Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Görüntülü Türkçe edius dersi 5. bölüm export (versiyon 6.1- diğer versiyonlarla uyumludur)

poyrazhan55

🏆Pro Tasarımcı🏆
Henüz yeni bir üyeyim, paylaşımlarınızı dikkatli bir şekilde takip ediyorum. Öncelikle yürekten teşekkür ederim, emeğinize, soluğunuza sağlık.

sağol güzel kardeşim senin gibi arkadaşları kazanmak adına doğru yoldayız :))

kolay gelsin...

aliozen

🌱Yeni Üye🌱
ben 3 adet indirme yaptım
Edius arayüz anlatımı, Edius arayüz anlatımı2,Edius export

kaçırdığım varmı anlayamadım açıkçası?
yardımcı olursanız sevinirim.

poyrazhan55

🏆Pro Tasarımcı🏆
ben 3 adet indirme yaptım
Edius arayüz anlatımı, Edius arayüz anlatımı2,Edius export

kaçırdığım varmı anlayamadım açıkçası?
yardımcı olursanız sevinirim.

edius 4. ders kalmış filtreler ve choromackey konusunu anlattığım.

kolay gelsin...

aliozen

🌱Yeni Üye🌱
teşekkür ederim , bir kez daha emeğinize sağlık

demircan256

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Abi öncelikle şunu belirteyim ben malesef diğerleri sorunlu olduğu için..1. ve 5. dersi indirdim...eğer her dersin export etmek(5. ders) kadar mükemmel anlatılmış ise ben ve değr videoyu izleyen arkdşlr programın pratiğini çözdük demektir tabiki tüm videoları dikkatlice defalrca izledikten sonra...

abii export olayı tamamdır...süpper anlatmışsın..ben o konuyu kaptım ileri-geri sararak tekrar ederek izledim.kii sürekli tekrar edicem faydası olur zararı olmaz :)...

kısacası emeğine ,ağzına sağlık...diğer 2.3.4 hatalı olan dersleriniz sabırsızlıkla bekliyorum.

teşekkürler...

poyrazhan55

🏆Pro Tasarımcı🏆
Abi öncelikle şunu belirteyim ben malesef diğerleri sorunlu olduğu için..1. ve 5. dersi indirdim...eğer her dersin export etmek(5. ders) kadar mükemmel anlatılmış ise ben ve değr videoyu izleyen arkdşlr programın pratiğini çözdük demektir tabiki tüm videoları dikkatlice defalrca izledikten sonra...

abii export olayı tamamdır...süpper anlatmışsın..ben o konuyu kaptım ileri-geri sararak tekrar ederek izledim.kii sürekli tekrar edicem faydası olur zararı olmaz :)...

kısacası emeğine ,ağzına sağlık...diğer 2.3.4 hatalı olan dersleriniz sabırsızlıkla bekliyorum.

teşekkürler...

yazdıkların için teşekkür ederim dostum.. öncelikle her dersin anlatım tarzı aynı çünkü aynı kişi yani ben anlatıyorum :) birde hatalı olan dersim yok linki silinmiş derslerim var onlarıda dediğim gibi ayın 3. den sonra yükleyeceğim

demircan256

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Afedersin abi dilim sürçmüş hatalı derken yani seninde anladığın gibi linklerde soruın olan 2.3.4. dersleri demek istedim...

neyse abi...sizin anlatmış olduğunuz export dersinden bir resim vericem size..ben bunu denerken..resimde işaretlediğim alan bende yok..acaba sürüm farkından dolayımı yoksa başka bir ayarımı var...

12548.jpg

saygılar...

poyrazhan55

🏆Pro Tasarımcı🏆
Afedersin abi dilim sürçmüş hatalı derken yani seninde anladığın gibi linklerde soruın olan 2.3.4. dersleri demek istedim...

neyse abi...sizin anlatmış olduğunuz export dersinden bir resim vericem size..ben bunu denerken..resimde işaretlediğim alan bende yok..acaba sürüm farkından dolayımı yoksa başka bir ayarımı var...

12548.jpg

saygılar...

ben bunu edius 6 versiyonunda anlattım sanırım sende 5 versiyonu var ve hatırladığım kadarıyla 5 sürümünde bu menü yok yani sürüm farkından olması gerek bunun.

erosim

🌱Yeni Üye🌱
Poyraz Bey derslerinizi dikkatle izliyorum ve teşekkür ediyorum emeğiniz için.Yalnız bu son dersin linki (5. ders) silinmiş galiba yeniliyebilir misiniz?

poyrazhan55

🏆Pro Tasarımcı🏆
Poyraz Bey derslerinizi dikkatle izliyorum ve teşekkür ediyorum emeğiniz için.Yalnız bu son dersin linki (5. ders) silinmiş galiba yeniliyebilir misiniz?

şu an işyerindeyim akşam eve gittiğimde yenilerim dostum linkleri.

kolay gelsin...

ermanere

🌱Yeni Üye🌱
Bu dosya ya telif hakkı iddiası nedeniyle veya yükleyen kişi tarafından silinmiştir.
Geç kaldım zannedersem

cagribaba

🌱Yeni Üye🌱
link çalısıyor kardes..Bu arada emeklerin için cok tsk ederim hocam

Ooqtay

🌱Yeni Üye🌱
selamla benim bir problemim varda yardımcı olabileceğinizi sanıyorum. Ben kısa bir kısa film çekeceğim elimde full hd kayıt yapabilen el kamerası var Mov. formatında kayıt yapıyor. Edius 5 kullanıyorum filmi kurgusunu yaptıktan sonra ben bunu 16:9 kayıt etmek istiyorum benim çektiğim görüntü 4:3 sanırım tam ekranı kaplıyor. peki nasıl kayıt ederim görüntünün kalitesini fazla düşürmeden. Yardımcı olablirseniz sçok sevinirim.

poyrazhan55

🏆Pro Tasarımcı🏆
selamla benim bir problemim varda yardımcı olabileceğinizi sanıyorum. Ben kısa bir kısa film çekeceğim elimde full hd kayıt yapabilen el kamerası var Mov. formatında kayıt yapıyor. Edius 5 kullanıyorum filmi kurgusunu yaptıktan sonra ben bunu 16:9 kayıt etmek istiyorum benim çektiğim görüntü 4:3 sanırım tam ekranı kaplıyor. peki nasıl kayıt ederim görüntünün kalitesini fazla düşürmeden. Yardımcı olablirseniz sçok sevinirim.

aslında 4*3 çekilen görüntüleri 16*9 yaptığında gözle görülür bir basıklık oluyor ben birkaçkez denedim kötü değildi ama çokta iyi değildi, soruna gelince ilk projeyi açarken seçeneklerden 16*9 seçeneğini işaretle yada eğer projeni açmışsan oynatıcı pencerenin üst tarafındaki setting menüsünden project setting e gel açılan pencereden sol tarafta bulunan seçeneklerden 16*9 olanlardan sana uygun bir tanesini seçerek projene başla.

Ooqtay

🌱Yeni Üye🌱
çok sağolun verdiğiniz bilgilere. Benim bir tane daha sorum olacaktı yaptığım projeyi en iyi görüntü kalitesinde nasıl kaydederim 16:9 olarak hangi başlık altında neyi seçmeliyim export ederken?

poyrazhan55

🏆Pro Tasarımcı🏆
çok sağolun verdiğiniz bilgilere. Benim bir tane daha sorum olacaktı yaptığım projeyi en iyi görüntü kalitesinde nasıl kaydederim 16:9 olarak hangi başlık altında neyi seçmeliyim export ederken?

güzel kardeşim ama ben bu derste zaten çoğu şeyi anlattım.
En kaliteli görüntü avi uzantılı görüntüdür ama çok fazla yer kaplar.