Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
damperlar devamlı çıkıyorsa alt contaları sorunludur. değiştirmeniz geremektedir.

inkbank.net üzerinden irtibat kurabilirsiniz

FATIH_999

🌱Yeni Üye🌱
damperlar devamlı çıkıyorsa alt contaları sorunludur. değiştirmeniz geremektedir.

inkbank.net üzerinden irtibat kurabilirsiniz

cevabınız için teşekkürler sorun cap başlıklarındanmış tersine çevirdik düzeldi fakat şöyle bir sıkıntı var bilginiz varsa yardımcı olursanız çok sevinirim

""riplemede maintop kullanıyorduk fakat program silindi tekrar yüklemek zorunda kaldık şimdide renkleri negatif gibi veriyor sanırım renk profillerinden nasıl temin edip yükleyebilirim?""

dagci2

🌱Yeni Üye🌱
roland sp 540 baskı problemi

sp 540 makinam var 4 ana rekte baskı yapınca (kırmızı - laci - sarı - siyah) renker güzel çıkıyor (çiziksiz) ara renk kullanınca mesela turkuaz - acık mavi gibi... baskı üzerinde çizikler oluşuyor.
sebebi nedir acaba ?

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
cevabınız için teşekkürler sorun cap başlıklarındanmış tersine çevirdik düzeldi fakat şöyle bir sıkıntı var bilginiz varsa yardımcı olursanız çok sevinirim

""riplemede maintop kullanıyorduk fakat program silindi tekrar yüklemek zorunda kaldık şimdide renkleri negatif gibi veriyor sanırım renk profillerinden nasıl temin edip yükleyebilirim?""

Makinanizin marka ve modelini yazin yardimci olmaya calisatim. Ayrıca maintop icinde makinaniza ait mutlaka icc profili vardir. Yüklemeniz gerekir

sp 540 makinam var 4 ana rekte baskı yapınca (kırmızı - laci - sarı - siyah) renker güzel çıkıyor (çiziksiz) ara renk kullanınca mesela turkuaz - acık mavi gibi... baskı üzerinde çizikler oluşuyor.
sebebi nedir acaba ?

Ara renkleri olustururken CMYK olmasina dikkat edin. Secilen renkler RGB ise riplemede makina sapitabiliyor. Oncelik corelden export yaptiktan sonra pshopta yeni bir sayfa acip cdrden geleni icine atin. Psd yeni dosyayi makinaya yollayip kontrol edin. Cevabinizi bekliyorum. Iyi calismalar

CFM

🌱Yeni Üye🌱
merhabalar, bizde seiko makine var 2. el aldık.
baskı yapacağım anda durdu. ileri ve geri gidiyor fakat sağa ve sola gitmiyor. şimdide makinede error 2.7. yazıyor altında ve uyarı sesi geliyor. ne yapmalıyım böyle bir sorun gördünüz mü hiç

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
merhabalar, bizde seiko makine var 2. el aldık.
baskı yapacağım anda durdu. ileri ve geri gidiyor fakat sağa ve sola gitmiyor. şimdide makinede error 2.7. yazıyor altında ve uyarı sesi geliyor. ne yapmalıyım böyle bir sorun gördünüz mü hiç

kafayı sağa sola taşıyan motor arızası. kontrol ediniz

texdego

🌱Yeni Üye🌱
hp designjet 2500cp

s.a. bende ortalama olarak 6 ay rutubetli ortamda hiç çalıştırılmadan beklemiş hp designjet 2500cp bir makine var. makine açıldıktan sonra kafa tarama yapamadan hata veriyor. hata kodu 080001. bu makinenin bakıma ihtiyacı olduğunu biliyorum fakat bu hata kodu ne anlama geliyor. ve izmirde bu makinye yerinde bakabilecek bir özel servis numarası verebilirmisiniz.

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
s.a. bende ortalama olarak 6 ay rutubetli ortamda hiç çalıştırılmadan beklemiş hp designjet 2500cp bir makine var. makine açıldıktan sonra kafa tarama yapamadan hata veriyor. hata kodu 080001. bu makinenin bakıma ihtiyacı olduğunu biliyorum fakat bu hata kodu ne anlama geliyor. ve izmirde bu makinye yerinde bakabilecek bir özel servis numarası verebilirmisiniz.

sizinle konuşmuştuk bakım için gerekli bilgiyi telefonda verdim zaten. tekrar iletişim kurmak isterseniz istediğiniz zaman arayabilirsiniz. teşekkürler

ugur-karakoc

🌱Yeni Üye🌱
iyi günler myjet 128 plus makinam var suan bir anda ısıtıcısı bozuldu run tusuna basdığımız zaman mesela 3 bölümdeyse tekrar 1 bölüme geliyor ve ısıtıcı calısmıyor yardımcı olursanız sevinirim iyi çalısmalar resim

Baymeve

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Roland Versacamm RS 640
kullanilmis makina alacagim

birisinden buldum daha 400m2 baski yaptigini söyledi

bu maiknesi alirken nelere dikkat etmem gerekiyor

maximums

🏅Acemi Tasarımcı🏅
all-win 512 42pl 320cm lik baskı makinası kullanıyorum. son 3 aydır baskı ebatlarında uzunlamasına 2-3cm kısalmalar oluyor. maintop ile rip yapıyorum ve all-win printer manager ile baskıyı gönderiyorum. step ayarlarken max(keskin mod) seçeneği aktif iken stepi ayarlıyorum sonra max işaretli iken(yumuşak mod) baskıyı gönderiyorum ve baskı ebatı kısalıyor,keskin mod gönderdiğimde de kısalıyor. bir türlü yapamadım bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

not : 1 yıl kadar önce kafa kartı arıza vermişti. garanti kapsamında kafa kartı geldi ama orjinal üzerindekinden farklıydı. bunu belirtmek isterim. 5 metre uzunluğunda baskı attığımda 3. metrede kafa kesmeye başladığında işi pause yapıp kafayı silip attığımda daha çok kesme yapıyor. makinayı kapatıp açmadıkça sildiğimi algılayamıyor. böyle değişik bi makina işte...

Baymeve

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Roland VS-640 makinam var baskes

beyaz renk uzun süredir cikrilip karistirilmadigi icin

kurumus gibi görünüyor

test baski yaptigim da beyaz basmiyor

geri kalan renkerde sorun yok

beyaz rengi acmanin yolu varmi yoksa kafanin degismesimi gerekiyor

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
iyi günler myjet 128 plus makinam var suan bir anda ısıtıcısı bozuldu run tusuna basdığımız zaman mesela 3 bölümdeyse tekrar 1 bölüme geliyor ve ısıtıcı calısmıyor yardımcı olursanız sevinirim iyi çalısmalar resim

Rezinstans arizali olabilir onda basit bi metod uygulanmistir herhangi bir elektrikci ve elektronikciye gosteriniz. Sorunu cozecektir

Roland Versacamm RS 640
kullanilmis makina alacagim

birisinden buldum daha 400m2 baski yaptigini söyledi

bu maiknesi alirken nelere dikkat etmem gerekiyor

Mak zaten kisa bir sure once turkiye pazarina girdi. Dikkat etmeniz gereken 400m2 baski sonrasi bakimlarinin dikkatli yapilip yapilmadigi ve garanti kapsaminda olup olmadigidir. Saticiya aklında olan tüm sorulari sor sana net cevap vermesini bekle. Nozzle test ve hizli pas baskiyi mutlaka gör

all-win 512 42pl 320cm lik baskı makinası kullanıyorum. son 3 aydır baskı ebatlarında uzunlamasına 2-3cm kısalmalar oluyor. maintop ile rip yapıyorum ve all-win printer manager ile baskıyı gönderiyorum. step ayarlarken max(keskin mod) seçeneği aktif iken stepi ayarlıyorum sonra max işaretli iken(yumuşak mod) baskıyı gönderiyorum ve baskı ebatı kısalıyor,keskin mod gönderdiğimde de kısalıyor. bir türlü yapamadım bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

not : 1 yıl kadar önce kafa kartı arıza vermişti. garanti kapsamında kafa kartı geldi ama orjinal üzerindekinden farklıydı. bunu belirtmek isterim. 5 metre uzunluğunda baskı attığımda 3. metrede kafa kesmeye başladığında işi pause yapıp kafayı silip attığımda daha çok kesme yapıyor. makinayı kapatıp açmadıkça sildiğimi algılayamıyor. böyle değişik bi makina işte...

Kullandiklari kafa kartinin versiyonu uygun olmayip senin verdigin degerleri kaydetmiyor olabilir. Ayrica maintop eksik dosya sorunu olabilir. Baska bir pcde kirulum yaparak denemeni tavsiye ederim. Kisalma veya uzama step ayari ile alakali ama bunu yaptigim halde diyorsan o zmn baska pc ile bir dene

Roland VS-640 makinam var baskes

beyaz renk uzun süredir cikrilip karistirilmadigi icin

kurumus gibi görünüyor

test baski yaptigim da beyaz basmiyor

geri kalan renkerde sorun yok

beyaz rengi acmanin yolu varmi yoksa kafanin degismesimi gerekiyor

Kafada tabi ki beyaz varsa sorunda her zman olacaktir. Simdi oncelik damperlari degistirmelisiniz. Hortumlari temizlemelisiniz ve tabi en son kafayida. Bunlarin bazilari kullanici bazilarida servis işidir. Garantisi varsa ulaşın yoksa destek almaniz gerekmekte

OztasAtakan

🌱Yeni Üye🌱
Solvent UV baskı makinesi kullanan varmı aranızda dijital baskı kalitesi oldukça yüksek olduğu söyleniyor hem iç mekan hemde dış mekanda kullanılabilir bir baskı makinesi olduğunu duydum kullanan arkadaşlar biraz bilgilendirirse memnun olurum. veya teknik servisini siz veriyormusunuz. ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
Solvent UV baskı makinesi kullanan varmı aranızda dijital baskı kalitesi oldukça yüksek olduğu söyleniyor hem iç mekan hemde dış mekanda kullanılabilir bir dijital baskı makinesi olduğunu duydum kullanan arkadaşlar biraz bilgilendirirse memnun olurum. veya teknik servisini siz veriyormusunuz. ?

uv makinalar için yüksek çözünürlükte baskı kafası olan yazıcılarda iç ve dış mekan olarak kulanılma özelliği mevcut. Herkezde olan satılan ve kullanıan en yaygın ve en yeni teknik özelliklere sahiptir. mürekkebin özelliği UV ışınlarında direk kurumasına sebep oldugu için adınıda mürekkepten almıştır. kullanacagınız alanların ne oldugunu soylersenız bız ona gore size marka model tavsiye edebiliriz. teşekkürler

Misa23

🌱Yeni Üye🌱
Lutfen Yardım

Mimaki JV33-160 makina genişik bir metre akadar cok temiz baskı yapiyor ama 1 m dan fazla basmaya calışınce ikişer tane cizgi cikiyor iki yerde,cozemiyorum
Sorun nerede?:|

Son düzenleme:

Baymeve

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Roland VS-640 makinam var
boyalarin 3 tanesi yeinden cikmiyor zorladim yine cikmixor bir yere takiliyor ve cikmiyor

acil degistirmem gerekiyor ama degistiremiyorum
nasil cikarabilirim bir yolu varmi

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
Mimaki JV33-160 makina genişik bir metre akadar cok temiz baskı yapiyor ama 1 m dan fazla basmaya calışınce ikişer tane cizgi cikiyor iki yerde,cozemiyorum
Sorun nerede?:|

çizgiler dikey ise encoder tozlanmış ya da çizilmiş olabilir.
önce kuru bir bezle silip daha sonra tekrar dene olmadı encoder şeridi değiştirmen gerekecek. encoder (şeffaf şerit var ya boydan işte o)

eğer şeritler yatay ise scan motorun altında seffaf bı encoder var. yuvarlak şekilde onu hava ile temizlemeni tavsiye ederim.

bu gibi durumlarda resim yüklerseniz daha kolay yardımcı olabilirim.

kolay gelsin

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
Roland VS-640 makinam var
boyalarin 3 tanesi yeinden cikmiyor zorladim yine cikmixor bir yere takiliyor ve cikmiyor

acil degistirmem gerekiyor ama degistiremiyorum
nasil cikarabilirim bir yolu varmi

kartuşların sol tarafında taktıgınız anda onu kılıtleyen tırnaklar bulunur. bu tırnaklar her nedense plastik oldugundan boya sıcraması akması durumunda hemen erir ve kartuşa kaynak olur. boyaların uzerını orten kapagı dıkkatlıce yerınden cıkartın. kartuşların ustunden goreceksınız. tornavida yardımı ile sol tarafta bulunan tırnagı kanırtıp kartusu boşa cıkartabilirsiniz.

iyi çalışmalar

bergman25

🌱Yeni Üye🌱
icontec spt 1020 makina ile ilgili

Merhaba. İcontec spt 1020 kafa dijital baskı makinasında kafaların baskı esnasında kademeli bir şekilde baskı yapmasını istiyorum. bundaki amacım sarı rengi hep üstte tutmak.spt 1020 35 pl 4 kafa olduğu için paslar arasında siyah ve sarının değişik kademelerde üstte kalması sonucupijamamsı bir görüntü çıkıyor ortaya. bu konuda yardımcı olunursa çok sevinirim. selamlar saygılar