ve ardından başka bir test aldığımda tekrar aynısı yapıyor. Makinayı şu an solisyona yatırdım pazartesiyi bekliyorum. başka bir fikri olan olursa şunu yap düzelir diyen olursa sevinirim.

medah

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba
çin yapımı epson dx7 kafalı flatbed uv makine kullanıyorum.
Makineyi çalıştırmak istediğimde hareket etmiyor. Bilgisayarla iletişimi sağlayamıyor.
Ana kartı ve kafa kartını kontrol ettirdik ama bir sorun çıkmadı.
Daha önce benzer bir sorunla karşılaşan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?
Teşekkürler

karakushasan

🌱Yeni Üye🌱
dx5 uv

üstad merhaba,
rodin marka bir uv baskı makinamız mevcut. Beyaz baskı yapıyoruz. Beyazla başımız belada. Sürekli kuruma yapıyor. Hergün baskı alacağımız vakit cebelleşiyoruz. En son sorunumuzda beyaz baskıda yazılarda özellikle eksik çıkma oluyor. Örnek olarak şeyda yazının "ş" harfinin al kuyruğu çıkmıyor. Neden kaynaklanır.Yardımlarınızı rica ediyorum.
Teşekkürler...

mavikorku

🌱Yeni Üye🌱
elimde Creo IQSmart3 mevcuttur.Piyasa fiyatı ne kadardır ve kimlere satabilirim bu cihazı.2.el üründür.

skarakose

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.tabelamerkezi.com
öncelikle şunu söylemeliyim ki internette bu makina ile ilgili bir bilgi yok. Nasıldır, kullanımı temizliği nasıldır filan. 1 seneyi aşkın süredir bu makinayı kullanıyorum ve ikincisini de alacağım. bu makina da ki en büyük problem pompalarda oluyor. pompaların içinde 2 tane 2cm lik kauçuk var, ve bunlar zamanla düşüyor, bu kauçuklar düşünce pompa borulardan boyayı çok zayıf çektiği için kafa kesme dediğimiz problem oluşuyor. Yani ya renk atmıyor ya da atacağı rengin çok daha açık rengini atıyor. Eğer bu makinaya sahipseniz ve chock cleaning dahil her şeyi yapmanıza rağmen eğer testte aldığınız da testiniz bir renk ya da bir kaç renk eksik kalıyor ya da nozzle larını eksik kalıyorsa bilinki pompanızda problem var. servis çağırdınızda sizin pompa bozulmuş yenisi şu kadar para diyene kadar kurtarma seçeneğini sorunuz. Yeni pomba çin malı 180$ civarların ve siz alsanıza bir kaç ay sonra bu kauçuk tekrar düşecek ve aynı problemle karşılaşacaksınız. Kronik bir sorun sanırım bu makina da.

Bu bilgi burada kalsın ve ben sorunuma geleyim. benim makinam yine kafa kesti ve ben tekrar bu pompa da ki kaçuğu yerine japon yapıştırıcı ile çıkmayacak şekilde yerleştirdim. bu işlemi yaptıktan sonra kafa kesme deki problem gitti fakat şu anda ki problemim aşağıda fotoğrafta olan problemdir. ilk testimde her şey normal iken ikinci testi alışımda a kafasında ki magenta eğri büğrü oluyor ve bu da baskıyı engelliyor. ikinci bir testte tekrar düzeliyor ve ardından başka bir test aldığımda tekrar aynısı yapıyor. Makinayı şu an solisyona yatırdım pazartesiyi bekliyorum. başka bir fikri olan olursa şunu yap düzelir diyen olursa sevinirim.

Ürün 5,500 x 10,000 dpi optical resolution profesyonel bir tarayıcıdır. Üründen ziyade yazılımı fiyatı uçurmaktadır.
Yakın kalitede bir taramayı 100-200 dolarlık bir epson ürünlede yapabilirsiniz.

Standxj3ro

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba
çin yapımı epson dx7 kafalı flatbed uv makine kullanıyorum.
Makineyi çalıştırmak istediğimde hareket etmiyor. Bilgisayarla iletişimi sağlayamıyor.
Ana kartı ve kafa kartını kontrol ettirdik ama bir sorun çıkmadı.
Daha önce benzer bir sorunla karşılaşan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?
Teşekkürler

Merhaba usb boardın üzerinde veri akışını sağlayan bir kart daha var o kartı kontrol ettirin.

skarakose

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.tabelamerkezi.com

Benzer sorun bende Vp540da oluyordu cap denen kafanın altındaki beyaz zımbırtının yaylarından dolayı tam basmaması bu soruna neden olmuştu.
yayı değiştirince düzeldi

medah

🌱Yeni Üye🌱
Teşekkür ederim cevap için.

Anakartın programı bozulmuş, yeniden program attırdık.
Benzer bir arızaya maruz kalabilecek arkadaşlara yol göstermesi için arıza sebebini söyleyeyim..
Topraklama yetersiz olduğu için anakart direkt etkileniyormuş. Program tutarsızlığı gibi sorun oluştuğunda, anakart sağlam gözüktüğü için, sorun yok demişler.

Şuan başka bir sorun yaşıyorum. Makine ölçü tutmuyor.. Misal 100cmx100cm bir malzemenin çapraz iki köşesine baskı yapacağım. İlk köşeyi sorunsuz basıyor ve daha sonra lafa diğer çapraz köşeye gidebilmek için kepin üzerine geliyor ve duruyor. Basım alanına gelene kadar kepin orada ilerliyor. Sıkıntı tam da bu noktada. Kepin tam üzerine sabitlenemediği için (sağa kaçık) diğer köşeye baskı dışarıdan başlıyor. Taşmış oluyor. Bu sebeple ilk köşeden sonra stoplayıp, malzemeyi çevirip diğer köşeyi basıyorum. Çok sıkıcı ve zaman alıcı bir durum. Sebebini bulamadım arkadaşlar

medah

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba usb boardın üzerinde veri akışını sağlayan bir kart daha var o kartı kontrol ettirin.

Teşekkür ederim cevap için.

Anakartın programı bozulmuş, yeniden program attırdık.
Benzer bir arızaya maruz kalabilecek arkadaşlara yol göstermesi için arıza sebebini söyleyeyim..
Topraklama yetersiz olduğu için anakart direkt etkileniyormuş. Program tutarsızlığı gibi sorun oluştuğunda, anakart sağlam gözüktüğü için, sorun yok demişler.

Şuan başka bir sorun yaşıyorum. Makine ölçü tutmuyor.. Misal 100cmx100cm bir malzemenin çapraz iki köşesine baskı yapacağım. İlk köşeyi sorunsuz basıyor ve daha sonra lafa diğer çapraz köşeye gidebilmek için kepin üzerine geliyor ve duruyor. Basım alanına gelene kadar kepin orada ilerliyor. Sıkıntı tam da bu noktada. Kepin tam üzerine sabitlenemediği için (sağa kaçık) diğer köşeye baskı dışarıdan başlıyor. Taşmış oluyor. Bu sebeple ilk köşeden sonra stoplayıp, malzemeyi çevirip diğer köşeyi basıyorum. Çok sıkıcı ve zaman alıcı bir durum. Sebebini bulamadım arkadaşlar

NecmettinCBN

🌱Yeni Üye🌱
myjet 3308 rip programı server pro 5.2 lazım kuramıyorum bir türlü yardımcı olacak kmse var mı

Zbeedy67

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Challenger RIP

''Come Timeout Hatası Veriyor Sürekli''

Baymeve

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Roland Vs640 bas kes yazicim var

Baski kafasi 6 ay önce yenilendi

2 haftadir siyah renki tam basmiyor

siyah tonlari ile baski yaptigim da

kahferengi tonlarinda cikiyor

test baski yaptirdigimda noizzlerde sorun görünmüyor sadece sarida birza eksik var

acaba neden olabilir damperler le ilgili yada hortumlarla ilgili yada makinede ayarlar bozulmus olabilirmi gerci ben hic bisi ellemedim

no_cause

🏅Acemi Tasarımcı🏅
HP 5500PS Makinemde light kafaların ikisi de kafa altında boya biriktiriyor. Kafaları temizleyip tekrar baskı gönderdiğimde 10-15cm sonra yine kafa kesiyor ve kontrol ettiğimde yine kafaların altında boya biriktiğini görüyorum. Konu hakkında yardımcı olabilir misiniz.

rmnreklam

🌱Yeni Üye🌱
infinity yf-3360 ec plus modelinde makinada don ma sorunu yaşıyorum
20 veya 30 cm baskı alıyorum makina donuyor yardım cı
olabilecek arkadaş varmı

samsunnadir

🌱Yeni Üye🌱
infinity yf-3360 ec plus modelinde makinada don ma sorunu yaşıyorum
20 veya 30 cm baskı alıyorum makina donuyor yardım cı
olabilecek arkadaş varmı
Donma kasma genelde usb(baglanti kablosu)dan kaynaklanir, 2.olarak topraklama 0.5v-08v yakalmaya calisin.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

atctanitim

🌱Yeni Üye🌱
merhaba. Konica 14pl makinamda mavi kafayla ilgili status aldığımda çizgiler çarpık görünüyor bi türlü düzeltemedim. Hava problemi gibi görünüyor hortumlarda hava yok. tanktan kafaya kadar her yeri inceledim .başka nerden hava yapabilir.Önerisi olan varmı

akarcopy

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.akarcopy.com
maxima kafa ateşleme sorunu

merhabalar
tecrübenize istinaden yardım ve fikirlerinizi önemsiyorum.
maxima marka konika kafa 320 baskı makinamızda 20 gündür denemediğimiz birşey kalmadı. makina herşeyi ile çalışıyor ama ateşlemede 1 pas dan sonra ateşlemeyi yapmıyor boş boş baskı devam ediyor yada duraklıyor.
scsi kablo orjinal yenilendi,sonuç aynı
ana kart dışardan denendi,sonuç aynı
kerisboard dışardan denendi, sonuç aynı
fiber değişti,sonuç aynı
encoder film değişti, sonuç aynı
göz değişti,sonuç aynı
aynı değerde dc servo motor yenilendi,sonuç aynı
ve buna göre tüm teknik servise gelenler havlu attı
sizce ne yapılabilir bu makinaya
nevzat yüksel
nevzat@akarreklam.com