Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Dijital Baskı Makinesi Kafa Modelleri Kıyaslama

egevatansever25

🏅Acemi Tasarımcı🏅
seikolarda eskiden kesme sorunu vardı sindi kaliteli bi termostatı var kliman ve ortamın iyi olunca nem ve ısı sorunsuz basıyo ilk actgında yavas bastırcan 10 dakka sonra kendine gelice vercen gazı vercen gazı :D

ama sanayi tipi icin ben spectra derim ama kaalite dersen seiko ama ona uygun kaliteli program yooooookkkkkkkk

huseyin cetin

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar siz kimseye bakmayın makine alıcaksanız birebir görün kıyaslayın

Kimse benim tavuğum kötü demez, yıllardan beri bazı firmalar reklamcıları sömürdü durdu bunlarda burada en çok konuşanlar,

Seiko mu alacaksınız gidin satıcısına size en az 1 gün boyunca makinede baskısını göstersinler

Konikamı alacaksınız gidin aynı şeyi orada yapın 1 gün boyunca baskı yapsınlar veya bir defada 10 meyre baskıyı durdurmadan yapsınlar görün sonuç ne olacak

ona göre kararınızı verin Eyvah demeyin

size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız:
Hüseyin Çetin
**** REKLAM ÜRÜNLERİ
Dış İlişkiler Sorumlusu

birolbirinc

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kafa olayları bu sektörün büyümesi ile çok değişti bana 2 değişik kafa kullanmak nasip oldu 80pl xaar ve 40 pl xaar128 plus yaklaşıkta 4 yıla yakındır baskı yapmaktayım 40 pl 128 kafların baskılarının 80 pl lik baskılar kadar dayanaıklı olmadığını keşfettim dış mekanda 80 pl daha dayanıklı ayrıca net baskı için sadece kafaların değil programlarında da öenmli olduğunu gördüm. seikodan şikayet eden leri gördüğüm gibi çok harika baskılar yapan seikolarda da gördüm. kendimde olduğu ve ilgilendiğim için xaar ların tr de olmayan fakat farklı baskı kafaları olduğunuda biliyorum. dış mekan kalitesinde baskı için 30 - 40 pl baskı kafaları yeterli sonrası bence program iyi bir ayar kaliteli boya ve zemin kullanmı baskı yeri ve zeminin ideal ısı ve nem koşullarında olması önemli. burada bir diğer görevde makinayı satan abilermizde oluyor gibi makinanın nerede kullanılacağı hangi ortamda kalacağını tespit edip ona uygun kafa ve makina önermeleri bizi olduğumuz ortamda 2 yıldır aynı kafalarla hiç çizgi kaybı vermeden çıktı alabiliyorum bulunduğum ortam nemi ama bildiğim kadarı ile xaar larda nemli ortamı seviyorlar. fakat forumlarda gördüğüm kadarı ile kuru ortamlarda xaarlar çok kafa ağrıtıyorlar. bu gibi ortamlardada spectra kafalar daha sorunsuz.

ossgur

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.freelinereklam.com
xaar kafa : bu kafa modelinin xaar 126 - xaar 128 - xaar 500 olarak türkiyeye girişi yapıldı bu kafa modellerinin satışa sunulduğu dönemlerde makinalardaki baskı kalitesi tabelacılar ve müşteriler için kabul edilebilirdi ancak çok fazla tıkanma ve elektronik ateşleme sorunu dolayısı ile reklamcıların gözünden çabuk düştü ancak bu kafa yapısına sahip makinaların ucuz olması tabelacıların vazgeçilmezi olmuştur...

spektra kafa : bu kafa modelinin LQ NOVA256 - SL 128 - SM 128 - SKYWALKER olarak modelleri mevcuttur. xaar kafaların kalitesizliği tıkanma sorunları ve reklamcıların üretim kapasitesinin yoğunluğu maddi durumu iyi olan ve yoğun baskı yapan reklamcıları bu kafayı almaya yönlendirmiştir.ayrıca spektra nın çelik kafa yapısına sahip olması nedeni ile oluşan tıkanıklılıklarının açılabilmesi spektra yı ön plana çıkarmıştır.Spektranın üretim hızı yüksek olduğundan şu ana kadar hiçbir kafa yapısı daha yetişememiştir ayrıca spektranın kaliteside çok yüksektir.yüksek hızda baskı yapmak isteyenler spektrayı tercih etmelidir ancak nova 256 modelinin 8 kafa olanını...

Seiko kafa : seiko kafa spt 255 ve spt 510 olmak üzere 2 çeşittir. bu kafa modeli türkiyede daha yeni olmasına karşılık reklamcılarda hep soru işareti olarak kaldı sorunlu denilerek.Ancak şu varki hiçbir zaman kafa sorunlu değildir makina ve sistemi kullanılan boyanın ateşleme ve pigment yapısı kafanın sorun vermesine sebep olmuştur.seiko kafanın en öenmli özelliği ise içmekan baskı kalitesine çok yakın bir kalitede baskı yapabilmesidir.hız olarak spektraya da çok yakındır.o yüzden kaliteli baskı isteyenlerin de tercihi olmalıdır.6 renk 6 kafa ideal bir makina...

Piyasada en çok bu 3 kafa markası mevcuttur.Bunların dışında Türkiye piyasasına konica ve hitachi kafalarda girdi.Ancak tutunamadılar. Bilginiz olsun...

Arkadaşım Seiko Kafayı Yazmışsın İyi güzelde, Seiko makina HP Olmadan Önce Konika Kafa Kullanıyordu. Bilmem Bundan Haberin Varmıydı?, Şimdi seiko makine ne diye sorarsan hiç şaşırmam..

Tutunamadılar diye sınıflandırmışsın bence biraz bencilce ve bilgisizce bir konu açmışsın.

Konika kafaya sahip makinaların kafasorunlarından önce makinanın kalibrasyon, anakartlar, hortumlar, gibi mekanik ve elektronik uyumuda çok önemli. Maxima makinayı incele gör isterim. ondan sonra konuyu yanlış veya eksik açtığına kanaat getireceğinden eminim.

7 yıldır bu işin içindeyim çalıştığım firmadan sırf bilgisizlik ve maddiyat yüzünden ayrıldım. buda konika kafalı makinanı veya spectra kafalı makinanın değerlendirmesini işlerine gelmeyipte anlamadıklarından kaynaklanan ayrılma sebebidir.

Eğer bir dükkan işletiyorsan, ve müşterilerine iyi hizmet vermek istiyorsan biraz yastığın altındaki paranı başkasının dükkanına değil kendi dükkanına harcayacaksın. bunun geri dönüşümü yine sana olacaktır. başkasına değil. he yanında çalışan elemanlarada büyük rahatlık ve çalışma azmi doğmuş olacaktır otomatik olarak.

Kısaca Kafa Kalite Sıralamaları Şöyledir.

Konica tüm versiyonları
Seiko tüm versiyonları
Spectra tüm versiyonları
Xaar 126 - 382 854 Hiç Fark etmez sadece alırken iidir 3 ay sonra Başlar Yamuk Yapmaya. Eğer işleriniz yoğunlaşırsa Başlarsınız Makinayımı Değiştirsem Kafalarımı? :)

Kolaygelsin....

ahmetsakarya

🌱Yeni Üye🌱
Seiko kafa

Seiko kafaların 255 ve 510 dan sonra 255GS ve 1020 serisini de piyasaya sürdü.
255GS modelinde kafada yer alan elektronik chip sayesinde 12 pl den 36 pl ye ayarlama yapılabiliyor. Dalga teknolojisi denilen sistemle aynı sistem. 1020 kafalar ve performansını Sign Istanbul fuarında görebilirsiniz.

handsamwolf

🏅Acemi Tasarımcı🏅
şimdi insanlara bilinçli bir şekilde bilgi vermek gerekir diye düşünenelerdenim.Yukarıdaki arkadaşımız sanırım seiko kafa dijital baskı makinalarının tedarikçisi sanırım.amam yanlış olan şeyler var .
1-seiko kafaları çin kendi iç piyasasına satışını yapmak için üretmiştir.
2-Seiko kafalar pencerenin ve kapının açık olduğu konumlarda bile rahatlıkla kafalar boya kesme olayını gerçekleştirebilir.% 90 kesin bir olaydır.
3-Seiko kafaların isterseniz almış kişilere sorabilirsiniz 23 derecenin üzerinde boya kesme olayını rahatlıkla gerçekleştirmektedir.
4-Seiko kafalar 35 pl dir.ama konika kafalar 14 pl dir.yani şu demek daha kaliteli baskı ve daha az sorun daha az boya.
5-seikolar 720 dpi----konika kafalar ise 1440 dpi dir.
6-Bakın konika kafaların seikoya göre bir özelliği vardır.buda ortam sıcaklığına göre otomatik kafa voltajını ayarlar.yani sabahki baskı nasılsa akşamki baskı öyledir.
Ama seikolarda bu şekilde değildir.

handsamwolf

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yardım ve bilgilerimi daha farklı ortamlarda paylaşırım örneğin msn yada cepten sonuna kadar.lazer,cnc,diji baskı.plotter tamirat ve satışı.ne isterseniz bende ne varsa paylaşırım yeterki boş bulduklara yerlere sallama olayı olmasın.gerekli cep nolar yada msn ler özelden pm yolu ile atılır.
Saygılarımla

GÜRKAN1017

🌱Yeni Üye🌱
Xaar 128 plus kafalarıda unutmuşsunuz kafa modelleri arasında ... Ve konica kafalar türkiyede kullanılan kafaların en ii modeli nedeni 14 pl 1440 dpı baskıları çok ii hem çok hızlı maliyet düşük kafa ömrü uzun (titanyumdan) yapılmış son olarak seiko çok ii kafa modeli olarak yansıtmışsınız seilo ıı de bile kendi makinasında bile konica kullanılıyor.

ünlüoglu reklam

🌱Yeni Üye🌱
xaar 128 kafalar arasıdaki fark ne onu anlamak istiyorum

merhaba arkadaşlar ve meslektaşlarım öncelikle burayı kurup bu imkanları sağlayanlara çok teşekkür ederim değerli arkadaşlar benim öğrenmek istedigim şu :
xaar 128 - 286 ile
xaar 128 - 300 ün arasındaki fark nedir yada ben bunların herhangi birini taksam bi sorun teşkil edermi şimdiden teşekkürler .

SKYTH

🌟Usta Tasarımcı🌟
Makinanın modeli - markası önemli sayın ünlüoglu reklam.

axl

🌱Yeni Üye🌱
Konica kafalı makinalar piyasa daki en iyi baskı makinaları bence... MAXIMA

rengwan

🌱Yeni Üye🌱
spectra skywalker hakkında yorum bilgi alabilirmiyim

mali995

🌱Yeni Üye🌱
çok güzel bilgiler edindim herkese çok teşekkürler ayrıca burda anladığım kadarı ile dijital baskı makina olarak en baba makina konica kafa 14pl

ARDA YILDIZ

🌱Yeni Üye🌱
Spectra polarıs kafa , üretimi tüm hızıyla devam eden ve ençok tercih edilen makine olma yolunda emin adımlarla yoluna devam etmektedir.
Aşağıdaki lıng de , üretici firmanın sayfasında inceliyebilirsiniz.

Yavuz SE

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.optimumreklam.com
Sevgili Sabit Kardeşim,

GRAFİKERLER.NET sitesindeki değerli arkadaşlarımızı yanlış yönlendirdiğin için seni kınadığımı bilmeni isterim.

Ya güncel bilgilerden haberin yok ya da daha kötüsü bilinçli olarak kötülük arayışı içerisindesin.

Her ikisi de insanın vizyonu ve kalitesini ortaya çıkaran özellikler hakkında fikir vermekteler.

Sektörümüzde 12 yılı aşan kimliğim ve 10 yıllık firmamızın ortağı olarak değil, 40 yaşında Türkiye'de ayak basmadığı nokta bırakmamış, 40'tan fazla ülkede sayısız fabrika ziyaretinde bulunmuş, binlerce firma ile yüzyüze görüşmüş, 19 yıllık Eletronik Mühendisliğin oluşturduğu güçten alarak bu yazıları yazma cesateri gösteriyorum.

Sen ve senin tarzında düşünen ve yazdıklarımdan rahatsızlık duyan her değerli büyüğüm, değerli arkadaşım ve sevgili küçük kardeşlerimle, her platformda, her yerde, her zaman ve son kişi masayı terk edene kadar görüşmeye ve düşüncelerimin bireysel fikirlerim değil gerçek, objektif bilgiler olduğunu göstermeye, ispat etmeye hazırım.

Conficious'un dediği gibi ; " BİLGİ İNSANI ŞÜPHEDEN KURTARIR."

Saygılarımla.

Yavuz Selim EZGÜ
y.s.ezgu@optimumreklam.com

OPTIMUMDIGITAL PLANET
OPTIMUMDIGITAL PLANET.
Solvetex
2elprinter.com | Kullanılmış Baskı Makineleri, ikinci el Plotter, ikinci el Printer
Home
Maxima.freelinereklam.com ( Baskı Kafa Kıyaslamalarını Okuyun Lütfen )

Yavuz SE

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.optimumreklam.com
Sevgili Sabit Kardeşim,

GRAFİKERLER.NET sitesindeki değerli arkadaşlarımızı yanlış yönlendirdiğin için seni kınadığımı bilmeni isterim.

Ya güncel bilgilerden haberin yok ya da daha kötüsü bilinçli olarak kötülük arayışı içerisindesin.

Her ikisi de insanın vizyonu ve kalitesini ortaya çıkaran özellikler hakkında fikir vermekteler.

Sektörümüzde 12 yılı aşan kimliğim ve 10 yıllık firmamızın ortağı olarak değil, 40 yaşında Türkiye'de ayak basmadığı nokta bırakmamış, 40'tan fazla ülkede sayısız fabrika ziyaretinde bulunmuş, binlerce firma ile yüzyüze görüşmüş, 19 yıllık Eletronik Mühendisliğin oluşturduğu güçten alarak bu yazıları yazma cesateri gösteriyorum.

Sen ve senin tarzında düşünen ve yazdıklarımdan rahatsızlık duyan her değerli büyüğüm, değerli arkadaşım ve sevgili küçük kardeşlerimle, her platformda, her yerde, her zaman ve son kişi masayı terk edene kadar görüşmeye ve düşüncelerimin bireysel fikirlerim değil gerçek, objektif bilgiler olduğunu göstermeye, ispat etmeye hazırım.

Conficious'un dediği gibi ; " BİLGİ İNSANI ŞÜPHEDEN KURTARIR."

Saygılarımla.

Yavuz Selim EZGÜ
y.s.ezgu@optimumreklam.com

OPTIMUMDIGITAL PLANET
OPTIMUMDIGITAL PLANET.
Solvetex
2elprinter.com | Kullanılmış Baskı Makineleri, ikinci el Plotter, ikinci el Printer
Home
Maxima.freelinereklam.com ( Baskı Kafa Kıyaslamalarını Okuyun Lütfen )

Yavuz SE

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.optimumreklam.com
merhaba arkadaşlar ve meslektaşlarım öncelikle burayı kurup bu imkanları sağlayanlara çok teşekkür ederim değerli arkadaşlar benim öğrenmek istedigim şu :
xaar 128 - 286 ile
xaar 128 - 300 ün arasındaki fark nedir yada ben bunların herhangi birini taksam bi sorun teşkil edermi şimdiden teşekkürler .
Merhaba Sayın Ünlüoğlu ,

Xaar firmasının ürettiği kafalar içinde sizin belirttiğiniz model numaralarına sahip kafalar yoktur.

Ve hiç olmamıştır.

XAAR firması İngiliz Kökenli olup, 2-3 yıl öncesine kadar sektör lideri konumunda olmasına rağmen, günümüzde tercihlerde son sırada olan ürünlerde kullanılan kafaların başında gelmektedir.

XAAR'ın üretmiş olduğu en popüler baskı kafaları; XJ128 ( 80 pl ) , XJ128+ ( 40 pl ), XJ128XL ( 40 pl ) modelleridir. XAAR 500 gibi modeller üretmiş olsa da, düzensiz çalışma şekli nedeni ile pazarda çok yer bulamamıştır.

pl = picolitre ( Litrenin Trilyonda Biridir. Litre- Mililitre - Microlitre - Nanolitre - Picolitre )

Güncel ürünler hakkında bilgi almak için lütfen : OPTIMUMDIGITAL PLANET sitemizi,
Güncelliğini yitirdiği için 2nci el olarak satılmayı bekleyen ürünleri görmek için lütfen : 2elprinter.com | Kullanılmış Baskı Makineleri, ikinci el Plotter, ikinci el Printer sitemizi ziyaret ediniz.

Daha da detaylı bilgi edinmek için lütfen ; y.s.ezgu@optimumreklam.com adresini MSN'inize beni ekleyiniz.

300 den fazla kişi ekli durumu ile dünyanın her yerinde iletişim kurduğum MSN aracaılığı ile sizinle tanışmaktan ve görüşmekten onur duyarım.

Kütahya'da ENOVA Reklam Emre ve Emrah Bey'den bizler ve ürünlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Saygılarımla.

Yavuz Selim EZGÜ