Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Flash mouse olayı

wHimpLe

🌱Yeni Üye🌱
Öncelikle merhabalar
Bir web tasarım ve programlama öğrencisiyim. Bir flash animasyon projem var hiç görmediğim halde sadece bana kod ile yapılması gereken bir proje verdiler. Kısaca şöyle özetleyeyim. Sahnemizde gezinen bir balon var ve mouse ile bu balon üzerine geldiğimizde balon patlayıp sahnede bir yazı yazacak mutlu yıllar, hoşgeldiniz vb. Kendim bir hayli uğraştım fakat istediğimi elde edemeyince bir üstada danışayım dedim. Yardımcı olan herkese gönülden teşekkürler :smile:

Benzer konular

cosedesign

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.cosedesign.com
sana nasıl yapcağını anlatıyim efektleri yapmak sana kalmış

-Balon çiz
-Çizdiğin balonu buton yap
-butonda over'ı movieclip yap
-içinde butonun patlama efektini ver ,yazısını yaz
-butonu sahnede gezinirmiş efekti ver.

butonla üzerine geldiğinde istediğin efekt gerçekleşir
ama üzerinden mouse yi çektiğinde eski haline döner.

wHimpLe

🌱Yeni Üye🌱
Dediklerinizi sırasıyla yaptım ama sonuç alamadım, siz yaptığınızda oluyor mu

cosedesign

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.cosedesign.com
action scrip olsa sorun yq hata yapabilirsinde basit bişe anlattıklarımda bi problem yq sen bana yaptığını ekle buraya bakiyim istersen

wHimpLe

🌱Yeni Üye🌱
sorun şey ya dediğin gibi ana sahnede balonu yaptım f8 ile buton yaptım sonra tekrar f8 ile movie klip yaptım patlama efektini verdim yazı yazdım daha sonra tekrar ana sahneye döndüğümde balon yerine balonun patlamış hali ve yazı geliyor doğal olarakta hareketi verince bir işe yaramıyor

cosedesign

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.cosedesign.com
butonun içinde over'a verdedim sen up verdiysen oyle gözükür,overı movieclip yap sonra içine gir patlıyomuş efektini ver yazını yaz.

wHimpLe

🌱Yeni Üye🌱
tamam hatam ordaymış yaptım çalışıyor ama mouse üzerine geldiğinde patlamış şekli görünüyor sadece. mouse üzerine gelmediği anda da normal şekilde gezmesini sağlayabilirmiyiz