Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

hale_ozln

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yabancı karakterdeki fontlar

Merhabalar arkadaşlar;

Uzun zamandır mac te frehand kullanmaktayım.Benim su anki sorunum fontlarla alakalı frehand programında herhangi bi fonta en basiti arial de bile yazı yazarken (ş,ç,ğ,İ) gibi türkçe karakterleri yapamıyorum yani yabancı karakter olarak algılıyo şimdiye kadar ilk kez böyle bi sorun yaşadım.
Fontun ingilizce olmasından kaynaklanır diye düşündüm türkçe font indirdim ama sorun yine devam ediyor...
Bu konuda bana yardımcı olabilecek birileri bilgi paylaşabilirse çok sevinirim

Şimdiden teşekkürler...

tnçblk

🌱Yeni Üye🌱
:( freehand de taşma veremiyorum :( nasıl verebilirim acaba inset pet den degerlerini bulamadım taşma olacağı yerde hep içeri doğru giriyo :( yardımcı olabilecek varsa sevinirimm

ahab7

🌱Yeni Üye🌱
Freehande metinleri sutunlara nsıl bölebilirim ? yardımcı olur musunuz

akgunoglu

🌱Yeni Üye🌱
.eps formatlı bazı dosyaları freehand açıyor, bazılarını açmıyor. buna nasıl bir açıklık getirebilirsiniz???

kensay

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhabalar ;

Kurstaki bilgisayarda photoshop ile dekupe edip .psd olarak kaydettiğim dosyayı freehand programında açabiliyorum .Burada kullandığım sürümlerde aynı fakat Psd formatındaki dosyayı freehand de açamıyorum. Sorun nereden kaynaklanıyor olabilir.

matador3458

🌱Yeni Üye🌱
could not comlete your request because the specified file was not found

windows 7 kullanıyorum yukarıda yazmış olduğum hatayla karşı karşıyayım acil yardım istiyorumm..

matbaa

🌱Yeni Üye🌱

windows 7 kullanıyorum yukarıda yazmış olduğum hatayla karşı karşıyayım acil yardım istiyorumm..

matador3458
geçen hafta bende de benzer sorun oluştu. Diğer programlardan çıktı alabilirken freeahandden almıyor ve senin yazdığın uyarıyı veriyordu. Benim bu durumu çözmem 4-5 günümü aldı. Sonuç: yeni bir not defteri dosyası oluşturup adını fhprefs.txt verdim içine whatever yazıp kaydettim ve bu dosyayı c:/program files/macromedia/FreehandMx/English klasörü içine attım. 2. olarakta Freehand açıkken file/print/setup tıkla. advanced tıkla. UserPrep file'da SLIDES PRP seç. inşallah senikide düzelir. (Yalnız benim dikkatimi çeken şimdide freehand 9 dosyalarını import etmiyor.)

sea.ajans

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Freehande metinleri sutunlara nsıl bölebilirim ? yardımcı olur musunuz

merhaba resimli olarak göstermeye çalıştım umarım anlaşılır olmuştur.

shot002ydh.jpg

merve0690

🌱Yeni Üye🌱
Mrblar.. acil lazım olan bu yazi stilini nasıl yazabilirim pdf ten fh olarak actım ben bunu yazıya ekleme yapamıyorum olduğu gibi sanki şekil olarak yapmışlar gibi taşınıyor. bu sekilde nasıl yazıcam ben bilgisi olan kacil yardım edebilirmi lutfen ?? :sadsmile:

merveporay

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.shutterstock.com
font problemi

merhaba senelerdir freehand kullanıyorum fakat ilk defa böyle bir sorun yaşıyorum. Yaptığım bir katalog var helvetica(T) kullanıyorum. Word'ten gelen yazıları, paste special unformatted text olarak yapıştırdığımda ı harfleri boşluk, ş ve ğ harfleri ? olarak çıkıyor bazı fontlarda yapıyor bazılarında yapmıyor. Tek tek elle o harfleri düzeltmek zorunda kalıyorum ve inanılmaz vakit kaybı yaşıyorum.
mac book pro 17ınch - Mac osX 10.6.8 kullanıyorum, klavyem turkish-qwerty-pc-carbon da, helvetica fontum türkçe font programı olarakta font explorer x pro kullanıyorum.
Acil yardıma ihtiyacım var umarım sorunu çözebiliriz. Şimdiden herkese çok teşekkürler

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
sorun yaşadığınız fontu buraya yükleyebilirmisiniz

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
sizin yolladığınız font kümesini windows formatıan cevirdim ve içinden 37 adet helvetica fontu cıktı içlerinden birkaçını düzeltip yolladım size calışırsa diyerlerini düzeltip yollarım size