Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ulgen26

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba arkadaşlar
Acil yardımınıza ihtiyacım var.
Ben bir kart vizit çalışması yapıyorum.KArtvizitin üstünde foto da mevcut.
Fotoya efeckt uygulamak için aps ta açtım, hazır açmışkende kartvizit zeminini de burada yapayım dedim. Efectler vs. gayette güzel oldu
Ama çalışmaya freehand de devam etmek için ilgili foto ve arka zemini tiff olarak kaydedip, freehand de açtığımda doğal olarak adobe da ki renkten faklı bir renkte gözüküyor çalışma. (gerçekte kırmzı olan renk eflatun gibi...)

Freehand de gözüken renk değişimlerinin adobe de yaptığım çalışmamın rengine ( asıl renge yani) baskı sırasında etki etmeyeceğini, baskıda çıkacak rengin, adobe de benim verdiğim kırmızı renk olacağını biliyorum ama...

İlk kez bu şekilde çalıştığım için şunu bilmiyorum. Şimdi, freehand de kullandığımız her rengi, renk paletine ekleme zorunluluğumuz var ya hani. işte tiff olarak import ettiğim bu hazır zeminin renklerini de renk paletine dahil etmem gerekiyor mu? yoksa o renklerin orjinal hallerini ( her ne kadar eflatun gibi gösterse de ) freehand algılayıp baskıya o renkleri de dahil eder mi???

Umarım anlatabilmşimdir... Belki çok saçma bir soru ama arkadaşlar kafam çok karıştı bildiğimi de unuttum ki, zaten fazla da bişey bilmiyorum :D

Şimdiden çok teşekkürler

Son düzenleme:

seabis

🌟Usta Tasarımcı🌟
tiff olarak import ettiğiniz renkleri FH'de renk paletine almak diye bir şey yok. Sadece PS.da CMYK olarak kaydetmeniz yeterli. Ayrıca FH'de renk ayarlarınızı Preferences Colors sekmesi altında uygun kalibrasyon seçenekleri ile programlar arası renk uyuşmazlığını giderebilirsiniz.

Ulgen26

🏅Acemi Tasarımcı🏅
:)
Dimi, haklısınız çok teşekkürler...
İnanın kafam o kadar karıştı ki bunu bile algılayamadım :D
Bu arada harikasınız. Öğrenciyim ve iyi ki size, bu siteye denk gelmişim...

Ulgen26

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Evet söylediğinzi yaptıktan sonra programlar arasındaki renk uyuşmazlığı yok oldu :D çok teşekkürler...

bourasque

🌱Yeni Üye🌱
freehande bir işi part1 part2 adı altında 2 sayfada calıstım.. şimdi o sayfaları bırlestırıp gerekli duzenlemelerı yapıcam ama part1 i açtıktan sonra part2 yi açmaya calısınca "the link could not be updated. please select a valid import file" die uyarı cıkıo.. part1 ve part 2 yi ayrı ayrı actıgımda ise hiç bir sorunla karşılaşmıyorum..
bunun nedeni nedir?

deeperblack

🌱Yeni Üye🌱
Selam arkadaşlar. Çok güzel yararlı bilgilerle dolu bir konu olmuş gerçekten.
Haftasonu Windows 7 ye geçiş yaptım. Gayet sorunsuz oldu fakat freehand mx i kurduktan sonra çıkış almak istediğimde
" Colud not complete your requaest because read or write access has denided" hatası alıyorum. Net te yaptığım araştırmalarda bu sorunun User Prerp.txt dosyası silindiğinde düzeldiği söyleniyor ama bende freehand klasöründe o dosya görünmüyor.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

E_R_H_A_N34

🌱Yeni Üye🌱
Bisey sorcam arkadaslar. üniversitede okuyorum hoca frehand i ödev verdi bana. Word de bu programı anlatmam lazım. Bununla ilgili kaynağı nerden bulabilirim. 10 sayfalık bişeyler yazsam yeter. Cevap verirseniz sevinirim. Iyi günler

kurbaa

🏆Pro Tasarımcı🏆
noktax.jpg

bunun gbı bır calısmayı yapmanın kısa yolu warmıdır? 2 renk ve tıntlerını rast gele yerlestırebılırmı daırelerın ıcıne? yooksa bn mı yapmalıyım tek tek??
acıl yardımcı olursanız sevınırım

svesve

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkadaşlar mx de çalştım bilgisayarımdaki dökümanda herhangibir sorun olmuyor ama baskıya gittiği yerde resimler görmüyor neden olur ne yapmak lazım

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
arkadasım yapacagınız ıslem cook basıt;

*resım secılı haldeyken edıt- lınks- embed- ok yapınız. Boylelıkle resımlerı embedlemıs olursunuz, tıpkı yazıların konvertledıgınız gıbı bunu da alıskanlık halıne getırınız, eger resımlerı embedlemessenız resımlerınız baska bılgısayara gectıgınızde acılmayacaktır.

*yada ısınız bıttıkten sonra fıle- collect for output- ok- klasor belırleyın ve calısmanıza ısım werın- ok- ok- yıne herhangı bır ısım werın- ok bu sekılde kaydedın. boylelıklerı calısmanızda kullandıgınız resımler, fontlar bır klasore toplanmıs olur,embedlemenıze gerek kalmaz. baska bılgısayara gecerkende calısmanızı klasor halınde tasırsanız hıc bır sorun yasamamıs olursunuz.

2 seceneği tavsıye ederım.

benden sonra yazmış ama daha güzel anlatmış :)

Son düzenleme:

kurbaa

🏆Pro Tasarımcı🏆
merhaba arkadaşlar mx de çalştım bilgisayarımdaki dökümanda herhangibir sorun olmuyor ama baskıya gittiği yerde resimler görmüyor neden olur ne yapmak lazım

arkadasım yapacagınız ıslem cook basıt;

*resım secılı haldeyken edıt- lınks- embed- ok yapınız. Boylelıkle resımlerı embedlemıs olursunuz, tıpkı yazıların konvertledıgınız gıbı bunu da alıskanlık halıne getırınız, eger resımlerı embedlemessenız resımlerınız baska bılgısayara gectıgınızde acılmayacaktır.

*yada ısınız bıttıkten sonra fıle- collect for output- ok- klasor belırleyın ve calısmanıza ısım werın- ok- ok- yıne herhangı bır ısım werın- ok bu sekılde kaydedın. boylelıklerı calısmanızda kullandıgınız resımler, fontlar bır klasore toplanmıs olur,embedlemenıze gerek kalmaz. baska bılgısayara gecerkende calısmanızı klasor halınde tasırsanız hıc bır sorun yasamamıs olursunuz.

2 seceneği tavsıye ederım.

BADI_SABA

🌱Yeni Üye🌱
Güzel paylaşım teşekkürler

Son düzenleme:

ali.t

🌱Yeni Üye🌱
mrhblar feehandle ilgili bi sorum olacaktı.

Freehand de blend ayarlarında corelde oldugu gibi "rotate (loop)" özelliği varmıdır?
Yardımcı olursanız sevinirim.

tşkler.

emree_41

🌱Yeni Üye🌱
Freehandle ilgili bi sorum olacaktı..
Kursta freehandle yaptığım çalışmamı aynı versiyon yüklü kendi pc imde açmak istediğimde resimde görülen hatayla karşılaşıyorum Bu sorunu nasıl çözebilirim Yardımcı olursanız çok sevineceğim..

Ok i tıkladığımda ise şöyle bir hatayla karşılaşıyorum Printerda kullanmıyorum ancak böyle hata çıkıyor

rosenaz

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba bu proğram netten yüklenirmi kursa kadar çalışmam gerek burdan da pekiştiririm diyorum ama bende proğram yüklü değil...Teşekkürler....

rosenaz

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba ben grefik kursuna başladım evde öğrendiklerimi pekiştirmeye çalışıyorum unuttuğum yerlerde burdan yararlanmaya çalışıyorum eline diline gönlüne sağlık freehand proğramını gösteren arkadaşım benim işime yarıyor sorum olcaktı oval şekle yazı yazarken şekil kaybolunca görünür kıl çobuğunu nerden seçiliyordu onu bulamıyorum teşekkür ederim şimdiden... Herkese kolay gelsin zor işmiş grafikerlik:))))

jul_molly

🌱Yeni Üye🌱
font hatası

Merhaba arkadaşlar,
benim çok acil cevaba ihtiyacım var bu konuda,yardım ederseniz sevirinim.freehand programında logo hazırladım müşteriye göndermek için,fakat dalgınlıgıma geldi ve convert etmeden önce bir tane yedek oluşturmayı unuttum.:sweating:dolayısıyla hangi font olduklarını bilmiyorum şu an.
kabul edilirse logo ilerde sorun çıkarır mı convertli olması?