Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

grafik tablet ve projeksiyon ile ders anlatımı?

burakmert82

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar, foruma internette arama yaparken rastladım, biraz bakındım ama bulamadım; acaba grafik tablet ve projeksiyon yardımıyla oturduğum yerden ders anlatabilir miyim? Sınıfta projeksiyon cihazı var, yanımda grafik tablet ve laptop götürsem, grafik tablet üzerine sanki tahtaya yazıyormuş gibi yazarak ders anlatımı yapsam diye düşünüyorum, ama uygulamada bu mümkün mü bilemiyorum çünkü hiç grafik tablet kullanmadım. O yüzden sizlere sormak istedim.
Bütçe olaraksa grafik tablet için 500 tl aşağısını ayırabilecek gibi duruyorum, 500 civarına işimi görecek bir ürün bulabilir miyim dersiniz?
Cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim.

Özbek DOYGUN

♾️Grafik Gurusu♾️
Tablet kullanmaman problem değil problem olan projeksiyon cihazının çıkışının VGA olması tablet çıkışının HDMİ olmasıdır hepsinde bu çıkış olmaya bilir VGA ile HDMİ yi buluşturabilecek bir bağlantı lazım yani bir ara kablosu lazım bu bağlantıyı yaptıktansonra çalışması da garanti değil bunları araştır öyle gir bence

burakmert82

🌱Yeni Üye🌱
peki tableti laptopa hdmi ile bağlayıp, sonra laptopı da vga ile projeksiyona bağlasam olur mu?

Özbek DOYGUN

♾️Grafik Gurusu♾️
laptop u bilgisayara bağlayıp kullandıktan sonra tabletin ne işi var orda

Tablet olmasını istemenizin amacı nedir ayrıca masrafta yapacaksınız pek tavsiye etmem.

burakmert82

🌱Yeni Üye🌱
laptop u bilgisayara bağlayıp kullandıktan sonra tabletin ne işi var orda

Tablet olmasını istemenizin amacı nedir ayrıca masrafta yapacaksınız pek tavsiye etmem.

amacım tableti tahta gibi kullanmak, üzerine el yazısıyla yazmak ya da şekil çizmek, yazıp çizdiklerimi de öğrencilerin projeksiyondan görmesi, yani sanki tahtaya yazarmışcasına tablete yazarak ders anlatmak amacım. dizlerimle ilgili bir sağlık problemim var, o yüzden çok ayakta kalmamam gerekiyor, buna çözüm olarak da aklıma grafik tableti anlattığım şekilde kullanmak geldi. ancak böyle birşey pratikte yapılabilir mi diye işin uzmanına danışayım dedim grafikerler.net'te.

UC-LOGIC

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.uc-logic.com.tr
Bu tarz bir uygulama için LCD ekranlı bir grafik tablet gerekiyor 500TL civarına bu tarz bir çözüm pek mümkün değil

Aşağıdaki linkte bulunan model ile dizüstünüze grafik tableti HDMI üzerinden bağlarsınız
yine dizüstünde VGA varsa oradan projeksiyonu bağlarsınız ve ekrana çizerek anlatabilirsiniz boyut olarakta kolayca dizüstü çantanıza sığabilecek bir üründür

UC Logic Lapazz SP1001 Penates 10.1" Basınç Hassasiyetli Dokunmatik LED Grafik Tablet - Grafik Tablet - Çevre Birimleri

Umarız faydalı olmuştur

UC Logic Türkiye
Akortek Bilişim

madmax58

🌱Yeni Üye🌱
Bu tarz bir uygulama için LCD ekranlı bir grafik tablet gerekiyor 500TL civarına bu tarz bir çözüm pek mümkün değil

Aşağıdaki linkte bulunan model ile dizüstünüze grafik tableti HDMI üzerinden bağlarsınız
yine dizüstünde VGA varsa oradan projeksiyonu bağlarsınız ve ekrana çizerek anlatabilirsiniz boyut olarakta kolayca dizüstü çantanıza sığabilecek bir üründür

UC Logic Lapazz SP1001 Penates 10.1" Basınç Hassasiyetli Dokunmatik LED Grafik Tablet - Grafik Tablet - Çevre Birimleri

Umarız faydalı olmuştur

UC Logic Türkiye
Akortek Bilişim

İyi çalışmalar.
UC-Logic Artisul 13.3 ürününü araştırıyorum bende öğretmenim.Birkaç sorum olacaktı bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
Ben derslerimi grafik tablet ile anlatıyorum fakat lcd değil ekranı yok yani.
Merak ettiğim şey şu lcd ekranlı grafik tabletler üzerinde bir işletim sistemi mevcut mu yani windows üzerinde ders anlattığım programı grafik tablete kurabilirmiyim? PDF annotator adında bir program kullanıyorum.
Yoksa tableti laptop biligsayarıma bağlayarak onun üzerinden mi kullanmam lazım ders anlattığım programı programı.