Neler yeni

Duyarlı Türk Vatandaşlarımıza...! Okumadan geçmeyiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

irm.art

YAVRU ARI
Katılım
11 Eyl 2008
Mesajlar
5,655
Tepkime puanı
111
Puanları
0
YÜZÜNÜN sağ tarafı doğuştan kılcal damar büyümesi (Hemanjion) yüzünden oluşan tümör ile tamamen felç olan Batuhan (11), Amerikalı hayırsever doktor M. Hochman tarafından 6 yıldır arka arka arkaya yapılan ameliyatlar sayesinde büyük değişim yaşadı.2003 yılında ilk defa tedavi için geldiği ABD’de minik Batuhan’ın önce tümörünü aldı, daha sonra ise sırtından alınan deri ile yeni bir yanak yaptı. Batuhan, daha sonra yapılan yaklaşık 10 ameliyat sayesinde okuluna gidebilecek duruma geldi. Geçen hafta South Carolina eyaletinin Charleston şehrinde yapılan son ameliyatlar sayesinde Batuhan artık sağ gözünü kapatabilecek, daha rahat konuşabilecek ve rahatça nefes alabilecek.

Bir şeyler yapmak için sorumluyuz!

Batuhan’ı ameliyat eden Dr. Hochman, yaptığı açıklamada, tedavi boyunca üç ayrı dini inancın bir araya gelip kendilerine kuvvet verdiğini vurgulayarak "Ben Museviyim, Batuhan Müslüman, bu hastane ise Katolik, böyle bir birlik olunca bunların hiç anlamı kalmıyor. Bu bir şeyler yapmak için sorumluluğumuz olduğunu gösteriyor" dedi.

3 ameliyat daha

Ameliyat sonrası acil olarak 3 ameliyat daha yapılması gerektiğini söyledi. Yüzünün büyük bölümü doğuştan tümörle kaplı olan Batuhan’a önce denge sorunu yaşatan beyincikte, sonra yüzde 70 görme kaybı olan sağ gözünde, daha sonra da dişlerinde bir ameliyat gerekiyor.
Bu ameliyatları, Hemangioma Tedavi Vakfı’nın karşılamadığını, özellikle Amerika’daki Türklerden hastane faturaları için destek beklediğini söyledi.

Kaynak: hurriyet.com.tr (haberin devamını okuyabilirsiniz)

Bizler çalışanlar olarak belki elimizden çok fazla birşey gelemeyebilir. Ama siz işverenler olarak belki yardımcı olabilirsiniz.
Batuhanın acil olarak ameliyatlarının gerçekleşebilmesi ve yaşamla savaşa bilmesi için sizlerin desteğine ihtiyacı vardır. Lütfen birşeyler yapalım...! Yapmaya çalışalım...!
Yardım için irtibata geçmek isterseniz pm yolu ile geçebilirsiniz.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst