Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Merhaba arkadaşlar,
benim çok acil cevaba ihtiyacım var bu konuda,yardım ederseniz sevirinim.freehand programında logo hazırladım müşteriye göndermek için,fakat dalgınlıgıma geldi ve convert etmeden önce bir tane yedek oluşturmayı unuttum.:sweating:dolayısıyla hangi font olduklarını bilmiyorum şu an.
kabul edilirse logo ilerde sorun çıkarır mı convertli olması?

Eğer logoda çok yazı yoksa çıkarmaz zaten müşteriye onaylasa bile convertli göndereceksiniz ki o da sorun yaşamasın, ama kabul edilmeden önce müşteri birkaç değişiklik ister ise o zaman sorun tabi. Kendiniz kullandığınız fontu bilmiyor musunuz?

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Merhaba arkadaşlar,
benim çok acil cevaba ihtiyacım var bu konuda,yardım ederseniz sevirinim.freehand programında logo hazırladım müşteriye göndermek için,fakat dalgınlıgıma geldi ve convert etmeden önce bir tane yedek oluşturmayı unuttum.:sweating:dolayısıyla hangi font olduklarını bilmiyorum şu an.
kabul edilirse logo ilerde sorun çıkarır mı convertli olması?

Değişiklik yapılmayacağı sürece ne sorun yaratabilir ki?
Öyle olması gerek değil mi zaten?Sadece değişiklik isterlerse yapamayacaksınız :(
Geçmiş olsun :(

Hem fontlardan tek tek deneyerek bulabilirsiniz kanımca;
hali hazırda olan fontlardan mı kullandınız yoksa yeni eklememi yaptınız?
Ayrıca sitemizde; bilinmeyen fontları bulma (buradan erişebilirsiniz ) adı altında bir konumuz var; print screenla yazı karakterinin bir kısmını ekleyip, orda adını sorarsanız arkadaşlar yardımcı olacaklardır.
Saygılar

jul_molly

🌱Yeni Üye🌱
öncelikle teşekkür ederim cevaplarınız için,evet haklısınız degişiklik yapamayacagım anlamına geliyor bu:(font manager ile yeni fontlar ekleyip yapmıştım bulmam imkansız gibi birşey.yardımlarınız için sagolun,font bulma forumunu ögrendigim iyi oldu,degişiklik isterlerse ordan yararlanırım artık yaptık bi hata:crying:

rukiye123

🌱Yeni Üye🌱
ark kusura bakmayın ben freehandde çizilmiş böcek veya hayvan nasıl bulabilirim ödev için lazım

cache10

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaslar acil bisi sorcam ya ben freehanda dergı yapcamda sayfayı acıyorum dıyelım on tarafına yazı yazıyorumda onun arka tarafınada yazmam lazım sonucta bu bır dergı ben bu sayfanın arkasına nasıl gecıcemm acil yardım lutfennn

kurbaa

🏆Pro Tasarımcı🏆
ark kusura bakmayın ben freehandde çizilmiş böcek veya hayvan nasıl bulabilirim ödev için lazım

Site içindeki vektörel bölümden aratırsanız bulabilirsiniz.

bana yardımcı olur musunuz ????macromedia freehand mx 11 indiremiorum indirincede serial number içinde diyor fakat ben bulamaıyorum anlıycağınız indirdim ama şifreyi bulamadım ve çalıştıramıorum.:((:)crying::worried::sweating:

Serialini de barındıran linklerden indirmelisin programı.
Site içinde bunun linkini vermek yasak ama iyi araştırırsan bedava ve serialli linkler var.
Kolay gelsin.

Burax34

🌱Yeni Üye🌱
Kolay gelsin,
400x400cm olan ölçüyü freehandde nasıl çalışabilirz? Ve üçgen ölçülendirmeyi nasıl yaparız acil cevaba ihtiyacım var.
Teşekkürler

kurbaa

🏆Pro Tasarımcı🏆
Kolay gelsin,
400x400cm olan ölçüyü freehandde nasıl çalışabilirz? Ve üçgen ölçülendirmeyi nasıl yaparız acil cevaba ihtiyacım var.
Teşekkürler

400x400 cmlik bir sayfa açıp içinde çalışabilirsiniz. (Properties - Document - Custom - x ve y )
Ancak bilmelisiniz ki bu şekilde çalışma yapmak hayli zor olur.
40x40 cm lik bir sayfa içinde hazırlayıp baskı aşamasında büyütmeniz daha mantıklıca olacaktır
(Küçültüp çalışırsanız baskı aşamasında çalışma vektörel olduğu zaman sıkıntı asla çekmezsiniz ama fotoğraf vs. kullanılırsa sıkıntı yaratacaktır.)

Üçgen için polygon toolla 2 kez tıklarsanız önünüze bir pencere çalışacaktır. Number of sides değerini 3 yaptıktan sonra ok. tıklayıp bu toolla bir üçgen çizebilirsiniz.
Properties - Object panelden ebatını belirleyebilirsiniz.

Umarım faydalı olmuştur, kolay gelsin.

new_zad

🌱Yeni Üye🌱
"the link could not be updated" sorunu yaşayan arkadaşlar benim internetten bulduğum çözüm aşağıdaki gibi, umarım işinize yarar.
edit/preferences/redraw=medium
edit/preferences/image ram cache/manual yapıp max verebildiğinizi verin.

Son düzenleme:

new_zad

🌱Yeni Üye🌱
freehande bir işi part1 part2 adı altında 2 sayfada calıstım.. şimdi o sayfaları bırlestırıp gerekli duzenlemelerı yapıcam ama part1 i açtıktan sonra part2 yi açmaya calısınca "the link could not be updated. please select a valid import file" die uyarı cıkıo.. part1 ve part 2 yi ayrı ayrı actıgımda ise hiç bir sorunla karşılaşmıyorum..
bunun nedeni nedir?

edit/preferences/redraw=medium - çok gerekli değil ama bilgisayarı rahatlatır.
edit/preferences/image ram cache/manual yapıp max verebildiğinizi vererek sorunu çözebilirsiniz.

hamit_kurklu58

🌟Usta Tasarımcı🌟
edit/preferences/redraw=medium - çok gerekli değil ama bilgisayarı rahatlatır.
edit/preferences/image ram cache/manual yapıp max verebildiğinizi vererek sorunu çözebilirsiniz.

birazcık açıklarmısnız bu özelliği lütfen....yaparken bilgilenelim diyorum?teşekkürler...

siyahal

🌱Yeni Üye🌱
selam

Benim freehandle ilgli sorum olacak .
Ai formatında vektörel bir görüntüyü hangi formatta kaydedersem freehanda de vektörel açılır.

kurbaa

🏆Pro Tasarımcı🏆
pdf olarak kaydediniz.

kanvegul

🌱Yeni Üye🌱
freehandde 3 veya 4 nesne arasındaki boşlukları eşitlemenin kısayolu nedir bilen varmı
her seferinde hizalama paletini açmk istemiyorum :(

fillix

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşlar benm freehand mx de kısa yol tuşları çalışmıyor acaba bunları nasıl aktif yapabilirim yani klavye kısa yolunu nasıl çalıştırabilirim pc kullanıyorum

reklamciagbi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
MX te convert edilmiş ve gruplanmış yazılara nasıl renk verebilirim... FH 9 veya 10 gibi olmuyor... Teşekkürler...

mysthic

🏅Acemi Tasarımcı🏅
eline emeğine sağlık
bu anlatımı görünce hemen bir freehand kurdum ve aynen dediklerini yaptım :)
basit ama güzel bir çalışma oldu
tekrar emeğine sağlık

ßéyaßaN

🌱Yeni Üye🌱
freehand mx de tipografik portre nasıl yapabilirim bunun içinde bir yardımcı olsanız_? :(

pınar67

🌟Usta Tasarımcı🌟
onu yapman baya uğraş ister yazıları yazıp renk armonilerini iyi ayarlaman lazım kopyalayıp diyelimki bir yazıyı sürekli kopyalıycaksın tabi bi portreden esinlenmen gerek yüz şekline göre yazıları yerleşir küçüklü büyüklü göz zevkine göre kaynaştırma paletinden ve yazıyı konverlemek işini kolaylaşırır umarım yardımcı olmuşumdur kolay gelsin iyi çalışmalar...

cucugrf

🌱Yeni Üye🌱
Slm mac kullanıcısıyım Freehand'de jpeg yapamiyorum sebebini kısa yolunu bilenden acil cvp