Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Dijital Baskı Makinesi Kafa Modelleri Kıyaslama

Yavuz SE

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.optimumreklam.com
xaar kafa : bu kafa modelinin xaar 126 - xaar 128 - xaar 500 olarak türkiyeye girişi yapıldı bu kafa modellerinin satışa sunulduğu dönemlerde makinalardaki baskı kalitesi tabelacılar ve müşteriler için kabul edilebilirdi ancak çok fazla tıkanma ve elektronik ateşleme sorunu dolayısı ile reklamcıların gözünden çabuk düştü ancak bu kafa yapısına sahip makinaların ucuz olması tabelacıların vazgeçilmezi olmuştur...

spektra kafa : bu kafa modelinin LQ NOVA256 - SL 128 - SM 128 - SKYWALKER olarak modelleri mevcuttur. xaar kafaların kalitesizliği tıkanma sorunları ve reklamcıların üretim kapasitesinin yoğunluğu maddi durumu iyi olan ve yoğun baskı yapan reklamcıları bu kafayı almaya yönlendirmiştir.ayrıca spektra nın çelik kafa yapısına sahip olması nedeni ile oluşan tıkanıklılıklarının açılabilmesi spektra yı ön plana çıkarmıştır.Spektranın üretim hızı yüksek olduğundan şu ana kadar hiçbir kafa yapısı daha yetişememiştir ayrıca spektranın kaliteside çok yüksektir.yüksek hızda baskı yapmak isteyenler spektrayı tercih etmelidir ancak nova 256 modelinin 8 kafa olanını...

Seiko kafa : seiko kafa spt 255 ve spt 510 olmak üzere 2 çeşittir. bu kafa modeli türkiyede daha yeni olmasına karşılık reklamcılarda hep soru işareti olarak kaldı sorunlu denilerek.Ancak şu varki hiçbir zaman kafa sorunlu değildir makina ve sistemi kullanılan boyanın ateşleme ve pigment yapısı kafanın sorun vermesine sebep olmuştur.seiko kafanın en öenmli özelliği ise içmekan baskı kalitesine çok yakın bir kalitede baskı yapabilmesidir.hız olarak spektraya da çok yakındır.o yüzden kaliteli baskı isteyenlerin de tercihi olmalıdır.6 renk 6 kafa ideal bir makina...

Piyasada en çok bu 3 kafa markası mevcuttur.Bunların dışında Türkiye piyasasına konica ve hitachi kafalarda girdi.Ancak tutunamadılar. Bilginiz olsun...
Önce Piyasada Çok Yaygın Olan Xaar 128 / Baskı Kafalarını İnceleyelim

Xaar
Nozzles
Pikolitre
Eş Değer

128 Nozzles
128 Boya Deliği 80 Pikolitre
80 Pl Boya İnceliği
Baskı Kalitesi 1 Adet
Xaar Kafaya Eş Değer

Xaar Kafalı Baskı Makinesi İle Çalışma ve Maxximum Makina Özellikleri
Makina kullanımı oldukça zor ve zahmetlidir. Sürekli temizlik ister ve kafaları kurutmamanız
gerekmektedir. Kullanıcı operatör nedenli bir çok sorun çıkartır. Aslında Sorun Kafalardır. Kafalardaki
arıza durumu servise bildirilince ilk öncelik kafalar kurumuş, düzgün temizlik yaptırılmadan sürekli
baskı yapılmış gibisinden cevaplar verilir ve dolayısı ile yeni kafa almaları gerektiği söylenir.

80 Pikolitre Boya püskürtme özelliği olduğundan baskı kalitesi Spectra kafalı herhangi bir makineyle aynıdır.
Xaar Kafalı Baskı Makinesinde Maximum Baskı Kalitesi:
Makinanın kafa sayısı seçenekleri 4 - 8 ve 16 dır. 16 adet xaar kafalı makinede 2 pass - 4 pass - 6 pass - 8 pass - 12 pass gibi baskı kalite seçenekleri vardır. Biz Şimdi 16 Kafalı Xaar Makinede En Kaliteli Baskıyı 12 pass ta yaparsak makine saatte 9 merte kare kadar baskı çıkartır.

Maximum Baskı Çözürnüğü 320 Dpi Dir.

Xaar Kafalı Baskı Makinesinde Yaşanan ve Kaşılşılan Sıkça Sorunlar:
16 Xaar Kafa 16 Sorun Demektir. Ortalama 1 Yıl Kadar Kısa zaman içerisinde kafalar tıkanır, arızalanır ve sürekli yeni kafa almaya başlarsınız. Makinenize Sabah ve Akşam yada her açıp kapatmanızda Tüm kafalara solvent sıkma gibi bir zorunluluğunuz vardır. Bu süreci atlayarak yaparsanız kafalarınızın ömrü çok daha kısalır.

Daha Sonra Spectra Nova 256 / Baskı Kafalarını İnceleyelim

Spectra Nova
Nozzles
Pikolitre
Eş Değer

256 Nozzles
256 Boya Deliği 80 Pikolitre
80 Pl Boya İnceliği
Baskı Kalitesi 2 Adet
Xaar Kafaya Eş Değer

Spectra Kafalı Baskı Makinesi İle Çalışma ve Maxximum Makina Özellikleri
Makina kullanımı Xaar Makinalara göre oldukça kolaydır. Xaar makinelerde olduğu gibi kafada meydana gelecek sorunlar kullanıcı bazlı değildir. Sürekli temizlik istemez ve kesintisiz baskı olanağı vardır.
Spectra Kafalı Baskı Makinesinde Maximum Baskı Kalitesi:
Makinanın kafa sayısı seçenekleri 4 - 8 ve 12 dır. 12 adet bir Spectra kafalı makinede 2 pass - 4 pass - 6 pass - 8 pass - 10 pass gibi baskı kalite seçenekleri vardır. Biz Şimdi 8 Kafalı Spectra Makinede En Kaliteli Baskıyı 10 pass ta yaparsak makine saatte 18 merte kare kadar baskı çıkartır.

Maximum Baskı Çözürnüğü 600 Dpi Dir.

Spectra Kafalı Baskı Makinesinde Yaşanan ve Kaşılşılan Sıkça Sorunlar:
Spectra Kafalı makineler Xaar kafalı makinelere göre daha az bakım ister ve çok daha az sorunla karşılaşılır.
Makinede Kullanıcı operatöre bağlı çok az hataya rastlanmaktadır. Otomatik bilgisayar kontrolu kafaları devamlı korumakta tutmaktadır.

Son Olarakta Konica Minolta 512 / Baskı Kafalarını İnceleyelim

Konica Minolta
Nozzles
Pikolitre
Eş Değer

512 Nozzles
512 Boya Deliği 14 Pikolitre
14 Pl Boya İnceliği
Baskı Kalitesi 4 Adet Xaar 128 Kafaya
2 Adet Spectra Kafaya Eş Değer

Konika Minolta Kafalı Baskı Makinesi İle Çalışma ve Maxximum Makina Özellikleri
Makina kullanımı Xaar ve Spectra Makinalara göre oldukça kolaydır. Xaar makinelerde olduğu gibi kafada meydana gelecek sorunlar kullanıcı bazlı değildir. Sürekli temizlik istemez ve kesintisiz baskı olanağı vardır. Sürekli baskılarda kafa kesmeden baskı olanağı sağlar
Gerçek renk kalitesini makinenizin ilk günki gibi yıllar geçsede korur.

14 Pikolitre incelikte boya püskürtme sayesinde Fotoğraf kalitesinde Dış mekan baskı yapmanızı sağlar.

Konica Minolta Kafalı Maxima Baskı Makinesinde Maximum Baskı Kalitesi:
Makinanın kafa sayısı seçenekleri 4 - 8 dir. + adet bir Konika kafalı Maxima da 2 pass - 4 pass - 6 pass - 8 pass - 10 pass gibi baskı kalite seçenekleri vardır. Biz Şimdi 4 Kafalı Konika Minolta Kafalı Maxima Makinede En Kaliteli Baskıyı 4 pass ta Çok rahatlık la yapabilmekteyiz makine saatte 30 merte kare kadar baskı çıkartır.

8 Konika Minolta Kafalı Maxima Makinede İse Saate 50 metrekare kadar Baskı Çıkartır.

Baskı Çözürnüğü 1.440 Dpi Dir.

Konica Minolta Kafalı Baskı Makinesinde Yaşanan ve Kaşılşılan Sıkça Sorunlar:
Konika Kafalı makineler Spectra ve Xaar kafalı makinelere göre daha az bakım ister ve çok daha az sorunla karşılaşılır.
Makinede Kullanıcı operatöre bağlı çok az hataya rastlanmaktadır. Otomatik bilgisayar kontrolu kafaları devamlı korumakta tutmaktadır.

Aradaki Farklar Spectra ve Xaar Kaflar ile Kıyaslama:

1 Adet Konica Kafa 128x4 512 4 Adet Xaar Kafaya ve 256x2 512 2 Adet Spektra Kafaya Eş değerdir,
Fakat sadece Nozzle Yani boya püskürtme delik Sayısı ile eş değerdir. Konica kafa 14 pikolitre olduğu için Baskı çözünürlüğü 1.440 dpi Gerçek Fotoğraf Kalitesindedir. Bu makine sayesinde fotoğrafçı müşterileriniz bile olacaktır.

janjan41

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.olbiaprinter.com
abi zahmet etmiş yazmısında bari hazır elin değmişken alttaki kafalarıda anlatsaydın

SEİKO SPT 1001 - 510 - 255 (35-12PL)
XAAR 382 (35PL)
SPECTRA POLARİS (15PL)
SPECTRA SAPPHİRE (30-10PL)

hakanulgen

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar Spectra Poaris 15 pikolitre makinede hiç fena değil Galiba Konica nın papucunu dama atacak gibi...

turgut karahan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
xaar 128 ile xaar 128 plus (arasındaki farkı bilenler yazsın.......lütfen bizim için çok önemli)
hayırlı işler

SKYTH

🌟Usta Tasarımcı🌟
Biri 80 digeri 50 pl..

Polaris 15 pl en son 60 pl oldu diye duydum..

sssbul

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar merhaba, ben folyo üzerine baskı yapmak istiyorum ve metrajlı bi iş. bana önereceğiniz hızlı ve fotoğraf kalitesinde bir baskı makinesi varmı??
Yorum ve önerilerinizi bekliyorum

özdemir dijital

🌱Yeni Üye🌱
slm arkadaşlar aldıgım 8 kafalı xaarproton 8 kafalı makinayı aldıgım gunden beri isidedigimiz performansı alalmadık servis garantisinde olmasına ramen cizikler veriyor makinayı satın alırken bana şiriket yetkillieri tarafından verilen sözde cizklerin girderilecegiyidi fakat kac gun oldu ol hala bi işlem yapmadılar yapmaya calıştılar haledemediler yardım isstdediigimde cok yogun olduklarını sapretmemi rica ettiler (sabrın sonu selamettir) düşüncesiyle edebildgiim kadar ettim szöde pazartesi salı geleceklerdi hala salı oldu gelen yok oyuzden yeni mkiana alacak arkadaşlara tafsiyem kimisenin sözüne kanmadan makinaları özelliklerini calışmasını satışını yapan firimanın nekardar malınuın ardında oldugunu anlamadan kesinlikle makina almayın aklmda bi kac oturmuş düzenli calışsan firma vardı onlarlar irtibata gecmedigime köpekler kadar pişmanım ama olan oldu zaman malzeme kaybı sinir sitres muşteriye yalancı konmna düşmesi işin cabası onları sorundan bile saymıyorzartık birde bilgii olan varsa lütfen bilgi versin bu 382 protonlar hangi boyayı kullanıyor makinayı aldıgım şti (ismi şimdilik bende saklı) 3 ayrı marka boya gönderdi ne kulanacagımı şaşırdım kendimi denek faresi kopay gibi hisediyorum bu gönderilen boyaları görunce makinanın fişini cektim satıcelardedidigi bu makina arap atı calıştıkca acılır ))) diyorlar şimdi ben o arap atını işyerimde(amelelerin kulandıgı eşek sıpa derler ya üzerine kalas koulup inşlatlarde harc kum cimento yukek biyerre aktarmak icin ) ben tezgah olarak kulanıyorum merak eden iligisin ceken yeni makina almak isiyen arkadaşlarım bu yazdıklarımı dikate alırlarsa kimden neyi alacagını tafiyelerde buluna bilirim ben yandım siz yanmayın zaten söktörun gidişi iyi degil birde yıkılmayın benimgi insanlıga faydam olu belki bu anladıklarımlka herkeze iyi ccalışmlar

özdemir dijital

🌱Yeni Üye🌱
dertli oldugumdan derdimi anlatamadım özür BANA ACİL XAAR382 PROTON MAKİNLARDAN ANLIYAN SERVİS ALAM GEREKİYOR MAKİNA 8 KAFA 4 KAFAYA DÜŞÜRMEK İSİYORUM ( MAKİNANIN GARANTİSİ SERVİSİ HİC ÖNEMLİ DEGİL) YAPABİLİRİM DİYEN CİDDİ ARKADAŞLARLA İRTİBATA GECMEK İSİYORUM ACİL ))

özdemir dijital

🌱Yeni Üye🌱
özür dilerim makinayı kulanamadıgımızdan sorun yaşamısız geldiler gösterdiler ögrettiler isim vermesemde kişi ve bişiyleri fkaralma niyetinde olmadıgım bilinsin sadece olay kullanıcı hatasısıymış sorun giderlmişitir herkesin ilgisine teşekkürlerrr

can_reklammm

🏅Acemi Tasarımcı🏅
mrblar bende perfect jet baskı makinesi var fakat makinenin siyah boyasında baskı yaparken nokta nokta her yerinde beyazlıklar bırakıo tek tek bide resim basarken karanlık çıkarıo resmi hiç iç açıcı diil sanki bunun sebebi ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim...

3kdigital

🌱Yeni Üye🌱
arkadaslar ben baya uzak kaldım burdan galıba yazılanları saskınlık ıcınde okudum masallah herkez biseyler orenmis sizce herkes bu makınalar hakkında her seyi biliyomuda konusuyor ben yeni makınalar getirdim su anda atalyode kurulu 5 makına var 1 taneside 5 metre gittim cinden kendim aldım bazıları konikayla seykoyu kıyaslamıs maksıma yı ovmus anlatmıs kendiniz almısınız ınsanları bari yakmayın bendede seyko makınalar var hodri meydan aynı isi aynı dakkada basmaya baslayalım ama 2 metre olmasın 20 metre olsun gerci 2 metrede olsa fark etmez renkleri koyalım hangisi canlı hangi makına hızlı bakalım hatta hic temilik yapmayalım 10 metreden sonra maksıma bastıgı kırmızıyı sarıya veya macanteya cevirmesin ben bisey bilmiyom ankara da olan arkadaslar dukkan herkeze acık su an 5 makınayla saatte 1000 metre baskı yapıyorum buyrun gelin seykonun 5 metresini merak edenler seykonun 60 pikolitrsini merak edenler bir makınada olması gereken her seyi gormek **********************************************

Yaptığınız kural ihlali ile ilgili madde aşağıdaki gibidir:

Forum içerisinde iletişim bilgileri belirli alanlar dışında vermek yasaktır.

Kurallarda her şey açık bir şekilde ifade edilmiştir.

Üyeliğiniz ile forum kurallarını onayladığınızı kabul etmiş bulunuyorsunuz.

Lütfen forum kurallarını tekrar okuyunuz.
https://www.grafikerler.net/forum-kurallari-mutlaka-okuyunuz-t48.html#post84

Moderatör tarafında düzenlendi:

3kdigital

🌱Yeni Üye🌱
arkadasım ismini vermemisin ama kusura bakma biraz geride kalmısın ben ce seykonun en son halini gormen lazım musait olursan buyur gel adresimi cebimi yazdım bosuna insanları kandırmayalım

izge

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
KAFA demeyin ona bari çeşitli modeller;dijital baskı makinaları..5 çeşit model saydınız..ben olsam;konica ya da xaar model baskı makinası yeğlerdim işimde..

birolbirinc

🏅Acemi Tasarımcı🏅
şimdi kafaların picolitreleri küçüldükçe artı ve eksiler oluşuyor benim kullandığım ikinci ama teknik olarak yardımcı olduğum makinarda şunu gördüm çok küçük pico lt ile çalışan makinaların boyanın zeminde ömrü azalıyor oda pas miktarını arttırıyor bendeki önceki makina ile bastığım 4. yılında olan reklam zeminleri var hala gayet net ama 4o pclt ile 4 pasların çok hızlı renk attığını gördüm hemde bilinen marka boya ile o yüzden makinaları tercih ederken nerede kullanacağımız onun boya keskinliği kadar önemli.

hdbaski

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
..

ARKADAŞIM BİRDE BU MAKİNEYE BİR GÖZ AT DERİM,PİYASADAKİ EN SON TEKNOLOJİ MAKİNE.DIŞ MEKAN MAKİNEDE YÜKSEK MAKİNE KALİTESİ TANITIM AMACI İLE UYGUN FİYAT 13950$İLETİŞİM BİLGİLERİ İÇ.İN ÖZEL MESAJ ATINIZ YURDAKUL İTHALAT

BU MAKİNE İLE ARTIK BAYRAK,FLAMA,KUMAŞ BASABİLECEKSİNİZ,

BU MAKİNE İLE 3 MAKİNENİN İŞİ TEK MAKİNEDE

(İÇ MEKAN MAKİNE,DIŞ MEKAN MAKİNE,KUMAŞ BASKI MAKİNESİ)

Makina alırken lütfen sorun,

1-) Makinanın kafa yükseklik ayarı kolay yapılıyormu?

Bu makinede ayrıca kafa yükseklik ayarı tek merkezden yapılır vidasızdır,basittir.Ve kalın malzemelerede baskı yaparsınız.Diğer makinalar bu ayarlar ya yoktur yada vidalıdır,4 vida olduğu için vidaları aynı seviyede tutmak her seferinde imkansızdır,bu yüzden kalitesiz baskı alırsınız.

2-) Makinanın ısıtıcaları maximum kaç dereceye çıkabilir?

Makinamızda ısıtıcılar 80ön+80arka derece olmak üzere 160 derece kadar ısı yayar,ve bu her konuda sizi büyük avantaj sağlar.

3-)Makina herşeyi otomatik olarak yapıyormu? Otomatik olarak kafa temizlemesi,hangi sıklıkta yapılacağı,vb.

Bu makinada siz komut verin o herşeyi otomatik yapsın gözünüz arkada kalmasın.

4-)Makinanın bozuk malzeme düzeltme sistemi (vakumk sistemi varmı)?

Bu makine ile her türlü bozuk yüzeyli malzemeye çok iyi sonuçlarla baskı yapabilrsiniz.

5-) Makina malzemeyi kaydırmadan 50m basabiliyormu?

Birçok makinada bu sorun vardır uzun metrajlı işlerde (10m-30m 50m) makina malzemeyi sağa veya sola doğru kaydırarak basar.Bizim makinamızda malzeme denge sistemi olduğu için böyle bir şeyin olması imkansızdır.

6-)Kasası estetik duruyormu?ve kasada döküm malzeme kullanılmışmı?

Görünümde önemlidir,makina konusunda estetik bir görüntü işyerinizde fark yaratır.ayrıca kasada döküm kullanılan malzemeler zamanla aşınmaya yolaçar ve vida tutmaz.Dolayısıyla büyük sıkıntılar doğurabilir.Bizim makinamızda hiç biryerinde ve hiç bir parçasında döküm kullanılmamıştır.

BU MAKİNAYI ALACAK ŞANSLI REKLAMCILAR,FOTOĞRAFÇILAR LÜTFEN DİĞER FİRMALARDAN ALDIĞINIZ KUMAŞ,FOLYO,BRANDA BASKI NUMUNESİ İLE FİRMAMIZI ZİYARET EDİNİZKİ BASKI KALİTESİ KARŞILAŞTIRMASI YAPALIM,GEREK BASKI KALİTESİ OLARAK GEREK MAKİNA OLARAK, GEREK FİYAT PERFORMANS OLARAK,

2. JENERASYON ÇIKINCAYA KADAR,BU MAKİNANIN TEK RAKİBİ YİNE KENDİSİDİR.

VE BU MAKİNE PİYASADAKİ EN İYİ,EN SORUNSUZ MAKİNEDİR.

Model No. Eco Solvent Printer TERMİNATOR
Kafa mimarisi mirco piezo printhead : Epson DX5
Color Double 4 Color (C-2 M-2 Y-2 K-2)
Print Width 1900mm
Printing Resolution 1440dpi x 1440dpi maximum
Print Speed : 540*720dpi 50 sq. m./h
Production model: 720*720dpi 26 sq. m./h
High Quality model: 720*1440dpi 14 sq. m./h
Boya Kokusuz Eco Solvent
Boya kapasitesi 350ml doldurulabilir 8 adet besleme sistemi
Bastığı malzemeler Textil kumaş,bayrak kumaşı,olta bayrağı,Branda,Flex Banner,Folyo Vinyl, PVC, Mesh, One Way Vision, Eco Solvent Inkjet kağıt,renkli folyo,buzlu folyo,şeffaf folyo,vb.
Isıtma System 3lü arka ön yan ısıtıclar toplam 150 dereceye kadar çıkabilir
Oda sıcaklığı 25 derece olmalıdır
Kurutma sistemi fan
Rip tyazılım iPrint 3.0 Professional
Yazılım Professional bi-language software
Portlar USB 2.0, RS 232
System Windows XP
Input Power AC 220-240v 50/60 HZ
Çalışma sıcaklığı 20-25
Makina ebatları L*W*H : 3m*0.93*0.73m
Makina ağırlığı 240 KG

optimusPrm

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadşlar seiko 2009 yılında "SEİKO 253 GS" model bi kafa daha piyasaya sürmüştür. Bu baskı kafasının özelliği 12pl den 35 pl ye kadar nozzle genişliğini kendisi otomatik ayarlayailiyor. Baskının hassasiyetine göre kendisi bu değerleri otomatik olarak veriyor. Bu baskı kafası Türkiyede ilk olarak 2009 sign istanbul fuarında görücüye çıktı.
Ayrıca SEİKO 2010 yılında SPT510 35PL bölünmüş kafa sistemini piyasaya sürdü. Bu baskı kafasının özelliği ise aynı Roland'ın Epson kafalarda uyguladığı sistem gibi tek baskı kafasında 2 renk barındırması. Bu kafalarda şu anda dünya üzerinde baya revaşta Türkiye piyasası için tek firma getiriyo bu baskı kafalarını. İsim verirsem reklama girer diye söylemiyorum ama CrystalJet marka makinelerde var bu kafalar.
Arkadaşlar azönce aldığım bir bilgiye göre 2010 yılı içerisinde SEİKO 508 gs baskı kafasını da piyasaya sürmüş ve bu baskı kafasını vutek markası UV modellerinde kullanıyor. 5 renk 5 kafa modelinde bu baskı kafasını tercih etmesinde bi hikmet vardır gibime geliyo koskoca vutek in.

Son düzenleme:

emr856

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben ankaradan apostrof reklam. bende hem saatçioğlundan aldığım 8 kafalı spt 510 35 pikolitre makine var hemde optimumdan aldığım maxima 8 kafalı konika minolta 14 pikolitre makina var. her ikisinede aynı anda aynı işi aynı pasta ve aynı hızda gönderiyorum, iş 24m2 optimumdan aldığım konika kafalı maxima işi bitirdiğinde daha seiko kafalı makina işin yaklaşık yarısında oluyor yani konika kafalı maxima seıko kafalı makınadan 2 katı daha hızlı.baskıları karsılastırdıgında konıka kafalı maxımanın baskıları ıç mekandan bı farkı yok.ve noktaları seıko kafalı makınadan 3 te 1 daha küçük.her ıkı makınada baskıyı göndermeden önce kafaları temızledım.seıko kafalı makında baskı sırasında 3 .4 kere temızlık yaptım.konıka kafalı makınadahıç temızlık yapmadan bıtırdı işi.skonıka kafalı makınada temızlık esnasında seıko kafalı makınaya göre 10 da bırı boya tüketüyo.hepinize gönul rahatlıgıyla konıka kafalı maxımayı önerırım...

biz yeni makine aldık crystaljet 6000 serisi 320'lik 8 kafalı şu an 4 kafalı çalışıyor önümüzdeki günlerde 4 kafa daha gelecek
şu anda 4 kafa ile saatte 55m2 baskı yapıyorum ve hiç temizlik yapmadan
(mükemmel flash özelliği sayesinde) ve çok az boya harcıyor
yani makine 8 kafalı olduğunda bu 110m2 demektir.

konica saatte 30m2 mi basıyordu?
(uğur abi kızma hah_sen benim ustamsın caaniim)

optimusPrm

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Önce Piyasada Çok Yaygın Olan Xaar 128 / Baskı Kafalarını İnceleyelim

Xaar
Nozzles
Pikolitre
Eş Değer

128 Nozzles
128 Boya Deliği 80 Pikolitre
80 Pl Boya İnceliği
Baskı Kalitesi 1 Adet
Xaar Kafaya Eş Değer

Xaar Kafalı Baskı Makinesi İle Çalışma ve Maxximum Makina Özellikleri
Makina kullanımı oldukça zor ve zahmetlidir. Sürekli temizlik ister ve kafaları kurutmamanız
gerekmektedir. Kullanıcı operatör nedenli bir çok sorun çıkartır. Aslında Sorun Kafalardır. Kafalardaki
arıza durumu servise bildirilince ilk öncelik kafalar kurumuş, düzgün temizlik yaptırılmadan sürekli
baskı yapılmış gibisinden cevaplar verilir ve dolayısı ile yeni kafa almaları gerektiği söylenir.

80 Pikolitre Boya püskürtme özelliği olduğundan baskı kalitesi Spectra kafalı herhangi bir makineyle aynıdır.
Xaar Kafalı Baskı Makinesinde Maximum Baskı Kalitesi:
Makinanın kafa sayısı seçenekleri 4 - 8 ve 16 dır. 16 adet xaar kafalı makinede 2 pass - 4 pass - 6 pass - 8 pass - 12 pass gibi baskı kalite seçenekleri vardır. Biz Şimdi 16 Kafalı Xaar Makinede En Kaliteli Baskıyı 12 pass ta yaparsak makine saatte 9 merte kare kadar baskı çıkartır.

Maximum Baskı Çözürnüğü 320 Dpi Dir.

Xaar Kafalı Baskı Makinesinde Yaşanan ve Kaşılşılan Sıkça Sorunlar:
16 Xaar Kafa 16 Sorun Demektir. Ortalama 1 Yıl Kadar Kısa zaman içerisinde kafalar tıkanır, arızalanır ve sürekli yeni kafa almaya başlarsınız. Makinenize Sabah ve Akşam yada her açıp kapatmanızda Tüm kafalara solvent sıkma gibi bir zorunluluğunuz vardır. Bu süreci atlayarak yaparsanız kafalarınızın ömrü çok daha kısalır.

Daha Sonra Spectra Nova 256 / Baskı Kafalarını İnceleyelim

Spectra Nova
Nozzles
Pikolitre
Eş Değer

256 Nozzles
256 Boya Deliği 80 Pikolitre
80 Pl Boya İnceliği
Baskı Kalitesi 2 Adet
Xaar Kafaya Eş Değer

Spectra Kafalı Baskı Makinesi İle Çalışma ve Maxximum Makina Özellikleri
Makina kullanımı Xaar Makinalara göre oldukça kolaydır. Xaar makinelerde olduğu gibi kafada meydana gelecek sorunlar kullanıcı bazlı değildir. Sürekli temizlik istemez ve kesintisiz baskı olanağı vardır.
Spectra Kafalı Baskı Makinesinde Maximum Baskı Kalitesi:
Makinanın kafa sayısı seçenekleri 4 - 8 ve 12 dır. 12 adet bir Spectra kafalı makinede 2 pass - 4 pass - 6 pass - 8 pass - 10 pass gibi baskı kalite seçenekleri vardır. Biz Şimdi 8 Kafalı Spectra Makinede En Kaliteli Baskıyı 10 pass ta yaparsak makine saatte 18 merte kare kadar baskı çıkartır.

Maximum Baskı Çözürnüğü 600 Dpi Dir.

Spectra Kafalı Baskı Makinesinde Yaşanan ve Kaşılşılan Sıkça Sorunlar:
Spectra Kafalı makineler Xaar kafalı makinelere göre daha az bakım ister ve çok daha az sorunla karşılaşılır.

Son Olarakta Konica Minolta 512 / Baskı Kafalarını İnceleyelim

Konica Minolta
Nozzles
Pikolitre
Eş Değer

512 Nozzles
512 Boya Deliği 14 Pikolitre
14 Pl Boya İnceliği
Baskı Kalitesi 4 Adet Xaar 128 Kafaya
2 Adet Spectra Kafaya Eş Değer

Konika Minolta Kafalı Baskı Makinesi İle Çalışma ve Maxximum Makina Özellikleri
Makina kullanımı Xaar ve Spectra Makinalara göre oldukça kolaydır. Xaar makinelerde olduğu gibi kafada meydana gelecek sorunlar kullanıcı bazlı değildir. Sürekli temizlik istemez ve kesintisiz baskı olanağı vardır. Sürekli baskılarda kafa kesmeden baskı olanağı sağlar
Gerçek renk kalitesini makinenizin ilk günki gibi yıllar geçsede korur.

14 Pikolitre incelikte boya püskürtme sayesinde Fotoğraf kalitesinde Dış mekan baskı yapmanızı sağlar.

Konica Minolta Kafalı Maxima Baskı Makinesinde Maximum Baskı Kalitesi:
Makinanın kafa sayısı seçenekleri 4 - 8 dir. + adet bir Konika kafalı Maxima da 2 pass - 4 pass - 6 pass - 8 pass - 10 pass gibi baskı kalite seçenekleri vardır. Biz Şimdi 4 Kafalı Konika Minolta Kafalı Maxima Makinede En Kaliteli Baskıyı 4 pass ta Çok rahatlık la yapabilmekteyiz makine saatte 30 merte kare kadar baskı çıkartır.

8 Konika Minolta Kafalı Maxima Makinede İse Saate 50 metrekare kadar Baskı Çıkartır.

Baskı Çözürnüğü 1.440 Dpi Dir.

Konica Minolta Kafalı Baskı Makinesinde Yaşanan ve Kaşılşılan Sıkça Sorunlar:
Konika Kafalı makineler Spectra ve Xaar kafalı makinelere göre daha az bakım ister ve çok daha az sorunla karşılaşılır.

Aradaki Farklar Spectra ve Xaar Kaflar ile Kıyaslama:

1 Adet Konica Kafa 128x4 512 4 Adet Xaar Kafaya ve 256x2 512 2 Adet Spektra Kafaya Eş değerdir,
Fakat sadece Nozzle Yani boya püskürtme delik Sayısı ile eş değerdir. Konica kafa 14 pikolitre olduğu için Baskı çözünürlüğü 1.440 dpi Gerçek Fotoğraf Kalitesindedir. Bu makine sayesinde fotoğrafçı müşterileriniz bile olacaktır.

Hocam resmen reklamını yapmışsın burda.