Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Dijital Baskı Makinesi Kafa Modelleri Kıyaslama

msteknoloji

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.msteknoloji.com
xaar kafa : bu kafa modelinin xaar 126 - xaar 128 - xaar 500 olarak türkiyeye girişi yapıldı bu kafa modellerinin satışa sunulduğu dönemlerde makinalardaki baskı kalitesi tabelacılar ve müşteriler için kabul edilebilirdi ancak çok fazla tıkanma ve elektronik ateşleme sorunu dolayısı ile reklamcıların gözünden çabuk düştü ancak bu kafa yapısına sahip makinaların ucuz olması tabelacıların vazgeçilmezi olmuştur...

spektra kafa : bu kafa modelinin LQ NOVA256 - SL 128 - SM 128 - SKYWALKER olarak modelleri mevcuttur. xaar kafaların kalitesizliği tıkanma sorunları ve reklamcıların üretim kapasitesinin yoğunluğu maddi durumu iyi olan ve yoğun baskı yapan reklamcıları bu kafayı almaya yönlendirmiştir.ayrıca spektra nın çelik kafa yapısına sahip olması nedeni ile oluşan tıkanıklılıklarının açılabilmesi spektra yı ön plana çıkarmıştır.Spektranın üretim hızı yüksek olduğundan şu ana kadar hiçbir kafa yapısı daha yetişememiştir ayrıca spektranın kaliteside çok yüksektir.yüksek hızda baskı yapmak isteyenler spektrayı tercih etmelidir ancak nova 256 modelinin 8 kafa olanını...

Seiko kafa : seiko kafa spt 255 ve spt 510 olmak üzere 2 çeşittir. bu kafa modeli türkiyede daha yeni olmasına karşılık reklamcılarda hep soru işareti olarak kaldı sorunlu denilerek.Ancak şu varki hiçbir zaman kafa sorunlu değildir makina ve sistemi kullanılan boyanın ateşleme ve pigment yapısı kafanın sorun vermesine sebep olmuştur.seiko kafanın en öenmli özelliği ise içmekan baskı kalitesine çok yakın bir kalitede baskı yapabilmesidir.hız olarak spektraya da çok yakındır.o yüzden kaliteli baskı isteyenlerin de tercihi olmalıdır.6 renk 6 kafa ideal bir makina...

Piyasada en çok bu 3 kafa markası mevcuttur.Bunların dışında Türkiye piyasasına konica ve hitachi kafalarda girdi.Ancak tutunamadılar. Bilginiz olsun...

pele

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederiz

service

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Xaar baskı kafaları ile ilgili ek olarak, Xaar dijital baskı dünyasına çok yeni giren SINGLEPASS (tek pass) teknolojisini destekleyen 1001 modelini üretmiştir. Bu baskı kafası istenildiğinde 6 pL ile 42pL arsında 7 kademede ateşleme yapabilmektedir. Türkiye de bu baskı kafasını kullanan dijital makinalar mevcuttur. Bu teknoloji Xaar markasını diğerlerinden bir adım öne taşımıştır. Öyleki 6 renk baskı tarihe karışabilir ve saatte m2 olarak 1000 lerle ifade edilen baskı hızlarına ulaşılabilir.

Son düzenleme:

service

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Günümüzde gerçek solvent için üretilen yeni bir teknoloji yok zaten, ama xaar 128 bile hem uv hem solvent te kullanıldığına göre ne için üretildiklerinden çok ne için kullanıldıkları önem kazanıyor.

janjan41

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.olbiaprinter.com
arkadaşlar epson kafalar hakkında bilgisi olan warsa payaşabilirmi
çünki bildiğim kadarıylaaa mimaki mutoh roland gibi sektörün önde gelenleri bu kafayı kullanıyolar merak ediyorum

optimumreklam

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.optimumreklam.com
Konica kafa tutunamadımı?
komiksin
kaç adet makina var konica kafalı biliyormusun
eğer istersen hangi markalar kullanıyor ve Türkiyede kaç adet var hepsini sana açıklayabilirim.
Lütfen bilmeden sallamayalım.

apostrof reklam

🌱Yeni Üye🌱
ben ankaradan apostrof reklam. bende hem saatçioğlundan aldığım 8 kafalı spt 510 35 pikolitre makine var hemde optimumdan aldığım maxima 8 kafalı konika minolta 14 pikolitre makina var. her ikisinede aynı anda aynı işi aynı pasta ve aynı hızda gönderiyorum, iş 24m2 optimumdan aldığım konika kafalı maxima işi bitirdiğinde daha seiko kafalı makina işin yaklaşık yarısında oluyor yani konika kafalı maxima seıko kafalı makınadan 2 katı daha hızlı.baskıları karsılastırdıgında konıka kafalı maxımanın baskıları ıç mekandan bı farkı yok.ve noktaları seıko kafalı makınadan 3 te 1 daha küçük.her ıkı makınada baskıyı göndermeden önce kafaları temızledım.seıko kafalı makında baskı sırasında 3 .4 kere temızlık yaptım.konıka kafalı makınadahıç temızlık yapmadan bıtırdı işi.skonıka kafalı makınada temızlık esnasında seıko kafalı makınaya göre 10 da bırı boya tüketüyo.hepinize gönul rahatlıgıyla konıka kafalı maxımayı önerırım...

cihat 28

🌱Yeni Üye🌱
ms teknoloji konica kafaların tutulmadığından söylüyor. Bu gün baskı konusunu çok iyi bildiiğini biliyorum. Yanlız yorumları yanlış. Çünkü şu anda spectra ve xaar makina kullanıcıların tamamı elindeki makinalardan kurtulup KONİCA almak istiyorlar. Lütfen bilgilendirken önce kendiniz doğru bilgiye sahip olun başkalarına da doğru bilgi verin istiyorsanız 50 nin üzerinde konika kulanıcısının
isimlerini vereyim deha reklam kayseri tim reklam istanbul imaj grafik oguz
bunlarda 3 adet var siz yerinizi söyleyin biz kimlerde var bildireyim.
birde seiko dan bahsedeyim konica makinlar seikonun iki katı hızlı.
Stoklarımızda xaar spectra ve konica var satışını yaptığım makina için bile yorumu sizlere bırakıyorum
SEİKO 320 BASKI MAKİNASI 8 KAFA 30000 USD

MERTACAN benim ne demek istediğimi ii anladığından eminim

yasinozocal

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.santemedya.com
Spectra artık tarih oldu Konica Minolta sahip olmayan kaybeder. Şuan Konica kafalı bir makine kullanıyorum daha once spectra ve xaar kafalı makinede kullanmıştım Konica şuan bütün kafaları alt etmiş durumda. sizinde bunu görebilmek için hepsiyle aynı işi basmanız gerekir.
Konicanın baskı kalitesi spectradan çok daha iyi. ,
Konicanın metrekare boya maliyeti spectradan daha az,
Konicanın kafa dayanıklılığı spectradan daha uzun,
Spectardan daha geç soluyor.
Eğer sizde Konica Minolta kafalı bir makineye sahip olursanız bir gün geçekleri görürsünüz.
Bu forumda Konica kafalı makine kullanmadan sadece spctra kafalı makine kullanıp en iyisi spectra diyen arkadaşlar var.
Ben bütün kafalalı makineleri kullandım.
Konica Minolta suan bu sektörde number one yani en iyisi.

gozyurtlu

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.asistanbul.org
Yıllarca Vutek operatörlüğü yaptım. Şimdi Konica kafalı bir makine kullanıyorum. Makineyi 2 sene önce aldım. Şuan piyasadaki spectra kafalı vuteklerden daha kaliteli baskı yapıyorum. Herkese tavsiye ederim.

service

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Spectra artık tarih oldu Konica Minolta sahip olmayan kaybeder. Şuan Konica kafalı bir makine kullanıyorum daha once spectra ve xaar kafalı makinede kullanmıştım Konica şuan bütün kafaları alt etmiş durumda. sizinde bunu görebilmek için hepsiyle aynı işi basmanız gerekir.
Konicanın baskı kalitesi spectradan çok daha iyi. ,
Konicanın metrekare boya maliyeti spectradan daha az,
Konicanın kafa dayanıklılığı spectradan daha uzun,
Spectardan daha geç soluyor.
Eğer sizde Konica Minolta kafalı bir makineye sahip olursanız bir gün geçekleri görürsünüz.
Bu forumda Konica kafalı makine kullanmadan sadece spctra kafalı makine kullanıp en iyisi spectra diyen arkadaşlar var.
Ben bütün kafalalı makineleri kullandım.
Konica Minolta suan bu sektörde number one yani en iyisi.

Spectra nın tarih olduğu sözünden anlamamız gereken şirketin battığı ve bu işi bıraktığımıdır. İşi bilmiyorsanız elinizde ne olursa olsun kaybedersiniz. Spectra ve Konica kafa üreticileridir ve onların teknolojisini kullanarak makine üreten firmalar var. Henüz spectra nın 10 pL ateşleyen M-300 modelini kullanan makine yok, ama olduğunda fikirler değişecektir.

optimumreklam

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.optimumreklam.com
Spectra nın tarih olduğu sözünden anlamamız gereken şirketin battığı ve bu işi bıraktığımıdır. İşi bilmiyorsanız elinizde ne olursa olsun kaybedersiniz. Spectra ve Konica kafa üreticileridir ve onların teknolojisini kullanarak makine üreten firmalar var. Henüz spectra nın 10 pL ateşleyen M-300 modelini kullanan makine yok, ama olduğunda fikirler değişecektir.

Spectrayı Dimatix diye bir firma üretiyordu. Fujifilm dimatix i satın aldı. Bugune kadar Digital baskı makinelerinde en düşük 30 pl olan Spectranın Galaxy modeli kullanıldı. Vutek lerde is Spectranın nova 80 pl olan Nova modeli kullanıldı. Bazı çinlilerde Spectra 128 SM 50 pl kullandılar. Geçensenede Xaar örnek alıp ucuz ve dayanıksız olan SKywalker50 pl yi çıkardılar. Ençok 80 pl olan Nova kafa tutdu. Dışmekan duvar görselleri ve tabela için yani branda baskıları için 80 pl kurtarıyor ama iş folyoya gelince ve küçük yazılara gelince spectra Nova yetmiyor. Spectra galxy 30 pl yeterli ama kafa çok pahalı. ve 256 Delikli olduğunda hızlı baskı yapabilmek için çok kafa kullanmak gerekiyor. Bu sebeptan çok kafa X pahalı kafa = makineyi çok pahalı yapıyor.
Konicada 512 delik var. Yani Spectranın 2 katı. buda demek oluyorki 1 Konica 2 spectraya eşit oluyor. Bir Konica 2400 USD. 1 Spectra yaklaşık 4000USD.Yani 1 adet 2400 USD lik Konica için 8000 USD lik Spectra kullanmanız gerekiyor.
Ayrıca Konica 14 pl. Spectra 80 pl. yani yaklaşık 5 kat daha fotoraf kalitesi olarak kaliteli. yani kafadan geçen damlacık 5 kat daha ufak. pl ne kadar düşük ise o kadar kaliteli baskı alınır. Pl ne kadar düşükse o kadar az boya harcanır baskıda. Çünkü damlacı çapı büyük olduğu için boyanın malzemenin içine işleyebilmesi için daha çok boya kullanması gerekiyor. Ama pl düşük olunca , çap küçük olunca boya malzemenin içine çok daha kolay işliyor. Yani az boya ile aynı işi yapmış oluyorsunuz.

service

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sanırım Vutekler 80pL kullanmıyor, 50pL olma ihtimali çok yüksek. Spectranın 80 - 50 - 30 - 15 - 10 pL ölçülerinde kafaları var ama Türkiyede yaygın kullanılanlar 80 - 50 olanlar. Yeterli sayıda Spectra 256 kullanarak baskı hızından kaybetmeden 720 dpi çözünürlük elde etmek mümkündür ve dış mekan için fazlasıyla yeterlidir.
Konica 14 pL kafalarla çok yüksek çözünürlük elde edilebilir. 14 pL lik bir nozzle dan tıkanmadan çıkabilecek mürekkep tam solvent mürekkep değildir, inceltilmiş, azaltılmış veya eco-solvent dediğimiz mürekkep olabilir. Bu mürekkep dış mekan baskı folyolarına yeterince işleyemez ve çizilir. HP Designjet 10000s aynı kafaları kullanır ve aynı probleme sahiptir. Araç kaplama işlerinde pek tercih edilmez. Laminasyon gerektirir.

aslankanat

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çoook teşekkürler, açıklayıcı bilgiler var buradaa